Sari la conținut

Viteza Ucide


cristinel009
 Share

Postări Recomandate

IN DOAR O SAPTAMANA:

"de 10 minute am aflat de la un prieten care sta in zona insa nu a putut sa-mi dea mai multe detalii fiind necunoscator decat ca a fost un motor de 600 alb cu rosu,motociclistul se dadea intr-o roata, a intrat in ceva bordura aprox 180 km\h{sincer nu cred} decedat p loc leziuni grave la cap,casca praf"

 

"cel mai experimentat motociclist din tg mures a decedat joi la varsta de 53 ani . in timp ce rula intr`o roata pe la 140 km la ora NYONYO cum il stim noi s`a izbit frontal de o dacia papuc care schimba directia de mers. r6`le cat si motociclistul s`au facut zob.

DUMNEZEU SA IL ODIHNEASCA A MURIT PE CE AVEA EL MAI DRAG ."mai bine pe motor decat in pat"(nyonyo)"

 

 

"Acum am venit de la liniute si a avut loc un accident foarte urat. O motocilcleta a scapat de sub control si a intrat in public....Mai multe nu stiu..."A murit o fetita de 9-10 ani R.I.P micutzo ...nu ai avut nici o vina "

 

"Faza clasica. KTM-ul venea dinspre Automatica spre Stefan Cel Mare, Clio a facut jumate de "cedeaza" venind dinspre Dorobanti pe stradutele mici. Totul s-a intamplat la Spring-Time-ul de acolo.

Ce-am apucat sa vad era moto pe jos(arata destul de bine), o pereche de adidasi (!!!!) si o casca. mai era si Renaultul care era in pozitia standard de prost (adica bloca tot sensul) si o masina de politie care pazea locul.

Asta s-a intamplat acum un sfert de ora, pe drum spre servici. N-am vazut numere de inmatriculare, sau sange, etc. "

"a fost la spital si ca baiatul are splina rupta sau ceva legat de splina si ceva fisurat la inima nici el nu prea stia multe detalii."

"deci pe baiat il chema ANDRONE DAN si se pare ca intradevar a murit la spital i-a cedat inima "

 

 

 

 

 

RIP :angryfire: :angryfire: :angryfire:

Editat de cristinel009
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca imi aduc bine aminte discutia asta a mai fost.

 

Cei pasionati de viteza si de vitezane nu o sa fie de aceeasi parere.Pe undeva ii inteleg.E ca si cum ii spui unui endurist sa nu se bage offroad ca-i periculos si pt el si pt mobra si pt.mediul inconjurator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu si eu cum e cu viteza dar mai multa atentie pt ca si eu am patito duminica noaptea si era sa il iau pe unu cu un puchi la 180h

 

 

Tu vii si tii morala ca sunt accidente si dupa aia te lauzi ca o arzi cu 180 si erai sa lovesti pe unul?

 

:angryfire: :angryfire: :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu vii si tii morala ca sunt accidente si dupa aia te lauzi ca o arzi cu 180 si erai sa lovesti pe unul?

 

:angryfire: :angryfire: :angryfire:

 

si fara permis acum am ex si o fata fara casca si nu ma laud dor ca ziceam cum e cu neatentia si viteza(si eu am virusul)

Editat de cristinel009
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si fara permis acum am ex si o fata fara casca si nu ma laud dor ca ziceam cum e cu neatentia si viteza(si eu am virusul)

 

nu prea se intelege ce scrii. SPELL ROMANIAN mai bine!

 

1. ce e aia PUCHI?

 

2. ce vrei sa zici "am ex si o fata fara casca"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea se intelege ce scrii. SPELL ROMANIAN mai bine!

 

1. ce e aia PUCHI?

 

2. ce vrei sa zici "am ex si o fata fara casca"?

 

ce nu ai inteles puchi sau cum io zice la scuteru ala(capra) si ziceam ca nu am inca permisul si acum am examen pt permis si ca mai eram pe motor si cu o fata care nu avea casca

sper ca acum intelegi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei pasionati de viteza si de vitezane nu o sa fie de aceeasi parere.Pe undeva ii inteleg.E ca si cum ii spui unui endurist sa nu se bage offroad ca-i periculos si pt el si pt mobra si pt.mediul inconjurator.

