Sari la conținut

Un motociclist a ajuns la spital


SilviuCBR
 Share

Postări Recomandate

de mine n-a scris nimeni in ziar cand mi s-a intamplat acelasi lucru,dar nu cu un taxi si vinovatii au mai si plecat(fugit), spunandu-mi mai intai sa ma uit mai bine pe viitor!!! (in timp ce eu plangeam de durere)

nu ca as fii vrut sa se scrie :goodposting: asa ca fapt divers....chestiile astea se intampla aproape zilnic

Editat de motoREA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de mine n-a scris nimeni in ziar cand mi s-a intamplat acelasi lucru,dar nu cu un taxi si vinovatii au mai si plecat(fugit), spunandu-mi mai intai sa ma uit mai bine pe viitor!!! (in timp ce eu plangeam de durere)

nu ca as fii vrut sa se scrie :goodposting: asa ca fapt divers....chestiile astea se intampla aproape zilnic

 

sa'nteleg ca vrei sa ajungi 'vedeta' prin ziare,chiar si cu pretul asta?!

Editat de SilviuCBR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de mine n-a scris nimeni in ziar cand mi s-a intamplat acelasi lucru,dar nu cu un taxi si vinovatii au mai si plecat(fugit), spunandu-mi mai intai sa ma uit mai bine pe viitor!!! (in timp ce eu plangeam de durere)

nu ca as fii vrut sa se scrie :goodposting: asa ca fapt divers....chestiile astea se intampla aproape zilnic

trebuia sa le reti nr si sa suni la BPR, au fugit de la locul accidentului. iti luai o hartie de la IML si ii faceai pe nesimtitii aia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de mine n-a scris nimeni in ziar cand mi s-a intamplat acelasi lucru,

 

lasă pisi că scriu eu. fii atentă.

 

motociclistă strânsă cu portiera pe podul grant

 

O motociclistă de militari a făcut apoplexie pe motiv că nu a reuÂşit să ajungă nici acum în ziar. Fata a fost strânsă cu uÂşa de pe stradă de un manelist cu trabi, care pe măsură ce dădea fumuri pe podul grant, a agățat-o pe motoristă în trena lui de fum Âşi când a oprit Âşi a deschis portiera, motociclista a fost atrasă de vârtejul de aere creat astfel, s-a izbit violent cu pieptul de carton, dar având platoÂşă de aia pentru fete, cucoana n-a pățit nimic aÂşa că i-a dat o geantă în cap Âşi toată lumea a fost fericită Âşi au trăit fericiți până la adânci bătrâneți . masa, pupăturile Âşi felicitările au avut loc pe motoretism.ro.

 

ps. cu geanta asta l-a articulat pe trabi-man.

 

http://bp2.blogger.com/_Zfux2pPEz70/SArA95...-h/DSC02210.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasă pisi că scriu eu. fii atentă.

 

motociclistă strânsă cu portiera pe podul grant

 

O motociclistă de militari a făcut apoplexie pe motiv că nu a reuÂşit să ajungă nici acum în ziar. Fata a fost strânsă cu uÂşa de pe stradă de un manelist cu trabi, care pe măsură ce dădea fumuri pe podul grant, a agățat-o pe motoristă în trena lui de fum Âşi când a oprit Âşi a deschis portiera, motociclista a fost atrasă de vârtejul de aere creat astfel, s-a izbit violent cu pieptul de carton, dar având platoÂşă de aia pentru fete, cucoana n-a pățit nimic aÂşa că i-a dat o geantă în cap Âşi toată lumea a fost fericită Âşi au trăit fericiți până la adânci bătrâneți . masa, pupăturile Âşi felicitările au avut loc pe motoretism.ro.

 

ps. cu geanta asta l-a articulat pe trabi-man.

 

http://bp2.blogger.com/_Zfux2pPEz70/SArA95...-h/DSC02210.JPG

aolooo de cand ma pandeai sa scriu ceva sa ai motiv sa nu te mai plictisesti, incercand sa creezi o povestioara amuzanta numai pt gandirea ta. mi se pare ciudat si penibil totodata faptul ca scrii la fiecare post si ai ceva de comentat mereu,de fapt contrazici pe toata lumea (pe la accidente in special,unde nu faci decat sa vorbesti de rau pe cei ce mor din accidente). nu am nevoie de cearta cu tine si de jigniri, ca stiu ca asta ar fii urmatorul tau pas, nu ne cunoastem , nu ai de ce sa vorbesti si sa ma judeci si sa presupui cum sunt eu in realitate!

