Sari la conținut

Azi eram pe 4 , nu pe 2 roti


foxbat
 Share

Postări Recomandate

Ma bucur ca intelegi,aici nu e vorba de degajat,papucul venea dinspre fantani si a virat stanga deci trebuia sa dea prioritate.

Daca nu poate vedea ditamai masina inseamna ca nu are ce cauta pe drum. Ma bucur cand vad asa cevapentru ca nu a fost un motociclist acolo,pe de alta parte imi pare rau,papucul ar fi trebuit izbit de un camion,sa priceapa dobitocul.

Foxbat,vezi ca jos la picioare e o ligura mica in dreapta,pe ea apesi la cazuri dintr-astea,nu pe aia mare din mijloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragă naținolistule, ia bagă matale un ochi aici Âşi zi care e mai pe lângă forum:

 

/index.php?...ult_type=topics

 

Asta se cheama moderare partinitoare. Sunt sigur ca daca era un user mai anonim isi lua deja warn de la tine (am vazut ca poti fi foarte sever).

 

Ontopic: Sanatate mobristului si recuperare rapida; fierul se indreapta. Bafta si bitum zbicit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca intelegi,aici nu e vorba de degajat,papucul venea dinspre fantani si a virat stanga deci trebuia sa dea prioritate.

Daca nu poate vedea ditamai masina inseamna ca nu are ce cauta pe drum. Ma bucur cand vad asa cevapentru ca nu a fost un motociclist acolo,pe de alta parte imi pare rau,papucul ar fi trebuit izbit de un camion,sa priceapa dobitocul.

Foxbat,vezi ca jos la picioare e o ligura mica in dreapta,pe ea apesi la cazuri dintr-astea,nu pe aia mare din mijloc.

 

Pai crezi ca eu stiu care sunt fantanile ? Eu am pus o schita (Grivitei colt cu Duca) si am reprezentat cum am inteles eu ca au fost traiectoriile masinilor. Nici un bucurestean nu s-a obosit sa-mi spuna daca e bine ce am desenat eu acolo.

 

Poate voi luati lucrurile mai in usor ca mine, dar cel implicat in accident a spus ca un motociclist a murit intr-o imprejurare similara. De aceea incerc sa despic firul in patru.

 

In rest, normal ca daca ai masa mai mare in spate poti sa apesi acceleratia si nu frana, din pacate pentru motociclisti si implicit pentru forumul de fata, nu e o solutie viabila :)

Editat de bendix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am iesit in fuga din baie si am alunecat pe gresie,pagube nu au fost da era sa mor,daca as fi cazut cu capul de gresie si m-as fi lovit acum eram mort.sau poate mai rau ramaneam paralizat pe viata sau poate orbeam si nu mai vedeam topicurile astea inutile.postam la accidente sa ne dam mari?sau sa tragem invataminte?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rog un moderator stergerea acestui topic . Imi cer scuze pentru eroarea comisa.

 

Multumesc

 

De ce ? Ai vazut accidentul din punctul de vedere al unui motociclist, si nu a unui sofer. De asta te tot framanti ''daca eram pe motocicleta ma loveam rau de tot, sau ... Doamne fereste''. Daca erai numai sofer, nu era mare branza. DAR fiind motociclist ai facut o analiza mai complexa a accidentului. In teorie din aceste topicuri ar trebui sa invatam cate ceva, in acest caz de exemplu sa nu plecam ca din pusca la verde, pentru ca se mai gaseste cate un destept care are prioritate peste tot (in opinia lui cel putin).

Dar de la teorie la practica ... e strada lunga.

Asfalt uscat (pe aici e cam ud si merg incet ... :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce ? Ai vazut accidentul din punctul de vedere al unui motociclist, si nu a unui sofer. De asta te tot framanti ''daca eram pe motocicleta ma loveam rau de tot, sau ... Doamne fereste''. Daca erai numai sofer, nu era mare branza. DAR fiind motociclist ai facut o analiza mai complexa a accidentului. In teorie din aceste topicuri ar trebui sa invatam cate ceva, in acest caz de exemplu sa nu plecam ca din pusca la verde, pentru ca se mai gaseste cate un destept care are prioritate peste tot (in opinia lui cel putin).

Dar de la teorie la practica ... e strada lunga.

Asfalt uscat (pe aici e cam ud si merg incet ... :laugh: )

 

:)

 

Dintre toate topicurile cu accidente eu am invatat de aici cel mai mult privitor la psihologia motociclistului. In curand doresc sa trag niste concluzii si sa le pun pe aici. Daca va intereseaza parerea unui conducator de vehicul pe 4 roti. Nu de alta, dar ca sa stiti sa va feriti de noi :laugh:

 

P.S.

foxbat Fii fara grija ! Nu ai avut absolut nici o vina in accidentul respectiv !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bendix,eu abia astept sa vad teoria ta.Parerea mea e ca daca nu te uiti in mod special dupa motociclete ai mari sanse sa nu le vezi,cu farul stins chiar nu le vezi nici daca vrei,mai ales pe ploaie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...