Sari la conținut

Accident Pe Victoriei?


sacal
 Share

Postări Recomandate

in data ;de ora de ; stie tota lumea

circuland regulamentar pe banda de langa trotoar (a 4-tra pe calea victoriei)cu o viteza de 30-40 km/h (plimbare cu un amic) mergand in dreptul aripei spate la o dist de 1m de autovehicul Dobitocul de sofer vireaza stanga sa intre pe strada p-ta amzei in fata mea sau mai exact peste mine eu franad si incercand sa il evit (mare greseala dar asta e asta facem toti evitam tampiti) m-am dezechilibrat cred ca mi-a si fugit roata spate putin am gazut . eu m-am oprit cu capul in stalp semafor 7-8 m mai incolo ,iar motoru a fuat foc din cauza benzinei care a curs din rezervor si scanteile produse de frecarea cu solul, ghinion mare din 20-30 masini nici una nu a avut extintor .

Cat despre fameia de pe trotuar am lovito dupa impactul meu cu stalpul si i-am lucsat o glezna

Asta e protectiile m-au salvat nu am decat o mica vanataie pe sold iar motoru altu ca asta e pilaf

 

post-12098-1157240273_thumb.jpgpost-12098-1157240203_thumb.jpgpost-12098-1157240226_thumb.jpgpost-12098-1157240247_thumb.jpgpost-12098-1157240302_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

in data ;de ora de ; stie tota lumea

circuland regulamentar pe banda de langa trotoar (a 4-tra pe calea victoriei)cu o viteza de 30-40 km/h (plimbare cu un amic) mergand in dreptul aripei spate la o dist de 1m de autovehicul Dobitocul de sofer vireaza stanga sa intre pe strada p-ta amzei in fata mea sau mai exact peste mine eu franad si incercand sa il evit (mare greseala dar asta e asta facem toti evitam tampiti) m-am dezechilibrat cred ca mi-a si fugit roata spate putin am gazut . eu m-am oprit cu capul in stalp semafor 7-8 m mai incolo ,iar motoru a fuat foc din cauza benzinei care a curs din rezervor si scanteile produse de frecarea cu solul, ghinion mare din 20-30 masini nici una nu a avut extintor .

Cat despre fameia de pe trotuar am lovito dupa impactul meu cu stalpul si i-am lucsat o glezna

Asta e protectiile m-au salvat nu am decat o mica vanataie pe sold iar motoru altu ca asta e pilaf

 

post-12098-1157240273_thumb.jpgpost-12098-1157240203_thumb.jpgpost-12098-1157240226_thumb.jpgpost-12098-1157240247_thumb.jpgpost-12098-1157240302_thumb.jpg

Bine ca poti sa ne zici tu ce s-a intamplat. Cel mai important ii ca nu ai patit nimic. Fiarele se repara, sau in cazul tau se schimba. Asigurare CASCO aveai???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este un gsxf din 98 sau 99, este vb de un prieten de-al meu, el nu a patit absolut nimic, nu avea nici un pasager. Mergea cu 30 km/h pe banda 1, si de pe banda 2 s-a bagat o masina peste el sa faca dreapta...el a evitat, motorul s-a dus taras si a luat foc...am vb adineaori cu el si nu prea mi-a dat atat de multe detalii... protv vobeste din vise...

 

inca ceva...stie cineva daca are vre-o sansa de castig daca il da in judecata pe cel care a facut dreapta? in conditiile in care nici nu l-a atins...?

Bah,mergi tu cu 30/ora cu motorul ? Sa fim seriosi !!! Toti smecherii astia cu fitze in cap,care cred ca pot conduce motoare,.....isi merita soarta !!! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah,mergi tu cu 30/ora cu motorul ? Sa fim seriosi !!! Toti smecherii astia cu fitze in cap,care cred ca pot conduce motoare,.....isi merita soarta !!! :P

 

te trezesti tu ca dobitocu sa vorbesti imi este rusine cu tine esti mai prost decat prevede legea sau crezi ca daca tu esti fitos si o arzi aiurea toti suntem la fel eu am spus clar ca atat aveam in acel moment 30-40

incearca sa nu te mai bagi aiurea ca nu e bine mai ales cand esti prost

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah,mergi tu cu 30/ora cu motorul ? Sa fim seriosi !!! Toti smecherii astia cu fitze in cap,care cred ca pot conduce motoare,.....isi merita soarta !!! :P

:D :crack: :kiss: :lol: (cuvant jignitor)...tu meriti un mare BAN :D :eek: :) si sa ai parte de :eek: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care a cazut din cauza de frana cu derapaj la 30-40 la ora si s-a dus cu tumbe cativa metri sa ridice o mana. n-am patit sub 90. fix cu 35 km/h am comis-o asta vara pe poligon la yamaha, cu martori, am ramas cu mana dreapta pe ghidon la xtz,nici oglinda nu s-a spart. come on!