Macar un pic de atentie in plus nu strica .... personal tot ce am citit pe forum mi-a folosit foarte mult + cateva sfaturi de la un prieten motociclist .... viteza in oras ucide viteza in orice loc ucide dar atunci cand ii dai la motor maca mergi pe autostrada unde ai un plus de siguranta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viteza nu-i un lucru cu care sa te lauzi(parerea mea de non-motociclist; eu zic ca trebuie sa te lauzi cu cat de bine stii sa iti stapanesti microbul de viteza si cu cat de bine stii sa stapanesti motorul sub tine; dar nu ma iau de nimeni daca face lucrul asta).Totusi parca saptamanile acestea au fost pline de tristete si suferinta in randul motociclistilor...prea multe R.I.P. scrise pe formul acesta in ultimile 2 saptamani :angryfire: Trebuie sa aveti grija de voi mai motociclistilor, pentru ca altfel in curand, daca continuam in ritmul asta,nu o sa mai avem ce admira pe strazi...poate urmele de frana si baltile de sange uscat pe carosabil.Asa ca aveti grija de voi si sper sa ne intalnim la o bere odata :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a mai spus de sute de ori ... nu viteza ucide. Neadaptarea vitezei la conditiile de drum/trafic ucide. Oboseala ucide. Teribilismul si prostia ucid. Viteza saraca n-are nici o vina. Poate fi cat se poate de safe sa mergi cu 250+ pe un anumit drum, nu o sa te ucida nici un fel de viteza. Dar da, ca slogan e bine de retinut "viteza ucide" fara prea multe filosofii pe langa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macar un pic de atentie in plus nu strica .... personal tot ce am citit pe forum mi-a folosit foarte mult + cateva sfaturi de la un prieten motociclist .... viteza in oras ucide viteza in orice loc ucide dar atunci cand ii dai la motor maca mergi pe autostrada unde ai un plus de siguranta.

 

Si pe autostrada au avut loc destule accidente ..

 

:angryfire: :angryfire: :angryfire: ;) :) :finger: :yikes: :yikes: :yikes: :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IN DOAR O SAPTAMANA:

"de 10 minute am aflat de la un prieten care sta in zona insa nu a putut sa-mi dea mai multe detalii fiind necunoscator decat ca a fost un motor de 600 alb cu rosu,motociclistul se dadea intr-o roata, a intrat in ceva bordura aprox 180 km\h{sincer nu cred} decedat p loc leziuni grave la cap,casca praf"

 

"cel mai experimentat motociclist din tg mures a decedat joi la varsta de 53 ani . in timp ce rula intr`o roata pe la 140 km la ora NYONYO cum il stim noi s`a izbit frontal de o dacia papuc care schimba directia de mers. r6`le cat si motociclistul s`au facut zob.

DUMNEZEU SA IL ODIHNEASCA A MURIT PE CE AVEA EL MAI DRAG ."mai bine pe motor decat in pat"(nyonyo)"

"Acum am venit de la liniute si a avut loc un accident foarte urat. O motocilcleta a scapat de sub control si a intrat in public....Mai multe nu stiu..."A murit o fetita de 9-10 ani R.I.P micutzo ...nu ai avut nici o vina "

 

"Faza clasica. KTM-ul venea dinspre Automatica spre Stefan Cel Mare, Clio a facut jumate de "cedeaza" venind dinspre Dorobanti pe stradutele mici. Totul s-a intamplat la Spring-Time-ul de acolo.

Ce-am apucat sa vad era moto pe jos(arata destul de bine), o pereche de adidasi (!!!!) si o casca. mai era si Renaultul care era in pozitia standard de prost (adica bloca tot sensul) si o masina de politie care pazea locul.

Asta s-a intamplat acum un sfert de ora, pe drum spre servici. N-am vazut numere de inmatriculare, sau sange, etc. "

"a fost la spital si ca baiatul are splina rupta sau ceva legat de splina si ceva fisurat la inima nici el nu prea stia multe detalii."

"deci pe baiat il chema ANDRONE DAN si se pare ca intradevar a murit la spital i-a cedat inima "

RIP :angryfire: :angryfire: :angryfire:

 

inca unul "sal...imi pare rau sa va anutz ca aseara a mai murit un scuterist...nush prea multe detalii , nici nu`l cunosc pe cel decedat, din cate am auzit, coborase in viteza un deal, a taiat o curba si a intrat intr`o carutza ce venea din sens opus. Am inteles ca se luase la intrecere cu ink 2 , noaptea (21.00-22.00). Nush cum a avut loc impactul, dar am inteles k el a fost lovit in inima, dus la spitalul din orash (targu neamt), l-au trimis la iasi si pe drum a decedat... Revin cand mai aflu amanunte RIP"

Editat de cristinel009
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vrut sa te ignor, dar pur si simplu nu pot. felicitari celor care reusesc!

