Sari la conținut

Cu si despre Minsk !


Hoinarul
 Share

Postări Recomandate

am achizitionat un magnetou de Minsk de 60W pt Voshod (care avea de 90W) deoarece de Voshod nu se mai gasesc. Are cineva idee, se potriveste magnetoul de 60W cu "napolitana" de 90W? Imi este teama sa nu se arda una din ele.

banuiesc ca nu o sa scoata cat trebuie...cauta-i napolitana tot de 65 de W! (sunt de 65 si 90W).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Stie cineva cum se repara suspensia spate de Minsk?Esta cumva pe gaz sau si pe gaz si pa ulei.Am probleme cu ea, nu lucreaza decat ca un arc nu si ca amortizor.Chiar si arcurile sunt slabe.Ce as putea face? Stie cineva?Se pot schimba cu alte tipuri?Astept sfaturi de la "cei patiti"

Editat de pescarul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva cum se repara suspensia spate de Minsk?Esta cumva pe gaz sau si pe gaz si pa ulei.Am probleme cu ea, nu lucreaza decat ca un arc nu si ca amortizor.Chiar si arcurile sunt slabe.Ce as putea face? Stie cineva?Se pot schimba cu alte tipuri?Astept sfaturi de la "cei patiti"

Mai demult am primit de la un prieten un set de amortizoare de Minsk! Le-am pus pe Voshod si am fost foarte multumit! Pana cand au ajuns sa lucreze exact cum ai spus si tu; doar ca arc; nu mai amortizau! Ele sunt cu ulei(cred); Nu se pot repara! Am desfacut unul si a ramas in stadiul fara arc;fara manson de cauciuc; fara siguranta; dar nu pot scoate tija cu pistonasul! pare capsulat sau fretat!

iti recomand altele! se potrivesc de voshod; cel putin astea de voshod daca gasesti simeringuri de schimb sunt foarte bune(eu nu am gasit)! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca merg cele de mobra, inseamna ca poti pune de CZ, eu la hoinar am pus amortizoare de CZ sport , fara sa modific nimic, sunt mai tari , mai inalte si reglabile !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi o solutie buna cele de CZ, dar de unde? Cele de Planeta 5 nu ar merge?Poate s-ar gasi mai usor.Daca stiti si ceva preturi...

 

 

 

 

 

am eu o pereche de telescoape de pe un minsk sunt inb stare buna pot fi folosite fara probl

 

 

o sa le fac si o poza sa le vedeti

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[Chiar te rog.Spune-mi si un pret.Ma intereseaza sa lucreze partea de amortizare si nu aspectul.Cele pe care le am arata foarte bine,dar nu lucreaza decat ca un arc.

 

ele lucreaza bine unu lucreaza perfect iar unu lucreaza si el binisor nu au urme de scurgeri de ulei nici unu 50 ron

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ele lucreaza bine unu lucreaza perfect iar unu lucreaza si el binisor nu au urme de scurgeri de ulei nici unu 50 ron

Pune te rog o poza.La mine lungimea lui este de 39 cm.Ti-am dat PM.Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare, cine stie cum verific napolitana, magnetoul si bobina de inductie pentru ca nu am scanteie pe bujie....Este vorba de o instalatie de Voshod, dar cred ca e la fel ca la Minsk (cu diferenta de putere)....Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 years later...
  • 2 months later...
On 13.10.2020 at 10:56, vene said:

https://www.piesedrujba.com/www-piesedrujba-ro/PIESE-MOTO-MINSK-M125-c23_0_1.htm

Dar mai gasesti si la Gaspar si cred ca si prin pietele "la Rusi"- ce se mai afla prin multe orase. Depinde si ce piese doresti, dar se gasesc!

Nu le recomand. Sunt client piese drujba și le mulțumesc pentru piese ...unele piese. Am luat Set amortizoare spate și sunt exact pogo. Incercati mai bine pe la piese scutere cu amortizorul vechi se găsesc ceva echivalente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...