Sari la conținut

Accident Unirii (Bucuresti) - se cauta martori


Barbarossa
 Share

Postări Recomandate

stiu pe cineva implicat intr-un accident similar in intersectia aia. venea de la fantani, a plecat pe verde si l-a luat o masina ce a trecut pe rosu. din fericire a scapat mai usor. tot din fericire in intersectie sunt camere iar la politie s-a vazut foarte clar cine a trecut pe rosu. inainte de camere(au avut acces la imagini dupa cateva zile si a depus cerere la circa de care apartinea accidentul in sensul asta) individa venise cu vreo trei martori fabricati. finalul a fost unul fericit pentru motorist in cazul lui.

 

multa sanatate lui Rares si incercati sa obtineti imaginile. O cerere la sectia de politie cred ca e procedura.

Editat de roscatica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 95
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

stiu pe cineva implicat intr-un accident similar in intersectia aia. venea de la fantani, a plecat pe verde si l-a luat o masina ce a trecut pe rosu. din fericire a scapat mai usor. tot din fericire in intersectie sunt camere iar la politie s-a vazut foarte clar cine a trecut pe rosu. inainte de camere(au avut acces la imagini dupa cateva zile si a depus cerere la circa de care apartinea accidentul in sensul asta) individa venise cu vreo trei martori fabricati. finalul a fost unul fericit pentru motorist in cazul lui.

 

multa sanatate lui Rares si incercati sa obtineti imaginile. O cerere la sectia de politie cred ca e procedura.

 

poti te rog sa afli mai multe detalii si sa mi le dai pe PM sau sa postezi aici? in acest acceindet au fost implicati si altii care au dat declaratii.mai exisat si un martor cel putin.

multumesc

 

am fsot personal la politie asatzi dimineata. daca e nevoie de imaginile alea ma duc sa le cer.

Mesaj completat

poti te rog sa afli mai multe detalii si sa mi le dai pe PM sau sa postezi aici? in acest acceindet au fost implicati si altii care au dat declaratii.mai exisat si un martor cel putin.

multumesc

 

am fsot personal la politie asatzi dimineata. daca e nevoie de imaginile alea ma duc sa le cer.

 

update - cand mai scriu doctorii o reteta le cer si traducerea :laugh: in fine am reusit sa le descifrez hieroglifele si sa gasesc alea.

cristi - multumesc pentru idee cu camere - am suant la Sector 3, nu tine de ei ci de primaria "muncipiului"-

la municipiu s a terminat programul - a ramas pe maine

 

incredibil, am 37 de ani si inca nu am intels in ce tara/ oras traiesc. daca le ceream informatii despre Uraniu saracit cred ca erau mai informati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Haywood Yablomme

Intr-o tara normala politia avea imediat acces la imagini si stabilea vinovatul apoi punea copiile inregistrarilor la pastrare ca dovezi la dosar.

Aici nimeni nu stie ce are de facut,incompetenta din varf se transmite pana jos. Incercati sa-i spuneti politistului ce are de facut,el are autoritatea sa ceara si sa si pastreze inregistrarile,primaria le tine doar 30 de zile.

Editat de Haywood Yablomme
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@roscatica......cred ca e necesar sa dau si lamuriri in cazul de care amintesti.

Eu am fost implicat duminica pe 18.07.2010, seara pe la 22:20, dupa o plimbare prin tara si cand mai aveam mai putin de cinci minute sa ajung acasa teafar si nevatamat.

Luni nu am reusit sa ajung la prima ora la Politie pentru declaratii si alte cele, aveam glezna dreapta umflata. Stabilisem cu politistul ca se poate si pentru joi dupa ora 12:00. Surpriza mare a fost din partea vinovatei care venise cu martori ( aurolacii din intersectie) si avea sa dea alte declaratii.

Pe scurt .....dupa cateva zile am depus la Udriste cerere catre comandantul BPR si am solicitat "administrarea de probe la dosarul NR........deschis pentru accidentul de la data......" probele solicitate sunt inregistrarile camerelor de supaveghere din intersectia mentionata.

Cererea trebuie facuta in mai putin de 30 de zile de la data producerii accidentului de catre cel implicat sau de un reprezentant legal in cazul in care nu exista posibilitatea de deplasare datorata accidentarii.

