Sari la conținut

Accident mortal Calea Mosilor


Purghy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 188
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

hai să fim serioÂşi, omul ăsta a avut viteză Âşi nu una legală. rar vezi o motocicletă aÂşa împachetată. dumnezeu să-l ierte pe omul nostru Âşi n-ar fi rău ca animala de la volan să înfunde puÂşcăria măcar vreo câțiva ani.

Jura te ca tu mergi cu viteza legala....ceva viteza?!

un ex de viteza,daca iti aduci aminte in 2007 pe dn un coleg cu un r6 a intrat intr un mertz,a rasturnat balena de 2000 kg ,la cum arata tinicheua nu avea mai mult de 60-70 in mom impactului, poate nici n'avea mai mult , dar dak n a mai avut timp sa franeze.....

RIP :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un ex de viteza,daca iti aduci aminte in 2007 pe dn un coleg cu un r6 a intrat intr un mertz,a rasturnat balena de 2000 kg ,la cum arata tinicheua nu avea mai mult de 60-70 in mom impactului, poate nici n'avea mai mult , dar dak n a mai avut timp sa franeze.....

Daca te referi la accidentul asta: /index.php?showtopic=134550 , acolo masina a ajuns cu rotile in sus. N-as crede ca la 70 km/h intorci un E Klasse vechi, cu rotile in sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihnesaca!

 

O sa treaca multa vreme pana cand cei din trafic o sa stie ca prin dreapta sau prin stanga lor TREC, nu este POSIBIL sa treaca un scuter sau o motoreta(multi nu se gandesc nici la acest posibil).

"L-a depasit prin stanga, avea viteza, nu s-a adapostit in saptele masinii, era in unghiul mort"...wtf?Ce atatea comentarii? Citand ce scrie pe forum ma gandesc serios c-ar trebui ca pe Discovery sa ruleze o noua emisiune apartinad mult trambitatelor reportaje de supravituire si avand ca titlu: "Cum sa supravietuiesti ca motociclist in traficul din Romania" , foarte foarte utila!

Iar valului de motorete se izbeste de noul val de soferite, care uita de oglinzile laterale cu toate ca stau marea majoritatea a timpului cu ochii intr-o oglinda! Daca te gandesti cine poate face din suvoiul de masini o manevra total aiurea, neasigurata, brusca...cu tot nemisoginismul meu...dar e chiar o soferita tanara si cu gura mare!

 

Dumnezeu sa-l ierte, si sa nu uitam ca cei care mor acum, mor pentru noi! Fiecare motociclist mort, accidentat, fiecare stire facuta publica ii fac pe oameni sa stie ca prin stanga sau dreapta lor TREC motoristi!

Sa te odihnesti in pace!

Eu merg aporoape in fiecare zi prin stanga masinilor moarre de pe Stefan cel Mare (in Bucuresti), dar merg numai cand ele stau pe loc si cu maximum 15-20km/h si cu mana pe frana ca daca e sa se intample...

 

Concret, ce-am putea face pentru a evita astfel de accidente?

Sa mergeti un pic mai incet?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu merg aporoape in fiecare zi prin stanga masinilor moarre de pe Stefan cel Mare (in Bucuresti), dar merg numai cand ele stau pe loc si cu maximum 15-20km/h si cu mana pe frana ca daca e sa se intample...

 

 

Sa mergeti un pic mai incet?

 

eventual cu 10 la ora :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, e suficient si mai putin:
Intr-adevar, motocicleta implicata in accidentul din clipul prezentat de tine a lovit din lateral masina aflata pe un drum national, cu o viteza mult mai mica, de unde si impactul suficient de puternic ca sa rastoarne masina. :)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, motocicleta implicata in accidentul din clipul prezentat de tine a lovit din lateral masina aflata pe un drum national, cu o viteza mult mai mica, de unde si impactul suficient de puternic ca sa rastoarne masina. :)

 

Cred ca ai inteles si tu de ce am pus clipul dar incerci sa fii ironic numai pentru a nu-mi da dreptate. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e de dreptate sau nu. Topicul asta e despre un om care a murit, nu despre mistouri. Accidentul la care facea referire TTKAWA79 s-a intimplat in conditii care n-au nicio legatura cu ce ai pus tu in postul anterior. Daca era doar pt. a face misto, atunci nu era locul aici. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e de dreptate sau nu. Topicul asta e despre un om care a murit, nu despre mistouri. Accidentul la care facea referire TTKAWA79 s-a intimplat in conditii care n-au nicio legatura cu ce ai pus tu in postul anterior. Daca era doar pt. a face misto, atunci nu era locul aici. :)

 

Nu e la misto. Demonstreaza doar ca nu ai nevoie de forte extraordinare ca sa rastorni 1.5t de fier pe 4 roti. Imi cer scuze pentru offtopic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...