Sari la conținut

Cine Stie De Banderas Ceva?


ninja_skija
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 172
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dac Motors are sedinta de club luni. Atunci vom strange si bani pentru Banderas. Rog cei ce mai au stiri despre starea lui de sanatate sa posteze pe forum.

 

Din pacate nu pot sa-mi pun contul la bataie pentru ca voi fi plecat o perioada si nu pot sa-l administrez cum trebuie. Imi cer scuze. Banii stransi de la daci ii vom da Irinei care s-a implicat cel mai mult in acesta mishcare de solidaritate.

 

Insanatosire grabnica lui Banderas.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS o sa ma intorc in B pe la inceputul saptaminii viitoare,va rog(Lotru,si eu sint din Dr.Taberei)daca se mai poate contribui cu ceva atunci,sa-mi confirmati si mie printr-un mess asta. Banderas,hai ,sanatate maxima si luna viitoare sa te vedem pe scena!!!

 

 

treci pe la dr taberei 34, la carciuma cu rockeri... intrebi acolo.

 

A fost recuperat si buletinul 10x to Ana. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

completare sa nu confunzi terasa unde ne stringem noi cu hard rock ul .....................dr taberei 34 sau rosu sau lucky este ultima terasa dinspre favorit spre piata moghioros sau............................. prima terasa dinspre piata moghioros spre favorit :P :D , daca vrei sa auzi o muzica rock si sa bei o bere acolo suntem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grosul banilor s-au strans deja la Rosu iar astazi va veni cineva cu donatia in Etrusco , am sa le spun sa fie in asa fel incat banii sa fie dati direct Irinei .

Alaturi de bani veti primi de la Ana si buletinul lui Banderas pe care a reusit sa il recupereze de la Olivia .

 

De la cineva care lucreaza in bransa am aflat ca trebuie sa plateasca 5 ani in urma contravaloarea asigurarii sociale care s-ar ridica la cca. 14 milioane , insa se poate obtine numai pe 3 ani , in jur de 7-8 milioane .

 

In acelasi timp , o prietena m-a asigurat ca a platit ptr sora ei , in aceeasi situatie (neangajat ,fara venituri ) ,contravaloarea asig. sociale pe 3 luni in urma , cu o mica atentie data unde trebuie .

 

Ar trebui vorbit cu cineva care este cu adevarat in tema ,un cadru medical probabil .

 

Eu astazi plec din Bucuresti , de luni sunt din nou disponibil ptr Dr. Taberei .

 

Va rog sa chibzuiti bine banii si sa ne tineti la curent cu intrebuintarea lor .

 

Multumesc .

Editat de LOTRU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, din pacate azi am avut prima belea: mi s-a rupt cablul se ambreiaj fix cand am ajuns in fata firmei si a trebuit sa sacrific frana fata ca sa imi repar cablul de ambreiaj. Nu o sa pot ajunge in Etrusco azi, dar o sa ma intalnesc cu Dacii sa le dau lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU tipul gras e vinovat, el nu a sarit intentionat. Uitati cum am vazut eu toata scena: Se balaceau ei il apa aia infecta plina de alge (tipu accidentat, tipu' gras si inca un tip) la un moment dat ies toti trei la mal iar al treilea tip il arunca pe Banderas in apa; in timp ce se chinuia sa-l darame si pe tipul gras banderas si-a recapatat echilibrul in apa si apucase sa stea in picioare (in apa). Cand al treilea l-a dezechilibrat pe tipul gras au cazut AMANDOI in papul lui banderas. Dupa ce si-au dar seama ca el nu se ridica la suprafata l-au tras ei din apa; nu l-am auzit pe Banderas spunand decat "Trageti-ma afara"

Asta am vazut eu care eram la 3 metri de ei

Eu am alergat impreuna cu un allt baiat dupa ambulanta; el a ajuns primul la poarta unde a aflat ca ambulanta plecase cu o ora mai devreme...

Asta s-a intamplat sambata seara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU tipul gras e vinovat, el nu a sarit intentionat. Uitati cum am vazut eu toata scena: Se balaceau ei il apa aia infecta plina de alge (tipu accidentat, tipu' gras si inca un tip) la un moment dat ies toti trei la mal iar al treilea tip il arunca pe Banderas in apa; in timp ce se chinuia sa-l darame si pe tipul gras banderas si-a recapatat echilibrul in apa si apucase sa stea in picioare (in apa). Cand al treilea l-a dezechilibrat pe tipul gras au cazut AMANDOI in papul lui banderas. Dupa ce si-au dar seama ca el nu se ridica la suprafata l-au tras ei din apa; nu l-am auzit pe Banderas spunand decat "Trageti-ma afara"

Asta am vazut eu care eram la 3 metri de ei

Eu am alergat impreuna cu un allt baiat dupa ambulanta; el a ajuns primul la poarta unde a aflat ca ambulanta plecase cu o ora mai devreme...