Dupa cateva zile am fost sunat de cea care m-a accidenta si mi-a comunicat ca a fost chemata sa vada probele. In fata inregistrarilor video nu mai avea nici o sansa sa scape de urmarile legii.

Intre timp am depus in baza la ANEXA 2 cererea de despagubire la societatea de asigurari si dupa aproximativ doua luni am incasat si suma considerata.

 

 

Nu am ce alte comentarii sa fac, sper sa ajute informatia. In cazul in care sunt nelamuriri rog sa ma contactati pentru mai multe detalii.

 

Imi pare rau pentru incidentul petrecut si doresc insanatosire grabnica motociclistului.

 

Seara buna sa aveti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si iata cum totul tine de noroc in tara asta! Nu experienta, nu prioritate, nu semafoare, nu oras, ci doar norocul sa nu fii pasionat de motociclism daca esti in Ro, asta te poate ajuta sa lupti pentru a-ti indeplini visele.

 

A avut marele noroc ca-n ziua respectiva a ales sa plece cu Burgmanul si nu cu BMW-ul, "caci lucrurile ar fi stat si mai rau"(vb lu'Rares)

 

Am fost in aceasta seara pe la el. Am avut surpriza sa dau in salon peste fratele celui care l-a accidentat.Parea cooperant....

 

Inca nu a fost operat, si sa speram ca v-a scapa de ea.

Daca nu ma insel, vineri se decide dc-l urca sau nu pe masa de operatie.

 

Rares e optimist, insa sunt mom cand fracturile de la partea superioara a corpului il fac sa cedeze nervos. Din pacate are nevoie de ajutor pentru a se putea ridica in capul oaselor.

 

Are marele noroc ca este la un bun chirurg (info din surse sigure).

 

 

Tineti-i pumnii, are nevoie!

 

 

Multa sanatate amigo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fsot personal la politie asatzi dimineata. daca e nevoie de imaginile alea ma duc sa le cer.

dgpmb01: Buna ziua! Trebuie să vă adresați Brigăzii de Poliție Rutieră din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului BucureÂşti, care are următoarele coordonate de contact:

 

Adresa : str. Logofăt UdriÂşte Năsturel nr. 9-15, Sector 3

Telefon : 021/323.30.30. int. 21328 (Relații cu Publicul) ;

021.9544. ( telefonul cetateanului )

E-mail : bpr@b.politiaromana.ro

 

 

Ei zic ca asa se rezolva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multam domnu'

cu ajutorul lui Thomass ( inca odaa tmultumim ) am trecut de etapa asta

 

ieri s a depus cererea respectiva la Politie

 

e bine de stiut pentru cine mai are nevoie ( eu doresc din inima sa nu mai aiba nimeni niciodata )

Mesaj completat

multam domnu'

cu ajutorul lui Thomass ( inca odaa tmultumim ) am trecut de etapa asta

 

ieri s a depus cererea respectiva la Politie

 

e bine de stiut pentru cine mai are nevoie ( eu doresc din inima sa nu mai aiba nimeni niciodata )

 

update - s a terminat operatia pentru lichidul de la plamani

 

cred ca "Redevine" vizitabil dupa ce revine de la reanimare dar mai bine de maine incolo

 

tinem pumnii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dgpmb01: Buna ziua! Trebuie să vă adresați Brigăzii de Poliție Rutieră din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului BucureÂşti, care are următoarele coordonate de contact:

 

Adresa : str. Logofăt UdriÂşte Năsturel nr. 9-15, Sector 3

Telefon : 021/323.30.30. int. 21328 (Relații cu Publicul) ;

021.9544. ( telefonul cetateanului )

E-mail : bpr@b.politiaromana.ro

 

 

Ei zic ca asa se rezolva.

Nu stiu cum e cu hartiile puse personal sau ca email-ul, dar in mod cert telefonul ala nu functioneaza decat maximum 75%, ca am avut o surpriza neplacuta ieri cu ei ca nu mi-au raspuns de doua ori desi linia era libera.