 

Eu la 50 de km/h cand am culcat motorul m-am ales cu fractura de menisc si geaca-manusi-ghete facute varza... Stiu ca suna ciudat dar se intampla... si o poate confirma oricine mai cu experienta care a fost nevoit sa execute o menevra de genul asta de urgenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care a cazut din cauza de frana cu derapaj la 30-40 la ora si s-a dus cu tumbe cativa metri sa ridice o mana. n-am patit sub 90. fix cu 35 km/h am comis-o asta vara pe poligon la yamaha, cu martori, am ramas cu mana dreapta pe ghidon la xtz,nici oglinda nu s-a spart. come on!

Eu! Si semanau cu artificiile de ziua orasului! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma esti cu ai tai! Daca ai inteles ceva, asigura-te ca ai si o sursa si apoi scuipa!

"Un baiat din Rahova (ziceau unii), Florian Cadaneanu, venea pe Calea Victoriei cand un Opel Zafira care venea din spate, condus de o tampita, a virat brusc stanga pe strada care duce la Amb. Frantei, prin fatza lui. . . "

Sursa: sbz.ro

 

mai nene.. tot ma contrazici ma ? Daca tot e sursa de pe sbz.ro .. citeste tot topicu.. nu numa primu post.. mai tarziu se schimba varianta.. nu era una la volan.. ci unu...

 

de fapt.. poti sa-l intrebi direct pe cel implicat in accident.. caci si-a facut user aici...

 

postasu_rct .. Bine ca nu ai patit nimic, dar pacat ca nu aveai Casco. In cazul tau ar fi fost foarte util.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acu', si la 5 la ora poti s-o patesti (am cazut aproape stand si m-am ales cu toba lipita pe picior si cangrena). si oricum viteza legala e 50. dar stiu k am lovit pe unu' din spate si ma juram k n-am avut mai mult de 40 cand l-am vazut si am franat- vreo 5 metri, abs pe piatra cubica, in panta. tipul din dreapta si azi zice k aveam 80. ma gandeam doar k la un 30-40 cu frana brutala (fatza-spate) la un motor ok tehnic cazi cu cat? cazi cu derapaj spate? pariez k nu ies mari tumbe. fatza, da.....ceva. manevra evitare+brake....da' la viteza asta prefer sa intru-n plin in conserva. am facut asta o singura data si nu-mi pare rau. deja incep sa gandesc variante...ce-a patit omu' pe victoriei si ce-am patit io cu tarfa cu cielo d p contrasens care mi-a platit juma de motor pt o roata indoita. unii chiar merita sa-i arzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D :crack: :kiss: :lol: (cuvant jignitor)...tu meriti un mare BAN :D :eek: :) si sa ai parte de :yikes: :rose:

nu cred ca ,chiar daca vorbeste cineva pe nas, trebuie sa-i urezi: :rose: :D

 

Bah,mergi tu cu 30/ora cu motorul ? Sa fim seriosi !!! Toti smecherii astia cu fitze in cap,care cred ca pot conduce motoare,.....isi merita soarta !!! :eek:

zau?poate frana sau plecase de pe loc,sau pur si simplu asa vroia sa conduca.Ne obliga cineva sa conducem ca descreieratii? :)

 

este un gsxf din 98 sau 99, este vb de un prieten de-al meu, el nu a patit absolut nimic, nu avea nici un pasager. Mergea cu 30 km/h pe banda 1, si de pe banda 2 s-a bagat o masina peste el sa faca dreapta...el a evitat, motorul s-a dus taras si a luat foc...am vb adineaori cu el si nu prea mi-a dat atat de multe detalii... protv vobeste din vise...