Asta s-a intamplat sambata seara

 

exact, nici unul din ei trei (grasu, slabu si banderas) nu stiau ce sa intamplat, numai ca noi strigam "scoateti-l pe banderas din apa" ca el nu mai revenise la suprafata.

De retinut, cu toate ca nu mai mira pe nimeni, AMBULANTA A VENIT DUPA 2 ORE :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa nu exageram: eu am chemat ambulanta si a venit dupa cca 45 min. Dat fiind ca a venit din Bucuresti si nu din Ilfov, 45 minute mi se pare OK. Cineva mai sunase un pic inaintea mea, cu vreo 5 min, dar cei de la dispecerat intelesesera de un accident la Ciolpani, ADICA UN ACCIDENT RUTIER PE DN1, ca altfel nu cred ca trimiteau ambulanta asa de repede. Uneori si confuziile sunt bune la ceva. Eu am specificat ca nu e accident rutier ci accident la strand si le-am spus exact unde anume e locul (nu in Ciolpani pe dreapta ca nu ajuta prea mult) ca tot nu a fost usor de gasit. Oamenii au facut tot ce s-a putut.

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cererea de chemare in judecata ash putea sa o fac eu, insa nu am cum sa-l reprezint in instantza ca nu-s definitv

poate se ofera alt forumist avocat definitiv sa-l ajute!!!

pot eu, cu placere,fara onorariu.

 

NU tipul gras e vinovat, el nu a sarit intentionat. Uitati cum am vazut eu toata scena: Se balaceau ei il apa aia infecta plina de alge (tipu accidentat, tipu' gras si inca un tip) la un moment dat ies toti trei la mal iar al treilea tip il arunca pe Banderas in apa; in timp ce se chinuia sa-l darame si pe tipul gras banderas si-a recapatat echilibrul in apa si apucase sa stea in picioare (in apa). Cand al treilea l-a dezechilibrat pe tipul gras au cazut AMANDOI in papul lui banderas. Dupa ce si-au dar seama ca el nu se ridica la suprafata l-au tras ei din apa; nu l-am auzit pe Banderas spunand decat "Trageti-ma afara"

Asta am vazut eu care eram la 3 metri de ei

Eu am alergat impreuna cu un allt baiat dupa ambulanta; el a ajuns primul la poarta unde a aflat ca ambulanta plecase cu o ora mai devreme...

Asta s-a intamplat sambata seara

oricum e vatamare corporala din culpa daca are peste 10 zile de ingrijiri medicale si nu trebuie iertati,daca nici macar nu au trecut pe la el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine stie in ce stare se afla?Are nevoie de operatie?Va fi transferat la alt spital(de neuro)?sau altundeva?Astept un mesaj de la cine stie!In functie de tipul de operatie...poate pot sa ajut cu mai mult decat o recomandare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il tot injurati pe ala gras,dar a vb.careva cu el sa-i spuna despre tipul accidentat?Poate nu.

Intrati toti si comentati,probabil fara sa stiti exact ce s-a intamplat.

Din cate stiu eu(nu iau apararea nimanui),ala gras de care tot vorbiti nu are nici o treaba cu internetul,asa ca nu stie nimic din ce se discuta aici.Sau poate stie si e chiar e taran,da'... nu am vazut aici pe acest topic pe vreunul sa scrie,"da,am vorbit eu cu ala gras si nu vrea sau nu-l intereseaza de...".

 

Ma repet,nu tin partea nimanui.

 

Am vrut sa pun nr.lui pe topic dar ma gandesc ca pot suna multi sa-l injure.Asa ca, daca careva din cei implicati mai mult in aceasta poveste (ninja_skija,lotru,...) doresc sa vb.cu "grasul ala",sa-mi dea pm ca le dau numarul lui de telefon.

 

spor!

Editat de adiviraj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il tot injurati pe ala gras,dar a vb.careva cu el sa-i spuna despre tipul accidentat?Poate nu.

Intrati toti si comentati,probabil fara sa stiti exact ce s-a intamplat.

Din cate stiu eu(nu iau apararea nimanui),ala gras de care tot vorbiti nu are nici o treaba cu internetul,asa ca nu stie nimic din ce se discuta aici.Sau poate stie si e chiar e taran,da'... nu am vazut aici pe acest topic pe vreunul sa scrie,"da,am vorbit eu cu ala gras si nu vrea sau nu-l intereseaza de...".

 

Ma repet,nu tin partea nimanui.

 

Am vrut sa pun nr.lui pe topic dar ma gandesc ca pot suna multi sa-l injure.Asa ca, daca careva din cei implicati mai mult in aceasta poveste (ninja_skija,lotru,...) doresc sa vb.cu "grasul ala",sa-mi dea pm ca le dau numarul lui de telefon.