Pe de alta parte avem o birocratie halucinanta daca trebuie sa pui tu ca accidentat cerere pentru a viziona si pune de o parte la dosar filmul de la o camera de supraveghere. In alte tari sa fii trimis la circulatie e de obicei ultimul nivel de sanctiune inainte sa fii dat afara din politie, si de abia astepti sa prinzi un accident la care sa fii ofiter de caz (asta nu inseamna ca esti ofiter, cel putin la americani asta e terminologia, probabil la noi ar fi mai corect sa spui responsabil de caz) ca sa faci o ancheta impecabila sa te remarce sefii si sa te mute/avanseze la detectivi ca sa stai si tu toamna/iarna in birou cand ploua/ninge afara. La noi trebuie sa faci tu ca accidentat cereri prin care sa le explici politistilor ce ar trebui sa faca pentru ca sa-ti mearga tie ancheta mai bine ca ei n-au habar sau nu le pasa...

Noroc cu Foxbat-ul ca are timp sa substituie chiulul ala de 25% al militienilor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut norocul ca la singurul accident sa fiu apt sa-mi fac singur poze la locul accidentului (TRO e unul din cei care a oprit sa ma intrebe daca-s ok) si cind nea Matei a protestat la remarca mea din declaratie ca era noroi am scos aparatul foto si i-am aratat dunga prin jegul de linga trotuar. Nu a mai putut atunci sa zica decit "da' de ce nu ne-ati atras atentia sa facem poza daca stiati ca e noroi acolo si era urma in el". Binenteles ca s-a uitat chioris cind i-am zis ca e treaba lui sa stie ce trebuie sa pozeze. De atunci am un 'respect' de nu-ti inchipui cind il vad implicat in anchetarea vreunui accident.

 

Mai spuneti-mi ce orar de vizitare e la spital si locatia, va rog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fsot mutat de la camera 23 la 28 ( etaj 11, sectia de ...toracica ) . ca mereu uit ce e " inainte " de toracica.

a vorbit cu tatal lui in seara asta ( urma sa il "pazeasca " ) peste noapte de bune ce s serviciile acolo

avea dreptate cine spune ca desi acolo sunt foarte ok medicii, restul este varza

 

petrule, te corectez un pic, n am timp deloc ..mi am "facut " si mi am luat cat am putut concediu.gandeste te ca bebele lui si al ortansei nu creste singur ca nu i pe baterii asa ca si pentru familie e greu .

dar imi este prieten si am incercat cat am putut sa il ajut. din pacate in cea mai grea parte, aia de a se face bine, nu il poate ajuta nimeni ci trebuie sa duca el singur tot greul.

acum macar a trecut primul "hop" asa ca mergem pe drumul spre bine.

multumim mult pentru incurajari si pentru sustinere tuturor.

Si sa "dea" Sefu' sa nu aveti nevoie sa aveti "posturi" la nenorocita asta de rubrica in forum ever ever.

respect

Editat de foxbat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut norocul ca la singurul accident sa fiu apt sa-mi fac singur poze la locul accidentului (TRO e unul din cei care a oprit sa ma intrebe daca-s ok) si cind nea Matei a protestat la remarca mea din declaratie ca era noroi am scos aparatul foto si i-am aratat dunga prin jegul de linga trotuar. Nu a mai putut atunci sa zica decit "da' de ce nu ne-ati atras atentia sa facem poza daca stiati ca e noroi acolo si era urma in el". Binenteles ca s-a uitat chioris cind i-am zis ca e treaba lui sa stie ce trebuie sa pozeze. De atunci am un 'respect' de nu-ti inchipui cind il vad implicat in anchetarea vreunui accident.

 

Mai spuneti-mi ce orar de vizitare e la spital si locatia, va rog.

 

S-a pensionat :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pentru tot sprijinul primit .

Rares s a operat si este ok .

 

Urmeza acum perioada de recuperare si stim toti cat e de tras pentru coaste, clavicula si picior.Toate fracturile astea nu s deloc o bucurie.

 

Dar cu ajutorul lui Dumnezeu o sa le treaca pe toate.Bine ca n a fost mai rau si sa ajungem toti bunici.

Respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trec pe la spital peste o ora.

cu dosarul vorbim :-P

Mesaj completat

trec pe la spital peste o ora.

cu dosarul vorbim :-P

 

back

 

bine ca m-a trimis mama la politehnica - ca la taietura are rares de la operatia de plamani cred ca 2 zile nu mai mananc

 

frate, eu am inteles ca l-au operat de lichid nu ca a nascut prin cezariana pe acolo..

 

in rest o sa fie bine in masura in care fracturile de la picior + clavicula se vindeca in cateva saptamani.

