Sari la conținut

Accident mortal Calea Mosilor


Purghy
 Share

Postări Recomandate

Aseara tarziu a fost un accident mortal pe Calea Mosilor. Motociclistul avea 31 de ani si a decedat dupa ce o femeie cu masina a facut o manevra fara sa se asigure. Martorii au declarat ca ea a fost de vina si ca el nu avea deloc viteza. In urma impactului motociclistul a fost ranit rau la gat. Are cineva detalii despre rider? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 178
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

el nu avea deloc viteza. :(

 

da, da, da,... nu avea deloc viteza. Sa fim seriosi.

 

Odihneasca-se in pace! ;) ;)

Editat de Lupu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offff... se pare ca totusi avea ceva viteza la cum arata masina si motocicleta .... mi se pare sau se vede sub masina?

 

Odihneasca-se in pace! ;) ;) cateodata ma gandesc ca nu merita:(

Editat de emceul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP of întorsul ăsta-n tot locul.... aseară era să-i redecorez botul maÂşiniii cu roÂşu unuia... zevzecii Âşi-or zice că ce o fi chiar aÂşa de periculos să întorc aici... că doar no fi crimă... viteza motorului e irelevantă, dacă e să se brodească momentul perfect, să se sincronizeze, îl agăți Âşi la 60 la oră...

 

ce miÂşto să citeÂşti aÂşa ceva de dimineață Âşi să te urci după pe moto să pleci la lucru... ufff

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ridice mana cine a intrat lateral intr-o masina cu motocicleta la viteza mica. Hai ca o ridic eu. La vreo 20 km/k i-am facut lu unu praf portiera si pragul, care a intors fara sa se asigure. Avariile mele: nici una (ok, ok, era zgariata aripa un pic). Asa ca e posibil sa arate masina aia asa la 50-60km/h. Ganditi-va ca sunt gandite sa se deformeze la impact si tabla e destul de subtire (nu se mai fac masini ca pe vremuri... Stiu ce spun, ca am avut Moskvitch...). Plus ca am auzit la tv (antena 1) o chestie care m-a uimit: un martor, intrebat daca motociclistul avea viteza, a zis raspicat: NU...

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

viteza motorului e irelevantă

hai să fim serioÂşi, omul ăsta a avut viteză Âşi nu una legală. rar vezi o motocicletă aÂşa împachetată. dumnezeu să-l ierte pe omul nostru Âşi n-ar fi rău ca animala de la volan să înfunde puÂşcăria măcar vreo câțiva ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca un martor spune ca nu a avut viteza inseamna ca asa e sau cel putin stie mai bine decat noi din spatele monitorului. acum conteaza mai putin daca a avut viteza (sau conteaza deloc).

 

odihneasca-se in pace si putere familiei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care martor, în Âştirea de pe realitatea poliția zice că omul avea viteză.

 

In stirea de la Realitatea zice ca oamenii legii banuiesc ca avea viteza dupa cat de distrusa era masina. E la sfarsitul stirii. Nu face referire la declaratia martorilor.

 

LE: stirea de la Antena 1: http://observator.a1.ro/social/Motociclist...tr-u_23717.html

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba ce oameni... ;)) cand zice martoru ca avea viteza...toti tastaturistii il iau la falus ,ce domne ai radar in ochi? daca martoru zice ca n-avea viteza...sariti cu gura...ba avea ba avea....chiar asa va place sa fiti gica contra?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu zic ca nu avea, dar m-a surprins ca am auzit un martor care declara ca nu avea viteza. Iar la imaginile cu distrugerile masinii se pare ca nimeni nu ia in calcul faptul ca a fost decopertata de catre baietii de la Descarcerare, deci masina arata in reportaje mai rau decat dupa impact.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o NOUA PROPUNERE DE LEGE

 

MOTOCICLISTI SA SE DEPLASEZE IN ORAS CU VITEZA SIMILARA A UNEI MAME CU CARUCIOR

pentru ca, conservari sa poata face ORICE MANEVRA IN DEPLINA SIGURANTA

 

PACAT DE MOTOCICLIST

IAR FEMEII ...copii motociclisti....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o NOUA PROPUNERE DE LEGE

 

MOTOCICLISTI SA SE DEPLASEZE IN ORAS CU VITEZA SIMILARA A UNEI MAME CU CARUCIOR

pentru ca, conservari sa poata face ORICE MANEVRA IN DEPLINA SIGURANTA

 

PACAT DE MOTOCICLIST

IAR FEMEII ...copii motociclisti....

 

propun o modificare la legea ianachim din Nov 12 2010, ;)

 

1 SA SE DEPLASEZE IN ORAS CU VITEZA SIMILARA A UNEI MAME CU CARUCIOR

pentru ca, conservari sa poata face ORICE MANEVRA IN DEPLINA SIGURANTA

 

2 sa circule doar in zilele de 31

 

3. in anotimpul friguros sunt obligatorii cauciucuri de iarna + lanturi

 

4. motocicletele isi pierd prioritatea in trafic (prioritate conservele )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ridice mana cine a intrat lateral intr-o masina cu motocicleta la viteza mica. Hai ca o ridic eu. La vreo 20 km/k i-am facut lu unu praf portiera si pragul, care a intors fara sa se asigure. Avariile mele: nici una (ok, ok, era zgariata aripa un pic). Asa ca e posibil sa arate masina aia asa la 50-60km/h. Ganditi-va ca sunt gandite sa se deformeze la impact si tabla e destul de subtire (nu se mai fac masini ca pe vremuri... Stiu ce spun, ca am avut Moskvitch...). Plus ca am auzit la tv (antena 1) o chestie care m-a uimit: un martor, intrebat daca motociclistul avea viteza, a zis raspicat: NU...

 

si eu pe la uin 15-20 km/h - eram deja pe frana

in intersectia Baba Novac - m-am incadrat pe banda 3 spre Dristor - un nene pe banda 2 vroia sa faca stanga spre parcul Titan

 

L-am acrosat de pe aripa spate si m-am oprit in oglinda dreapta unde am scapat motorul - motorul exceptand oglinda rupta si carenajul un pic zgariat era ok ... masina nu prea cu capatul de ghidon am taiat prin unele locuri tabla (a fost mai mulst sters decat impact frontal)

 

RIP motociclistului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...