Sari la conținut

Service Honda


varulmaftei
 Share

Postări Recomandate

salut,

 

sunt incepator si am avut un eveniment neplacut cu motoru, a intrat unu cu masina in mine si am cazut. acum s-au spart carenele si alte mici stricaciuni. poate sa ma indrume careva cum se procedeaza cu cei de la aigurare (rca cel cu masina a fost de vina). motocicleta e o honda din 95 si nu stiu unde sa ma indrept cu ea....

exista service-uri autorizate care sunt agreate de cei de la asigurari?

 

multumesc

scuze daca am postat unde nu trebuie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

sunt incepator si am avut un eveniment neplacut cu motoru, a intrat unu cu masina in mine si am cazut. acum s-au spart carenele si alte mici stricaciuni. poate sa ma indrume careva cum se procedeaza cu cei de la aigurare (rca cel cu masina a fost de vina). motocicleta e o honda din 95 si nu stiu unde sa ma indrept cu ea....

exista service-uri autorizate care sunt agreate de cei de la asigurari?

 

multumesc

scuze daca am postat unde nu trebuie

 

da, exista

 

service-ul imporatatorului - www.honda-bikes.ro ai toate datele de contact

 

este pe bulevardul timisoara nr 117 ( serrvice ) - dupa intersectia cu valea cascadelor

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, exista

 

service-ul imporatatorului - www.honda-bikes.ro ai toate datele de contact

 

este pe bulevardul timisoara nr 117 ( serrvice ) - dupa intersectia cu valea cascadelor

 

bafta

 

multam, dar am inteles caei nu repara carenele. (sau nu am fost bine informat)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multam, dar am inteles caei nu repara carenele. (sau nu am fost bine informat)

 

da, din pacate producatorul ( HOnda ) asa cum cred ca fac cam toti nu cosidera "plasticele " reparabile

 

si la fel de din pacate am si testat eu asta ..pt o carena de CBR 600 F2 am dat niste banuti..deh, piesa honda de origine.

 

ca si service de importator nu pot sa aiba alta politica, scuze de "dezinformare"

spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca "mobra" e mai veche de 10 ani si te duci sa repari la dealerul oficial o sa vii cu bani de acasa la sacosa sa platesti factura cel mai bine este sa ceri la asigurari sa-ti dea suma in mana si sa repari in regie proprie .Ai mare grija ca aici astia vor sa te traga in piept sa nu te lasi fraierit vii cu facturi proforme la piese de la dealer noi si proforma la orele de manopera tot de la dealer ei tre sa-ti cam dea 75 80 % din ce iese ca suma din proformele astea . Asta este teoretic acum mai depinde si la ce soc de asig este RCA-ul aluia. Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am la Carpatica si mi-au zis ca fara factura nu vad nici un ban. Deci regie proprie.. da' duc factura :angryfire:

Crezi tu ?aia vor sa te tepuiasca .Daca e asa si vor factura ia-ti factura si sa te vad cat te judeci cu ei ca nu-ti platesc toata valoarea de pe factura.Comisia de supraveghere a asigurarilor. Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crezi tu ?aia vor sa te tepuiasca .Daca e asa si vor factura ia-ti factura si sa te vad cat te judeci cu ei ca nu-ti platesc toata valoarea de pe factura.Comisia de supraveghere a asigurarilor. Succes.

 

 

mie mi-au spus sa le aduc o proforma ca sigur nu o sa-mi dea banii pe reparatie (allianz) :angryfire:

una peste alta cei de la service m-au anutat sec : reparatia (adica inlocuit piesele) 160 de bulioane....pai la banii astia imi iau una noua :angryfire:

stie careva cum fac sa cumpar niste piese mai ieftine? am inteles ca pe louis... dar cu se mananca?

a, si unde sa indrept cadru rezervorul si sa repar carenele + vopsit???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie mi-au spus sa le aduc o proforma ca sigur nu o sa-mi dea banii pe reparatie (allianz) :angryfire:

una peste alta cei de la service m-au anutat sec : reparatia (adica inlocuit piesele) 160 de bulioane....pai la banii astia imi iau una noua :angryfire:

stie careva cum fac sa cumpar niste piese mai ieftine? am inteles ca pe louis... dar cu se mananca?

a, si unde sa indrept cadru rezervorul si sa repar carenele + vopsit???

VEZI CA NICI FACTURILE EXTERNE NU TILE DECONTEAZA!!!!! Ameninta-i cu CSA si nu te lasa pacalit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O rectificare, se deconteaza facturile externe, cel putin am avut eu treaba cu Allianz acu 3 saptamani pentru o plata a facturii de reparatie a masinii, reparatia care a fost facuta in Italia. Au platit apropae tot in afara de o diferenta la manopera ca ziceau ei ca e mai ieftina in Romania.

Oricum initial vroiau sa plateasca mai putin dar le-am zis ca merg la CSA si dupa 2 zile am primit scrisoare de recalculare si au mai plusat.

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...