Sari la conținut

Istanbul


Xomin
 Share

Postări Recomandate

care a mai fost in ultimul an,

imputernicirea mobrei trebuie sa fie tot in turca sau merge si in engleza?

 

Musai in turca:

 

În cazul în care călătoriți în Turcia cu un autovehicul, condus de către o altă persoană decât proprietarul acestuia, intrarea în Turcia va fi permisă de către Autoritățile vamale numai după prezentarea următoarelor documente:

 

1. Actele maÂşinii, inclusiv cartea verde;

 

2. O împuternicire (procură) din partea proprietarului autoturismului (persoană fizică sau juridică), pentru a putea conduce autoturismul respectiv din România în Turcia Âşi retur. Atenție! Procura trebuie să fie autentificată la notar Âşi apostilată.

 

3. O traducere a procurii în limba turcă, efectuată de un traducător autorizat, legalizată de notar Âşi apostilată.

 

Sursa: MAE.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salutam,daca nu a iesit ieseala la sinemorets ma bag eu la istanbul . spune-mi cum vrei sa facem si mergem . daca ai nevoie nr meu de tel 0724307666 .

ps. si eu tot cu varadero merg. Marinel

 

hai maine la sinemorets?;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce ora intentionezi sa fie plecarea?

 

dincolo de ispita - mana mea dreapta este in cea mai proastra forma din ultimii 37 de ani ;)

 

sper sa ma las pana maine ca desi pot sa schimb fara ambreiaj nu pot sa franez si sa accelerez fara ea.

 

maine ..pe dupa servici..deci e cam departe si se cam intuneca la 7.

ma decid diseara. sper :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal!mai pleaca cineva la stambul saptamina asta.......????????daca da eu propun plecare de joi .2 nopti in istambul si la intoarcere un ocol prin grecia(alexandropoli sau thassos)o noapte

salutam , hai sa mergem la stambul de joi, cit despre grecia am auzit ca sunt transportatorii in greva si iar nu se gaseste benzina. cu respect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mai pleaca cineva sapt asta pentru cele trei zile sa intre si sa zica :P.Daca nu o sa astept pana pleaca ceilalti.

 

ti.am trimis tel pe pm. cred ca daca nu o sa ploua plecam vineri la istanbul. vorbim la tel maine si stabilim plecarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nr meu de tel este 0722322093.daca vremea este buna merg si eu

vremea in turcia este ok sunt 26 grade. haideti sa stabilim cum facem pt. vineri sau joi ?

cine merge si cind ?

Mesaj completat

vremea in turcia este ok sunt 26 grade. haideti sa stabilim cum facem pt. vineri sau joi ?

cine merge si cind ?

http://vremea.travelworld.ro/vremea_in/Istanbul_83.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vremea in turcia este ok sunt 26 grade. haideti sa stabilim cum facem pt. vineri sau joi ?

cine merge si cind ?

Mesaj completat

eu zic ca vineri dimineata.........acum deja este prea tirziu pentru miine.hotari-ti voi cei din bucuresti cum facem.........eu ma refeream la vremea din ro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu ploua rau maine, atunci plecam vineri pe la ora 6.00 spre istanbul.

locul si ora exacta o stabilim maine, in principiu ramana petrom la iesirea din buc spre giurgiu ora 6.00

merg si eu . dupa ce stabiliti toate detaliile postati-le pe forum va rog ( tel 0724307666 marinel) .cu respect

Mesaj completat

daca nu ploua rau maine, atunci plecam vineri pe la ora 6.00 spre istanbul.

locul si ora exacta o stabilim maine, in principiu ramana petrom la iesirea din buc spre giurgiu ora 6.00

noi am ajuns cu bine acasa pe la 21 00 . asteptam vesti de la voi iar amatorilor de plimbari le recomand istanbul-ul ..... e un oras de vis. poze nu avem caci din 9 oameni nu a avut niciunul aparat foto ( uitate acasa ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astia e ..amarati... bre

nu ..are...bani ce aparate fofo

 

iar altii....stim noi care...le arunca pe drum dupa marmote ;)

 

* n-ai ambitie, bey, daca nu te duci tu la Istanbul we. viitor sa ne aduci niste poze adevarate :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

A fost o tura frumoasa, vreme buna, echipa super. Imi pare rau ca v-am creat emotii cu problemele mele.

Am rezolvat cu rulmentul, a venit o duba service care avea de toate si care mi-a rezolvat problema. Pe moment nu a avut rulmentul si a trebuit sa dau o fuga cu el inapoi la Istanbul. E bine ca ati plecat pentru ca pana am terminat reparatia s-a facut 3 si un sfert si am ajuns acasa la 12 fix, cam tarziu. Pentru cine mai merge la Istanbul ar fi bine sa puna in telefon cartea de vizita a lui Oktay, mecanicul cu pricina, care poate intervenii in toata zona dintre granita si Istanbul. Pun cartea lui de vizita scanata pentru doritori. De exemplu in ziua aia, duminica, zi libera si pentru ei, mai reparase un francez care a scapat Transalpul si isi rupsese maneta de frana, un neamt care ramasese fara frane la o Yamaha, si un turc de-al lui cu probleme de carburatie la un chopper. Si ca bani, onorabil. Numai bine.

Gabi

DC_250570.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...