 

Mesaj completat

trebuia sa le reti nr si sa suni la BPR, au fugit de la locul accidentului. iti luai o hartie de la IML si ii faceai pe nesimtitii aia...

nu am precizat ca nu le-am luat nr. asta bineinteles ca am facut-o,iar acum sunt in proces cu ei. nu era intentia mea sa apar in ziar, ci doar am zis ca mereu se intampla accidente cu deschisul usii in fatza, lateralul unui motorist,e culmea sa se scrie despre toate....however, poate starea lui chiar este grava, spre deosebire de accidentul meu care mi-a provocat mai mult dureri groaznice

Editat de motoREA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motociclistul e bine (adica eu) am doar mana stanga lovita grav, dar fara factura, cei de la cancan au preluat prost stirea, am fost transportat la floreasca pentru o simpla radiografie. va atasez si stirea de la protv

http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/un-...nei-masini.html

 

 

din pacate mana accidentata a mai fost rupta si acum durerile sunt groaznice...dar voi rezista... pacat de suzy a mea care a iesit cam sifonata...

 

 

imi poate spune cineva ce fac acum.... (duminica voi lua dosarul de la politie) care sunt urmatorii pasi?

 

 

stima

Mesaj completat

motociclistul e bine (adica eu) am doar mana stanga lovita grav, dar fara factura, cei de la cancan au preluat prost stirea, am fost transportat la floreasca pentru o simpla radiografie. va atasez si stirea de la protv

http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/un-...nei-masini.html

 

 

din pacate mana accidentata a mai fost rupta si acum durerile sunt groaznice...dar voi rezista... pacat de suzy a mea care a iesit cam sifonata...

 

 

imi poate spune cineva ce fac acum.... (duminica voi lua dosarul de la politie) care sunt urmatorii pasi?

 

 

stima

 

 

 

scuze pt greselile gramaticale dar scriu doar cu dreapta :goodposting: caci stanga e in stand-by

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu ai dat declaratia? caci de la sine nu se rezolva, tre constituite niste chestii care formeaza un dosar dupa care se inainteaza la procuratura pt cercetare penala (cum zic cei de la prost tv)

Editat de Florin_FZN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu ai dat declaratia? caci de la sine nu se rezolva, tre constituite niste chestii care formeaza un dosar dupa care se inainteaza la procuratura pt cercetare penala (cum zic cei de la prost tv)

 

 

da am dat declaratia, a dat si taximetristul, doar ca firma la care lucra,firma de taximetrie, i-au dat o alta asigurare de la o alta masina....

 

 

acum ma tem sa nu aiba ala asigurare....atunci eu ce fac??? daca stie cineva...rog sa scrie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidente din astea se intampla des cu biciclisti, scuteristi si motociclisti, arareori cu automobile si niciodata cu camioane, tractoare si alte utilaje mari !
True. Acum 10 ani mi s-a intamplat si mie asta, pe bicicleta. M-am ales cu sase dinti lipsa, am "muscat" chiar din rama.

 

 

imi poate spune cineva ce fac acum.... (duminica voi lua dosarul de la politie) care sunt urmatorii pasi?
Eu sunt "cazul fericit". Am fost "poftit in masina" chiar de catre sofer, care a achitat toate daunele.

 

Sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da am dat declaratia, a dat si taximetristul, doar ca firma la care lucra,firma de taximetrie, i-au dat o alta asigurare de la o alta masina....

 

 

acum ma tem sa nu aiba ala asigurare....atunci eu ce fac??? daca stie cineva...rog sa scrie

 

daca nu exista asigurare pentru taxi-ul care te-a lovit, raspunde firma de taximetrie care este parte responsabila civilmente (care ulterior o sa isi ia banii de la taximetrist).

Trebuie insa sa te constitui parte civila in proces.

Daca tot nu reusesti sa iti recuperezi paguba de la ei, exista si Fondul de protectie al victimelor strazii, dar e cale lunga pana acolo.

