Sari la conținut

Una manastireasca


otravel
 Share

Postări Recomandate

Ora 11. Bagat picioarele in ea de munca si hai la plimbare. Echipat corespunzator(izmene cu neopren) incalecat utilajul (BMW R 1200C)si hai la drum pe ruta Suceava-Radauti-Putna-Sucevita-Pasul Palma-Moldovita-Pasul Mestecanis retur Vama-Voronet Suceava. 380 km. temperaturi de la-2 la + 10. Peisaje superbe de toamna si inceput de iarna. Povestea: Muraturi,Manastirea Bogdana,Manastirea Putna, cea mai veche biserica din lemn din Europa,Manastirea Sucevita,Palma cu zapada, bureti,ciuperci, Manastirea MoldovitaPasul Mestecanis, Monumentul rachiului,Manastirea Voronet.

La Putna Stefan cel Mare vorbea cu maicasa la telefon sa incuie poarta ca el doarme acolo(pe veci)

Am gasit in Vama un monument sau mai bine zis o cruce inchinata celor care s-au lasat de rachiu. Tare de tot asta.

Sa mai povesteasca si pozele.........

http://picasaweb.google.ro/117895318233532...PKx5Ke7v4D55gE#

Editat de otravel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ora 11. Bagat picioarele in ea de munca si hai la plimbare. Echipat corespunzator(izmene cu neopren) incalecat utilajul (BMW R 1200C)si hai la drum pe ruta Suceava-Radauti-Putna-Sucevita-Pasul Palma-Moldovita-Pasul Mestecanis retur Vama-Voronet Suceava. 380 km. temperaturi de la-2 la + 10. Peisaje superbe de toamna si inceput de iarna. Povestea: Muraturi,Manastirea Bogdana,Manastirea Putna, cea mai veche biserica din lemn din Europa,Manastirea Sucevita,Palma cu zapada, bureti,ciuperci, Manastirea MoldovitaPasul Mestecanis, Monumentul rachiului,Manastirea Voronet.

La Putna Stefan cel Mare vorbea cu maicasa la telefon sa incuie poarta ca el doarme acolo(pe veci)

Am gasit in Vama un monument sau mai bine zis o cruce inchinata celor care s-au lasat de rachiu. Tare de tot asta.

Sa mai povesteasca si pozele.........

http://picasaweb.google.ro/117895318233532...PKx5Ke7v4D55gE#

 

 

pacatosule

 

ai auzit ca e liber la maicute si ai dat navala

 

si frumos de tine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie stii ce-mi place? Curatenia...:laugh:

A, si faptul ca se vad drumuri numai bune de dat cu moto pe ele.

Merci, hai ca am mai bifat o destinatie de ajuns!

Esti binevenita oricand. Un PM si poate te ajut cu ceva prin zona.

Mesaj completat

pacatosule

 

ai auzit ca e liber la maicute si ai dat navala

 

si frumos de tine...

Asta e. Indata intra in postul Craciunulu si baga pasaricile la colivie

Mesaj completat

Bravo Costel, asta a fost ultima pe anul acesta? Frumos peisajul, insa frigul....

Sper sa nu fie ultima. Depinde de vreme. Sa stii ca nu am simtit deloc frigul pe motor. Echipamentul de la BMW face toti banii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti binevenita oricand. Un PM si poate te ajut cu ceva prin zona.

 

Nu cred ca o sa creada in parerile tale, dupa capul ei, prin faptul ca ai fost cu mine in Alpi te incadrezi la categoria "aia care...orice le-ai face nu nimeresc nici wc-ul de la statia PECO". :D

Mesaj completat

Echipamentul de la BMW face toti banii.

 

Io nu cred! Te-au prostit aia de la BMW cu marketingul lor si ai platit atatia bani doar pt. sigla aia... of, of...

 

 

Frumoase imagini! Spre rusinea mea nu am reusit sa ajung pana acum in zona aia dar vad ca am pierdut, sper sa repar grseala.

 

p.s. aseara ne-am strans iar gasca mare la Jadoo, poate data viitoare ajungi si tu :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca o sa creada in parerile tale, dupa capul ei, prin faptul ca ai fost cu mine in Alpi te incadrezi la categoria "aia care...orice le-ai face nu nimeresc nici wc-ul de la statia PECO". :D

 

 

nu pre ii uiti pe astia care s.au dat la..antrenor... khkule

 

e si ea mica si nu stie ce zice :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoase imagini! Spre rusinea mea nu am reusit sa ajung pana acum in zona aia dar vad ca am pierdut, sper sa repar grseala.

 

Dupa parerea mea Bucovina este cea mai frumoasa zona din tara. Sigur, sunt locuri poate mai frumoase, cum ar fi clisura sau padisul, sa zicem. Dar ca zona...

 

Spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se asorteaza perfect bmw-ul cu anotimpul!

Frumos!

(dar scoate data aia urata de pe poze)

 

 

P.S. Nu inteleg de ce nu ne prezentati Cernautii lui Eminescu cand il aveti asa aproape de voi...

Editat de vladdygo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari Costele,sa traiesti.

Inteleg perfect partea cu ora 11,bagat picioarele in ea munca.Pe la ora aia ma apuca si pe mine.

Sper sa ne vedem cat mai curand,cine stie,poate si anul asta.

 

Ianachim,nu s-a dat la antrenor,ci la fraierii care apeleaza la antrenor.

Eu in tura mea am facut pipi doar in boscheti de frica ca nu voi gasi toaleta in benzinarii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari Costele,sa traiesti.

Inteleg perfect partea cu ora 11,bagat picioarele in ea munca.Pe la ora aia ma apuca si pe mine.

Sper sa ne vedem cat mai curand,cine stie,poate si anul asta.

 

Ianachim,nu s-a dat la antrenor,ci la fraierii care apeleaza la antrenor.

Eu in tura mea am facut pipi doar in boscheti de frica ca nu voi gasi toaleta in benzinarii.

Marcele esti oricand binevenit la mine. Vinul asteapta in beci de anul trecut.

Mesaj completat

Se asorteaza perfect bmw-ul cu anotimpul!

Frumos!

(dar scoate data aia urata de pe poze)

 

 

P.S. Nu inteleg de ce nu ne prezentati Cernautii lui Eminescu cand il aveti asa aproape de voi...

Data de pe poze? Nu stiu cum se scoate. Acum am vazut ca este cu o zi mai in urma dar am rezolvat-o din setarile aparatului.

La Cernauti merg duminica 31 oct. dar cu masina(nevasta, prieteni). O sa pun cateva poze.

Mesaj completat

Intradevar Bucovina merita vizitata mai ales acum de cand s-a pus la punct infrastructura. Pasul Mestecanis si Tihuta pot rivaliza ca peisaje si calitate asfalt cu unele pasuri din Alpi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...