 

cristinel, tata, stai sa vad daca am inteles: marturisesti senin ca ai condus cu 180/h, fara permis si ma intrebi ce parere am de faptul ca viteza ucide?

 

parerea mea sincera si nedisimulata: amice, esti un dobitoc!

 

btw. viteza in sine, nu ucide!

si, daca nu te-ai prins (si daca ce ai declarat despre tine e adevarat), criminal in stare latenta esti chiar tu!

 

poate cauti doar notorietate, poate vrei doar sa te amuzi pe seama mesajelor de protest, sau poate esti student la sociologie si strangi material pt lucrarea ta de diploma "Spiritul gregar la motociclisti"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii mor si voua va arde de polemici...Bravo dom'le!

 

 

Si de ce ar trebui sa-mi arda?Ce ar trebui sa fac?El de exemplu povesteste ca se da cu viteze care personal in 12 ani de conducator auto le-am atins o singura data,conduce fara permis si mie ar trebui sa-mi arda...de ce anume?

 

PS. Stai sa vezi ca unii o sa-l aplaude si culmea nu d'aia de 16 ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vrut sa te ignor, dar pur si simplu nu pot. felicitari celor care reusesc!

 

cristinel, tata, stai sa vad daca am inteles: marturisesti senin ca ai condus cu 180/h, fara permis si ma intrebi ce parere am de faptul ca viteza ucide?

 

parerea mea sincera si nedisimulata: amice, esti un dobitoc!

 

btw. viteza in sine, nu ucide!

si, daca nu te-ai prins (si daca ce ai declarat despre tine e adevarat), criminal in stare latenta esti chiar tu!

 

poate cauti doar notorietate, poate vrei doar sa te amuzi pe seama mesajelor de protest, sau poate esti student la sociologie si strangi material pt lucrarea ta de diploma "Spiritul gregar la motociclisti"

 

tu ce nu ai inteles am zis ca am mers cu 180h pana nu ma gandi cate se pot intampla si dupa cate am citit aici nu imi vine sa mai depasesc 100h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa cate am citit aici nu imi vine sa mai depasesc 100h

O sa iti treaca!

 

 

 

 

Fata aia fara casca ce a patit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa iti treaca!

Fata aia fara casca ce a patit?

 

a scapat doar cu zgarieturi usoare pe spate si mana dreapta

 

sa tinut de mine aproape pana cand sa oprit motorul de tot eu mam ales cu o dislocare de umar dr fara piele si niste carne pe mana dr si genunchi drept

Norocul :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar nu pot sa ma abin sa nu comentez:

 

Esti o clona a lui bullterieri? ca scrii la fel de bine ca si el. FOLOSESTE CRATIMA. E limba romana doar! De ce pocesti textul?

 

Ai postat in 2 ore peste tot numai tampenii. Nu mai zic ca absolut toate contin greseli gramaticale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar nu pot sa ma abin sa nu comentez:

 

Esti o clona a lui bullterieri? ca scrii la fel de bine ca si el. FOLOSESTE CRATIMA. E limba romana doar! De ce pocesti textul?

 

Ai postat in 2 ore peste tot numai tampenii. Nu mai zic ca absolut toate contin greseli gramaticale.

cred ca asta are o importanta mai mica fata de ce scrie el pe aici si parca se faleste cu cele intamplate :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:angryfire:

iar nu pot sa ma abin sa nu comentez:

 

Esti o clona a lui bullterieri? ca scrii la fel de bine ca si el. FOLOSESTE CRATIMA. E limba romana doar! De ce pocesti textul?

 

Ai postat in 2 ore peste tot numai tampenii. Nu mai zic ca absolut toate contin greseli gramaticale.

 

incearca sa te mai abti si poate ca am lipsit de la scoala cand era ora de gramatica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a scapat doar cu zgarieturi usoare pe spate si mana dreapta

 

Fara suparare dar mie chestia asta imi pute!Ce spui tu aici e un vis frumos pentru motociclisti.180km/h, o pixda fara nici un fel de echipament si amandoi scapati fara rani prea serioase(pentru viteza aia).La viteza aia, asfaltul e o imensa razatoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara suparare dar mie chestia asta imi pute!Ce spui tu aici e un vis frumos pentru motociclisti.180km/h, o pixda fara nici un fel de echipament si amandoi scapati fara rani prea serioase(pentru viteza aia).La viteza aia, asfaltul e o imensa razatoare.

 

pacat ca nu crezi dar asta e adevaru pe motor se cam vad amprentele si pe cauciucuri

Editat de cristinel009
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...