 

inca ceva...stie cineva daca are vre-o sansa de castig daca il da in judecata pe cel care a facut dreapta? in conditiile in care nici nu l-a atins...?

nu ar fi rau ,avand in vedere cati suntem,cel putin pe forum sa colectam un fond de intrajutorare(suna cam comunist-recunosc),ce sa poata fi folosit conform vointei membrilor.Daca 10.000 cati cred ca suntem ,,pe forum"punem 1 euro /luna/sau an, s-ar strange ceva banutzi.Ar putea sa o faca ,cei cu vechime pe forum cu sprijinul cuiva de specialitate.Zic si eu. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah,mergi tu cu 30/ora cu motorul ? Sa fim seriosi !!! Toti smecherii astia cu fitze in cap,care cred ca pot conduce motoare,.....isi merita soarta !!! :P

sinicer chiar nu iti doresc sa ti se intample se cazi sa iti ia foc motoru si sa te uiti la el cum arde si tu sa nu poti face nimic

dupa gandire ma mir ca nu esti TAXIMETRIST

(scuze daca mai este si altcineva taximetrist pe forum)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i-au luat permisul pt ca a lovit el personal ( deci nu motorul sau el pe motor) femeia de pe trotuar???

 

o sa ma interesez dar nu cred ca poate sa i se retina permisul pt asa ceva.

Atat timp cat cu motorul nu a facut victime, nu inteleg care e ratiunea retinerii permisului.... :D

 

 

o sa merg pe motor si o sa sar de pe motor si o sa ma arunc pe unu de pe trotuar :crack: sa vedem daca imi ia permisul :kiss: :P

 

nu se poate frate asa ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te trezesti tu ca dobitocu sa vorbesti imi este rusine cu tine esti mai prost decat prevede legea sau crezi ca daca tu esti fitos si o arzi aiurea toti suntem la fel eu am spus clar ca atat aveam in acel moment 30-40

incearca sa nu te mai bagi aiurea ca nu e bine mai ales cand esti prost

Auzi ma catacomba...eram la farmacia aia pe dreapta si ti-am auzit zgomotul motorului....cat ma pricep eu zic ca aveai peste 80 la ora....Nu mai face naibii pe victima ca nu te prinde ! Cand faci slalom asa ca tine sa te vada lumea sa intoarca capul "gagicele", dupa tine asa o sa patesti mereu ! :P

 

sinicer chiar nu iti doresc sa ti se intample se cazi sa iti ia foc motoru si sa te uiti la el cum arde si tu sa nu poti face nimic

dupa gandire ma mir ca nu esti TAXIMETRIST

(scuze daca mai este si altcineva taximetrist pe forum)

Te duc undeva cu taxiul ? :eek: Esti asa "dastept",si crezi ca cei care nu sunt de acord cu tine si nu te compatimesc sunt prosti ? Amice ...esti varza !!! :)

 

:D :crack: :kiss: :lol: (cuvant jignitor)...tu meriti un mare BAN :D :eek: :) si sa ai parte de :yikes: :rose:

Iar tu meriti dispretul meu si al unor baieti ! Sa ai parte de cacao la nas si m_ci la ku...intelegi tu ! Frustratule

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah,mergi tu cu 30/ora cu motorul ? Sa fim seriosi !!! Toti smecherii astia cu fitze in cap,care cred ca pot conduce motoare,.....isi merita soarta !!! :P

 

Sa inteleg ca tu mergi cu 200 peste tot?

 

Pt tine nu exista zone in care mergi 30?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar tu meriti dispretul meu si al unor baieti ! Sa ai parte de cacao la nas si m_ci la ku...intelegi tu ! Frustratule

Nu are rost.... :P :D :crack: (am aflat cine esti si nu are rost s-a ma mai cert cu unul ca tine cu 2 fete..."prietene")

 

 

sinicer chiar nu iti doresc sa ti se intample se cazi sa iti ia foc motoru si sa te uiti la el cum arde si tu sa nu poti face nimic

dupa gandire ma mir ca nu esti TAXIMETRIST

(scuze daca mai este si altcineva taximetrist pe forum)

Bine ca ai scapat intreg ..bine ca nu a explodat ...se putea intampla si asta.Poate reusesti sa faci ceva sunt slabe sanse sa mai scoti ceva de la cel care l-ai evitat.Bafta si sanatate maxima si nu te mai certa cu toti fitzo....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca tu mergi cu 200 peste tot?

 

Pt tine nu exista zone in care mergi 30?

