Sari la conținut

EXCURSIE ITALIA


bozoro
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

Impreuna cu inca 2-3 motociclete intetionez sa fac urmatoarea tura de circa 1950 km:

 

1.TRIESTE-FIRENZE

2.FIRENZE (se stationeaza,1 zi vizita)

3.FIRENZE-TERNI

4.TERNI (tura cu mobrele pe muntii din prejur...CURBE...CURBE...)

5.TERNI-ROMA (vizita Roma) ORBETELLO

6.ORBETELLO (plaja...mare..nebunii)

7.ORBETELLO-PISA (vizita) - LA SPEZIA

8.LA SPEZIA (vizita CINQUE TERRE)

9.LA SPEZIA- PARMA-VERONA

10.VERONA-VENEZIA

11.VENEZIA-TRIESTE

 

In ideea in care un grup mai marisor,probabil,obtine reduceri mai substantiale pe la cazari, daca mai sunt si alti doritori suntem bucurosi sa ni se alature.

 

Cu respect,

Fabio T

Editat de bozoro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

In ce perioada intentionati sa plecati? De vineri se anunta zapada pe aici (eu stau langa Bergamo, la 50 de km de Milano). Traseul ales e frumos, ar fi bine sa si aveti timp de vizite :) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

In ce perioada intentionati sa plecati? De vineri se anunta zapada pe aici (eu stau langa Bergamo, la 50 de km de Milano). Traseul ales e frumos, ar fi bine sa si aveti timp de vizite :) .

 

Salut,

 

Excursia este programata pentru anul viitor in luna iunie.

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca mai e ceva ceva vreme, dar trebuie pregatit totul din timp.

Mesaj completat

Tura va cuprinde: vizite in orase, excursie enduro touring in centrul italiei, cazare (pe cat posibil) la agroturisme, drumuri numai prin munti, evitam aproape total autostrazile, zile de stat la mare.....etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca mai e ceva ceva vreme, dar trebuie pregatit totul din timp.

Mesaj completat

Tura va cuprinde: vizite in orase, excursie enduro touring in centrul italiei, cazare (pe cat posibil) la agroturisme, drumuri numai prin munti, evitam aproape total autostrazile, zile de stat la mare.....etc.

 

Sant amator de un astfel de traseu in caz ca va cuprinde mai multe obiective turistice interesante de vizitat si mai putin numar de km. indicatoare sau borne kilometrice.

Tinem aproape. :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea e sa inbinam placutul cu si mai placutul. adica la fiecare oprire se viziteaza ceva. dar ca sa ajungi pana in centrul Italiei e clar ca trebuie sa faci si ceva km. tinand cont ca 80% din traseu e printre munti si dealuri sigur nu va fi nici plictisitor nici nu va parea lung.

sa vedem cati ne adunam. :)

Editat de bozoro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fabio,suna tentant si in principiu ma bag si eu la tura asta,chiar mi-e dor de italia!cu cazarea o mai rezolvam pe la ravena,l'aquila,daca ajungem pe acolo.vorbim mai multe cand ne vedem. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in principiu suntem cu enduro-touring. dar nu e nici o regula nici o obligatie. fiecare vine cu ce are. :)

etapele nu sunt foarte lungi , asa ca se pote veni cu orice moto.

tinand cont de faptul ca nu se merge decat pe drumuri foarte virajate etapele pe zi vor fi intre 500km si 200.

e greu de spus cu ce viteza se va merge, dar prea repede nu poti sa mergi. e plin de radere si pe acolo ca in toata europa.

Mesaj completat

Radare vroiam sa spun dar am scris cu stanga.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

traseul pe care l-am pus e desfasurat pe zile, adica 11. costurile sunt mai greu de estimat acum.....eu am facut o socoteala in mare si cred ca trebuie circa 1200 euro de moto in 2 persoane. din care circa 700 cazarea.

Editat de bozoro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pleaca din Trieste....eu pana acolo ma duc dintr-o bucata. adica Drobeta - Trieste , e numai autostrada.

ideea e sa plecam toti din Trieste. pana acolo poate veni fiecare pe unde vrea, in cat timp vrea. oricum si asta se discuta.

plecam impreuna sau separat, in functie si de disponibilitatea fiecaruia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
......................................................