 

acu' eu nu mia inteleg - mediul vrea sa i ceara procuratura actele lui , eu stiam ca le ia rares si merge la IML..

azi trec inca odata pe la politie sa ma lamuresc

cu dosarul - trebuie sa ajungem la Carpatica sa luam constatatorul de aripa sa l aducem la ..scuter.

Mesaj completat

trec pe la spital peste o ora.

cu dosarul vorbim :-P

Mesaj completat

 

 

back

 

bine ca m-a trimis mama la politehnica - ca la taietura are rares de la operatia de plamani cred ca 2 zile nu mai mananc

 

frate, eu am inteles ca l-au operat de lichid nu ca a nascut prin cezariana pe acolo..

 

in rest o sa fie bine in masura in care fracturile de la picior + clavicula se vindeca in cateva saptamani.

 

acu' eu nu mia inteleg - mediul vrea sa i ceara procuratura actele lui , eu stiam ca le ia rares si merge la IML..

azi trec inca odata pe la politie sa ma lamuresc

cu dosarul - trebuie sa ajungem la Carpatica sa luam constatatorul de aripa sa l aducem la ..scuter.

eu cred ca renunt - este ..strigator la cer.

so, faptele sunt urmatoarea - de cateva zile incerc sa ma interesez de la politie despre ce urmeaza sa facem - si nu reusesc - cnad ma duc mi se spune ca agentul respectiv nu este si sa incerc mai tarziu. Este normal sa nu fie ca doar meseria lui este sa fie prezent la locul accidentului. Dar cand cer un nr de tel sau un mail mi se spune sa ma uit in jur ce lipsa de bani este ca nu au nici scaune pecare sa stea.

Incerc sa le explic totusi ca patronul nu ma plateste sa fac poteca din ora in ora la politie si ca pana acum am fauct destule drumuri si mi se spune " Sa sun eu " . ii explic faptul ca nu unde sa sun pentru ca agentul nu a putut sa imi dea nr de tel pentru ca era personal. mi se raspunde" pai va dati seama cum ar fi sa sune toti ?". Raman interzis o clipa dupa care intreb ce sa fac in acest caz. "lasati mi nr si numele si va suna el cand vine". PAi am tto facut asta deja si nu a suant nimeni. IAr mi sa da o replica naucitoare: pai cum sa va sune , sa plateasca din buzunar ? Uitati va la telefon si cand primiti beep-uri sunati inapoi.

PArca sunt in zona crepusculara -sau un teatru al absurdului dus la limita.

imi iau inima in dinti ( si im inghit circul pe care imi vine sa-l fac - PANA MEA SUNT LA ACCIDENT GRAVE nu la sectia de cartier cu un semnal spart si ei ma plimba ca pe prosti) si intreb: un mail, ceva ,pe care sa putem comunica mai usor se poate?

 

si raspunsul final dupa care am si plecat , speachleess: Domnule, nu vedeti ca nici pe scrie nu avem ? SI nici scaune pe care sa stam nu sunt ? .

 

Intr-adevar, ai senzatia ca esti in anul '44 duparazboi, in afara de o masa si un scaun din acea perioada precum si ziaul aferent nu exita nimc care sa aminteasca de locul in care se presupune ca suntem.

 

Vreau sa mentionez ca desi inteleg foarte bine contextul si personal sunt de acord cu tot ce spunea omu' in uniforma cu care am vorbit , situatit frizeaza absurdul.

 

Daca altcineva ar fi povestit, n as fi crezut. inca ma ciupesc - deci asta este situatia in Romania, in momentul inc are se intampla una din cele mai grave situtatii- accident cu victima . Bine ca nu am dat cu RIP Ca nu mai conta...

 

Sa ne ajute Dumnezeu..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai de unde sa aiba bani daca i-au dat pe 'autospeciale', 'motorole' si un sistem de supraveghere care nu e utilizat (uita-te la camera de supravechere de la podul Operei de pe scuarul ce desparte traseul RATB de dus spre Kogalniceanu de masinile care se duc spre CasaRadio si ai sa vezi cam ce supravegheaza politia cu camera aia) . Ma rog de ei de vreo 3 ani sa lase naibii 'dirijatu' si sa puna mina sa aplice legea. Da' le place sa frece menta si sa se plinga ca nu au oameni, ca nu sunt bani si ca nu au logistica. Eu zic ca nu au un manager bun care sa gestioneze bine resursele umane si materiale. Este normal ca daca esti doar lipitoare la bugetul statului sa nu poti sa sugi ce nu e. Rutiera a cam fost de cind o stiu eu 'sector neproductiv' in sistem. Investesc o caruta de bani in 'imbunatatirea codului rutier' insa nu investesc in APLICAREA astuia actual, macar cit sa isi permita sa vada ce e rau in el. Sediul ala e asa pentru ca nu investesc in el, au dat banii sa-si faca pocitania aia de sediu din Pipera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