Oricum, sanatate multa si bafta sa iti repare astia fieru. Daca poti sa ii jumulesti bine de bani, fa-0 ca merita jegosii drq. Urasc taximetristii. :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da am dat declaratia, a dat si taximetristul, doar ca firma la care lucra,firma de taximetrie, i-au dat o alta asigurare de la o alta masina....

 

 

acum ma tem sa nu aiba ala asigurare....atunci eu ce fac??? daca stie cineva...rog sa scrie

 

 

Intr-o tara europeana civilizata nu tu ar trebui sa te temi ca n-are ala asigurare, dar cunosc sentimentul doar traim in Romania.

 

Bafta si incearca sa urmezi legile astea de cacao, evita micile intelegeri. Din pacate sistemul romanesc este asa cum este si o sa te puna putin pe drumuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-o tara europeana civilizata nu tu ar trebui sa te temi ca n-are ala asigurare, dar cunosc sentimentul doar traim in Romania.

 

Bafta si incearca sa urmezi legile astea de cacao, evita micile intelegeri. Din pacate sistemul romanesc este asa cum este si o sa te puna putin pe drumuri.

 

 

 

nu mi-e frica de drumuri....tot ce vreau eu e sa-mi fac fierul pe asigurare....il vreau la fel cum era cu o seara inainte,adica intreg si frumos:), al dracului de frumos:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a deschis si mie una usha in fatza acum 2 zile! Deabia am reusit sa opresc cu usha intre picior si ghidon daca intelegeti cam in ce postura am fost pus. Intr-o fractiune de secunda fara sa ma uit la ea i-am luat usha si am trantit-o cu asa forta de s-a refugiat saraca spre locul mortului. Cred ca o sa beleasca ochii de 15 ori inainte sa coboare din masina. De zis nu i-am zis nimic ca citeam in privirea ei ca era inspaimantata.E prima data cand ma atinge o masina :)

Si inca ceva am mai executat in seara aia (mi se trage de la accidentul vazut pe mihai bravu zilele trecute cand tipa bietu om cu piciorul rupt). Daca vad un bizon ca incearca sa se asigure sa treaca peste linia dubla continua ma postez pe cealalta parte a ei si ma uit spre ei. E exceptionala manevra. Imediat dobitocul renunta si pleaca. Ar trebui facuti niste fluturasi autoadezivi sa le lipim de masina cand ii vedem ca fac manevra asta ucigatoare.

 

P.S. Stiu ca nu e frumos sa torni dar poate e printre noi un motopolitist care vrea sa dea scurt 30-40 de amenzi grase. Sa parcheze motorul pe bulevardul Decebal visavis de Ruby Tuesday si sa urmareasca cati taie si intorc pe linia aia continua si chiar pe trecerea de pietoni de la Spring Time. Vanatoare placuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa putin a fost avariata usa taximetristului ??? :)

Tot asa mi s-a intamplat si mie, dar la vreo 5-10 km/h si usa arata cam asa:

 

tu ai bandit ma, motocicleta sanatoasa, de FIER, grea, olscul, nu aluminiile astea moderne :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aolooo de cand ma pandeai sa scriu ceva sa ai motiv sa nu te mai plictisesti, incercand sa creezi o povestioara amuzanta numai pt gandirea ta. mi se pare ciudat si penibil totodata faptul ca scrii la fiecare post si ai ceva de comentat mereu,de fapt contrazici pe toata lumea (pe la accidente in special,unde nu faci decat sa vorbesti de rau pe cei ce mor din accidente). nu am nevoie de cearta cu tine si de jigniri, ca stiu ca asta ar fii urmatorul tau pas, nu ne cunoastem , nu ai de ce sa vorbesti si sa ma judeci si sa presupui cum sunt eu in realitate!

 

Mesaj completat

 

nu am precizat ca nu le-am luat nr. asta bineinteles ca am facut-o,iar acum sunt in proces cu ei. nu era intentia mea sa apar in ziar, ci doar am zis ca mereu se intampla accidente cu deschisul usii in fatza, lateralul unui motorist,e culmea sa se scrie despre toate....however, poate starea lui chiar este grava, spre deosebire de accidentul meu care mi-a provocat mai mult dureri groaznice

 

atunci e bine :)

eu era sa il iau pe un dobitoc pe motor care a sarit dintr-o duba oprita la semafor. avea usa laterala, care gliseaza :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...