......................................................

sa vedem cati ne adunam. :D

As dori sa stiu si eu daca mai e valabila ideea de a ne mai aduna .

Cu cateva explicatii tot ne esti dator.

Nu cumva discutiile se mai poarta prin alte parti?Io asa stiu.

Tradare sa fie ,da s-o stim si noi.

Pana una alta in asteptarea unor lamuriri sa fie sa trecem anul cu bine cu de toate si cu sanatate.

Un an cu bine si La Multi Ani! :) :) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Impreuna cu inca 2-3 motociclete intetionez sa fac urmatoarea tura de circa 1950 km:

 

1.TRIESTE-FIRENZE

2.FIRENZE (se stationeaza,1 zi vizita)

3.FIRENZE-TERNI

4.TERNI (tura cu mobrele pe muntii din prejur...CURBE...CURBE...)

5.TERNI-ROMA (vizita Roma) ORBETELLO

6.ORBETELLO (plaja...mare..nebunii)

7.ORBETELLO-PISA (vizita) - LA SPEZIA

8.LA SPEZIA (vizita CINQUE TERRE)

9.LA SPEZIA- PARMA-VERONA

10.VERONA-VENEZIA

11.VENEZIA-TRIESTE

 

In ideea in care un grup mai marisor,probabil,obtine reduceri mai substantiale pe la cazari, daca mai sunt si alti doritori suntem bucurosi sa ni se alature.

 

Cu respect,

Fabio T

 

Salut si LA MULTI ANI!

cu cazarea la Roma va ajut eu. impreuna cu prietena mea gestionam un bed and breakfast aici, foarte convenabil ca pret zona si confort. Cat despre tura, poate reusim sa ne unim si noi. Pana atunci mai e, dar si noi dorim sa ne organizam o vacanta by moto in Italia, daca tot suntem aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O tură până în Italia intenționez să fac Âşi eu la vară, doar că trebuie să ajung în Sicilia, dar nu voi vizita nimic. Vreau să ajung cât mai repede acolo ;)

Trebuie să mă pregătesc până atunci, n-am făcut foarte multe ture lungi. Cel mult am făcut aproape 1000km într-o zi :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu stau in rosate...circa 10 min pana in milano. daca mai sunteti pe aici si nu aveti cu cine sa va plimbati...eu ma plictisesc sa merg singur si fara nici o destinatie. indiferent daca ploua sau ninge (in cantitati acceptabile pt motor) eu sunt pe strazi... in vara am sa fac iar un drum pana acasa pe motor. daca e cineva dornic de companie anuntati'ma Andrei 3042342335 :banana: ;) :banana: :banana: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
@Mircea74 , prego , da niste detalii despre osteria pe care o gestionati : preturi , locatie , alea-alea . Molto grazie !

Salutare, daca vrei sa vezi poze ale locatiei, si alte astea, intra te rog pe www.letbedrome.it aici o sa te edifici. Pozitia vilei e foarte buna, la nici 20 min pana in centru, cu legaturi la transportul in comun, supermarket practic in fata casei, cam tot ce-i trebuie omului in vacanta. Preturile sunt si ele trecute pe site. Pentru alte detalii, mail pe adresa respectiva sau PM aici.

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, daca vrei sa vezi poze ale locatiei, si alte astea, intra te rog pe www.letbedrome.it aici o sa te edifici. Pozitia vilei e foarte buna, la nici 20 min pana in centru, cu legaturi la transportul in comun, supermarket practic in fata casei, cam tot ce-i trebuie omului in vacanta. Preturile sunt si ele trecute pe site. Pentru alte detalii, mail pe adresa respectiva sau PM aici.

Multumesc.

Salutareeee!!!!!

Va pupam si ne bucuram ca sunteti bine......acolo la civilizatie.

Poate, daca ne ajuta Doamne Doamne, o sa reusim si noi sa facem o tura prin Italia si nu o sa va ocolim. Ne-ar face realmente placere sa ne revedem.

 

 

scuze de off topic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...