serban- toti avem pareri si eveindet ca ai si tu dreptate

 

eu n-am postat ca sa blamez pe cineva ( ba chiar as putea multumi celor din politie care ne au ajutat pana acum ) sau sa pun in discutie pe X sau pe Y. DAca vreau asta ma apuc si fac valuri dar deja sunt blazat si plin de lehamite.

 

am postat doar ca sa informez comunicatea de "zona SF " in care am intrat personal incercand sa rezolv mizeria asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sanatate maxima si sa speram ca nu apar complicatii postoperatorii

 

fox

cei -25% existau in cheful de munca de dinainte de...taiere

iar INCOMPETENTA de dinainte de angajare

 

nici unul dintre ei nu intelege ca pana la urma NOI cei angajati la PRIVAT le platim "joburile"

 

si ca drumurile tale si statul in spital al unui platitor de taxe va atrage diminuarea banilor in fondul de salarii al acestei tari

 

decat sa puna 750 de radare pe drumurile tarii mai bine ar inchide anchetele cu morti si i.ar pune pe criminali sa plateasca

 

dar ce e mai usor decat sa stai la PANDAAAAAAAAAAA sa.l prinzi pe omul care merge la job garbit din cauza semaf care nu functioneaza si cand prinde soseau libera accelereaza

 

asta e POLITIE RUTIERA??????

 

PANDACI!!!!!

 

iar sa te indrume pentru rezolvarea unui dosar nu vezi ce patesti

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai de unde sa aiba bani daca i-au dat pe 'autospeciale', 'motorole' si un sistem de supraveghere care nu e utilizat (uita-te la camera de supravechere de la podul Operei de pe scuarul ce desparte traseul RATB de dus spre Kogalniceanu de masinile care se duc spre CasaRadio si ai sa vezi cam ce supravegheaza politia cu camera aia) . Ma rog de ei de vreo 3 ani sa lase naibii 'dirijatu' si sa puna mina sa aplice legea. Da' le place sa frece menta si sa se plinga ca nu au oameni, ca nu sunt bani si ca nu au logistica. Eu zic ca nu au un manager bun care sa gestioneze bine resursele umane si materiale. Este normal ca daca esti doar lipitoare la bugetul statului sa nu poti sa sugi ce nu e. Rutiera a cam fost de cind o stiu eu 'sector neproductiv' in sistem. Investesc o caruta de bani in 'imbunatatirea codului rutier' insa nu investesc in APLICAREA astuia actual, macar cit sa isi permita sa vada ce e rau in el. Sediul ala e asa pentru ca nu investesc in el, au dat banii sa-si faca pocitania aia de sediu din Pipera.

 

Asta e parere strict de contribuabil care habar nu are cu ce se mananca Politia in tara asta, in special Circulatia. Dar cum romanul este expert innascut la fotbal, femei si circulatie vorbim ca sa ne aflam in treaba ...

 

Stiu stiu mi se va reprosa iar ca jignesc in subsidiar, mi se vor da exemple puerile prin care vesnicele miliarde de experiente ale userilor primeaza in fata realitatii ca atunci cand au avut ei nevoie nu s-a facut etc etc, ca atunci cand au cerut ei au fost dati afara samd ... mi se falfaie ... cel mai elocvent exemplu din toata istoria povestita mai sus este, Serbane, si cu asta inchei, faptul ca habar nu ai ca ce este in Pipera nu este politie rutiera ...

 

Nu va obositi sa-mi raspundeti, sunt doar eu, un gnom, in lumea mea militieneasca, rupt de realitate care abereaza si voi aveti dreptate ...