Omule ce nu ai inteles ? Am spus ca tipul avea mult peste 30 la ora ! De aici provine toata aceasta discutie...imi pare rau pentru ce i s-a intamplat,dar sincer m-am cam saturat de bocetele unora care zic : am mers incet nu aveam mai mult de 30 - 40 pe ora si altii sunt de vina !!!Macar sa nu mai pomeneasca asta...Daca nu ma crezi du-te intr-o zi si stai in fata la Ateneu si vezi cam ce viteza au toti motociclistii(including me),cand pleaca de la stop pana la prima trecere de pietoni ! Nu a nimic impotriva acestui lucru,dar macar sa nu ne lamentam de genul : Vai de capul meu ce am patit ,,,si aveam doar 30 pe ora ! :lol:

 

Nu are rost.... :P :D :crack:

Bine ca ai scapat intreg ..bine ca nu a explodat ...se pute intampla si asta.Poate reusesti sa faci ceva sunt slabe sanse sa mai scoti ceva de la cel care l-ai evitat.Bafta si sanatate maxima si nu te mai certa cu toti fitzo....

:kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca nu sunt de acord cu maniera putin cam violenta a lui ghost ,tind sa-i dau dreptate.Nu se potrivesc multe chestii din relatari inclusiv ale celui implicat.Cine stie zona poate isi da seama de asta.

 

@ postasu :poate pierzi mai putin timp cu polemicile si ne mai spui odata cum a fost ca sa inteleaga toata lumea si sa nu mai apara atatea discutii.

 

Una peste alta, imi pare rau ca ai ramas fara motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi ma catacomba...eram la farmacia aia pe dreapta si ti-am auzit zgomotul motorului....cat ma pricep eu zic ca aveai peste 80 la ora....Nu mai face naibii pe victima ca nu te prinde ! Cand faci slalom asa ca tine sa te vada lumea sa intoarca capul "gagicele", dupa tine asa o sa patesti mereu ! :P

Te duc undeva cu taxiul ? :D Esti asa "dastept",si crezi ca cei care nu sunt de acord cu tine si nu te compatimesc sunt prosti ? Amice ...esti varza !!! :crack:

Iar tu meriti dispretul meu si al unor baieti ! Sa ai parte de cacao la nas si m_ci la ku...intelegi tu ! Frustratule

 

auzi prietene daca esti asa destept afla ca un suzuki gsxf 600 cu toba originala nu se aude asa cum zici tu nici la nici la 150km/h dar daca erai acolo ai fi vazut ca in spatele meu era un zx6r fara site in toba

si daca tot zici ca ma cunosti asa bine se pare ca ai o alta problema cu mine

 

Omule ce nu ai inteles ? Am spus ca tipul avea mult peste 30 la ora ! De aici provine toata aceasta discutie...imi pare rau pentru ce i s-a intamplat,dar sincer m-am cam saturat de bocetele unora care zic : am mers incet nu aveam mai mult de 30 - 40 pe ora si altii sunt de vina !!!Macar sa nu mai pomeneasca asta...Daca nu ma crezi du-te intr-o zi si stai in fata la Ateneu si vezi cam ce viteza au toti motociclistii(including me),cand pleaca de la stop pana la prima trecere de pietoni ! Nu a nimic impotriva acestui lucru,dar macar sa nu ne lamentam de genul : Vai de capul meu ce am patit ,,,si aveam doar 30 pe ora ! :lol:

:kiss:

 

esti sugur ca stii unde a avut loc accidentul ???

de plans nu cred ca m-am plans au spus doar ce sa intamplat

nu neg faptul ca fac slalom printe masini si ca pe anumite portiuni ii dau gaz

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auzi prietene daca esti asa destept afla ca un suzuki gsxf 600 cu toba originala nu se aude asa cum zici tu nici la nici la 150km/h dar daca erai acolo ai fi vazut ca in spatele meu era un zx6r fara site in toba

si daca tot zici ca ma cunosti asa bine se pare ca ai o alta problema cu mine

esti sugur ca stii unde a avut loc accidentul ???

de plans nu cred ca m-am plans au spus doar ce sa intamplat

nu neg faptul ca fac slalom printe masini si ca pe anumite portiuni ii dau gaz

 

 

nu te mai stresa omule ca nu are rost, el nu va intelege niceodata :D ...el a fost motociclist de fitze o perioada acum s-a lasat si vezi ca are doi uzeri, e genul de om care crede ca toti au ceva cu el si ca el e perfect :crack: .Bafta si bine ca esti sanatos si te poti certa cu astfel de prostii :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...