Sari la conținut

Compatibilitate Ij


Speedy.K
 Share

Postări Recomandate

Am si eu o problema: Se potriveste un motor de Planeta 5 pe un cadru de Jupiter 4 ? Adica se potrivesc priderile pentru motor, sau trebuie sa ma apuc sa tai si sa sudez? Intreb pentru ca n-am inca cadrul dar il voi avea curand.

Merci frumos celor care imi vor raspunde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

NU se potrivesc prinderile! cadrele sunt la fel dar prinderile nu! la planeta in spate sunt 2 suruburi care tin motorul undeva pe la mijlocul cadrului! la jupiter este un singur surub deasupra basculei! UNUL si lung! iar prinderile din fatza sunt la fel DAR difera flansele! :baldy: nu poti sa iei un motor de planeta si sa-l pui pe jupiter fara modificari! evident nici invers!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU se potrivesc prinderile! cadrele sunt la fel dar prinderile nu! la planeta in spate sunt 2 suruburi care tin motorul undeva pe la mijlocul cadrului! la jupiter este un singur surub deasupra basculei! UNUL si lung! iar prinderile din fatza sunt la fel DAR difera flansele! :baldy: nu poti sa iei un motor de planeta si sa-l pui pe jupiter fara modificari! evident nici invers!

 

CORECT !!!

 

Si pe mine ma intereseaza chestia asta ... vreu sa pun motor de Planeta pe cadru de Jupiter. Am vazut la mai multi mosnegi ca au pus motor de Festival pe cadru de Jupiter ... dar nu stiu cum l-au prins. Daca va trece vreo idee sa nu o tineti numai pt voi. :cheers:

Salutare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aham aflu lucruri voi. Pai si no poti pune pe cadrul de Jupiter in fata 2 flanse de prindere de Planeta? In spate la Planeta sunt 2 suruburi in zona basculei. Ma oricum macar cadrele se potrivesc, prinderile se rezolva si nu se vor observa la RAR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

Are dreptate Stresu. Am vrut sa pun si eu un motor de Jupiter pe un cadru de Festival si partea din spate nu se potriveste. De asemenea nu dau nici orificuiile flanselor din fata. Mi se pare ca sunt prea inguste si nu ajung la "cuplajul" motorului de Jupiter.

 

E vorba depre Jupiter/Festival. Despre Planeta 5/Jupiter 4 : http://www.izhmoto.ru/eng/planet

 

Off topic: nu stiti nimic despre modelele alea noi de IZH???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU se potrivesc prinderile! cadrele sunt la fel dar prinderile nu! la planeta in spate sunt 2 suruburi care tin motorul undeva pe la mijlocul cadrului! la jupiter este un singur surub deasupra basculei! UNUL si lung! iar prinderile din fatza sunt la fel DAR difera flansele! :baldy: nu poti sa iei un motor de planeta si sa-l pui pe jupiter fara modificari! evident nici invers!

 

Merci frumos. Din pacate nu mai e cazu'. Ala de la care trebuia sa iau cadru s-a sucit. Oricum Merci inca o data.

 

PS Si pe viitor ar fi bine sa vorbeasca cine stie exact despre ce e vorba.

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...