 

spor!

,,ala gras" sa treaca pe la spital sa vada ce s-a intamplat,chiar daca a fost neintentionat, ca n-a cersit nimieni nimic de la el.Am inteles ca nu a trecut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il tot injurati pe ala gras,dar a vb.careva cu el sa-i spuna despre tipul accidentat?Poate nu.

Intrati toti si comentati,probabil fara sa stiti exact ce s-a intamplat.

Din cate stiu eu(nu iau apararea nimanui),ala gras de care tot vorbiti nu are nici o treaba cu internetul,asa ca nu stie nimic din ce se discuta aici.Sau poate stie si e chiar e taran,da'... nu am vazut aici pe acest topic pe vreunul sa scrie,"da,am vorbit eu cu ala gras si nu vrea sau nu-l intereseaza de...".

 

Ma repet,nu tin partea nimanui.

 

Am vrut sa pun nr.lui pe topic dar ma gandesc ca pot suna multi sa-l injure.Asa ca, daca careva din cei implicati mai mult in aceasta poveste (ninja_skija,lotru,...) doresc sa vb.cu "grasul ala",sa-mi dea pm ca le dau numarul lui de telefon.

 

spor!

Dar tu i-ai spus ce s-a intamplat???El stie ???

Sunt doua posibilitati...

1.Tu nu i-ai spus nimic,si atunci atitudinea ta lasa de dorit...

2.L-ai anuntat si el s-a facut ca ploua...situatie in care atitudinea lui lasa de dorit!

Deci????...cum e???

Editat de black raven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar tu i-ai spus ce s-a intamplat???El stie ???

Sunt doua posibilitati...

1.Tu nu i-ai spus nimic,si atunci atitudinea ta lasa de dorit...

2.L-ai anuntat si el s-a facut ca ploua...situatie in care atitudinea lui lasa de dorit!

Deci????...cum e???

 

Nu, nu l-am anuntat,nu am tangente cu el,asta nu inseamna ca atitudinea mea lasa de dorit.

Ala gras nu mi-e prieten,il cunosc de cand i-am vandut o pereche de cizme pe care nici in ziua de azi nu am vazut banii.

 

Vreti sa-i urati,uratii la 0721.857.313 - mihai

 

Spor!

Editat de adiviraj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu l-am anuntat,nu am tangente cu el,asta nu inseamna ca atitudinea mea lasa de dorit.

Ala gras nu mi-e prieten,il cunosc de cand i-am vandut o pereche de cizme pe care nici in ziua de azi nu am vazut banii.

 

Vreti sa-i urati,uratii la 0721.857.313 - mihai

 

Spor!

Mda... ce uameni :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mihai stie situatia, are numarul de telefon al lui Banderas, am facut in asa fel incat sa afle cam cand am afalat si eu...

 

Pe scurt, am fost vineri la Banderas, era relativ ok, inca nu stia ce o sa i se intample, i-am dus mancare, dar inaintea mea tocmai pleca un tip de la el, ma bucur ca are asa multi carora le pasa. Stiu ca a venit si Nae din Ploiesti la el si i-a lasat ceva banuti, i-0am last si eu sa mai dea la asistentele care il spala, il ajuta.

 

 

Pana vineri s-au strans cu totul cam 11 milioane si va multumesc in numele lui ca ati venit atatia si ati ajutat. Buletinul e si el la mine, merci Ana :D

 

 

PS Inca o rugainte, am nevoie de numarul lui Catalin Heson, cel car eprezenta 2 roti, am inteles ca vorbise cu Banderas ceva despre un lco sa stea pana isi revine.

 

 

Am vorbit sambata la telefon cu pacientul, zicea ca sa ii duc un cd cu muzica lui sa dea la fani :P poate se lanseaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!

Sunt o amica de-a lui Banderas.Am fost duminica,in spetza 2 septembrie la el.Se simtea relativ bine,inca nu i-au facut RMN.ul(radiografie cu rezonanta magnetica)pentru a se confirma presupunerile medicilor....fractura coloana cervicala.Se pare ca marti este programat pt RMN.

Va voi lasa numarul lui de mobil...cred ca i-ar face placere sa-l sunati;0721464939

Este internat la Spitalul Floreasca,et4,camera 441.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu l-am anuntat,nu am tangente cu el,asta nu inseamna ca atitudinea mea lasa de dorit.

Ala gras nu mi-e prieten,il cunosc de cand i-am vandut o pereche de cizme pe care nici in ziua de azi nu am vazut banii.

 

Vreti sa-i urati,uratii la 0721.857.313 - mihai

 

Spor!

Alta treaba!!!! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...