Mesaj completat

sanatate maxima si sa speram ca nu apar complicatii postoperatorii

 

fox

cei -25% existau in cheful de munca de dinainte de...taiere

iar INCOMPETENTA de dinainte de angajare

 

nici unul dintre ei nu intelege ca pana la urma NOI cei angajati la PRIVAT le platim "joburile"

 

si ca drumurile tale si statul in spital al unui platitor de taxe va atrage diminuarea banilor in fondul de salarii al acestei tari

 

decat sa puna 750 de radare pe drumurile tarii mai bine ar inchide anchetele cu morti si i.ar pune pe criminali sa plateasca

 

dar ce e mai usor decat sa stai la PANDAAAAAAAAAAA sa.l prinzi pe omul care merge la job garbit din cauza semaf care nu functioneaza si cand prinde soseau libera accelereaza

 

asta e POLITIE RUTIERA??????

 

PANDACI!!!!!

 

iar sa te indrume pentru rezolvarea unui dosar nu vezi ce patesti

 

bafta

 

exemplul 2 la ceea ce am spus mai sus :crack:

 

Mai are rost sa continui? ;) Ar fi fost bine 750 de radare poate nu mai mureau 15 oameni in ultimele 24h ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

habar nu ai ca ce este in Pipera nu este politie rutiera ...
Eh, ba da. Era replica d-lui Stroescu de fiecare data cind ne plingeam ca unul din principalele motive pentru care circulatia e plina de idioti si accidente e ca se dau carnetele usor.

Parerea cu managementul prost mi-o mentin. ;)

 

 

 

Rares cum se mai simte? Aseara era pe messenger :crack: I s-a dus vreun calculator?

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai are rost sa continui? :crack: Ar fi fost bine 750 de radare poate nu mai mureau 15 oameni in ultimele 24h ...

 

 

intrebare?

 

de ce dupa ce omori un om pe pod la otopeni nu faci puscarie?

de ce dupa ce intri si omori cu jeepul "de aur" un om cinstit si platitor de taxe nu esti la puscarie?

 

si de ce dupa ce la 70 de ani muti un marcaj pe terenul tau faci puscarie>>>>>>>>>>>

 

acolo nu erau cele 750 de radare!!!!!!!!!!!!!!!

 

in rest SA TRAITI.....BINE...... cat mai puteti

 

 

ps apropo de "circulatia"

 

CATE AMENZI AU DAT COLEGII TAI BETONIERELOR DIN CARE CURGE MIZERIE PE DRUMURILE PUBLICE???

 

CATE AMENZI AU DAT COLEGII TAI PENTRU LUCRARILE IN CAROSABILE LASATE NESEMNALIZATE?????

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ianachim, serban, please

 

aveti dreptate- dar este un topic pentru rares. iar night-ul chair ne a ajutat cand l am solicitat

am postat intamplarile prin care am trecut la udriste ca sa vedeti unde a ajuns tara asta si aparatul "MAI"tiesc.

 

sunt suparat ca si voi si revoltat de ce se intampla.si totusi la "pichetarea criminalei din pipera " au fost 7 motoare. la rares au venit la spital poate 2 motociclisti ( n o luati ca un repros pentru ca e doar un mod de a arata care ne sunt prioritatile..) - daca ma uit la numere inseamna ca practic suntem singuri, fiecare pentru el. si totusi imi permit sa sper ca in nenorocita aia de agenda din telefonul mobil sa am macar 3 numere la care sa pot sa sun.oricand.

 

asta e tara in care traim- daca macar noi, astia cativa ce am mai miscat ceva , vom opri de fiecare data cand vom vedea un alt om in nevoie, daca vom fi mai smeriti si mai aproape de EL, poate ca vom face primavara si cu o floare.

 

 

da, rares a fost externat astazi :crack: de acum incolo incepe drumul deja stiut. vindecare, recuparare.

 

multumesc inca odata - si sa fim sanatosi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vesti bune : ) recuperare usoara Rares!

 

In rest inteleg toate frustrarile si le impartasesc, din pacate numai prin actiuni coordonate, insistenta si perseveranta reusim sa luptam cu sistemele corupte cu 0 valori....altfel ne lasam toti pacaliti de faptul ca nu merita de ex. sa porti niste procese 5 6 ani ca-ti macini nervii de poamna. Intreb, fara precendente create cum altcumva sa reusesti sa schimbi ceva? nu e nimeni pregatit de o noua revolutie si de fapt asta se si vrea..indobitocirea maselor prin educatie, justitie, si nivel scazut de trai.

 

Numai bine si luptati de fiecare data cand apare ocazia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...