Sari la conținut

Kawasaki EN500


stoeanp
 Share

Postări Recomandate

Fratilor am nevoie de un cablu de ambreiaj, rog sfaturi pentru achizitionare. A meu a facut buba alaturi de mine in accident. Mersi.

 

 

 

PS. As mai avea nevoie de un far si de oglinzi ( una s-a indoit la filet si una s-a rupt) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Fratilor am nevoie de un cablu de ambreiaj, rog sfaturi pentru achizitionare. A meu a facut buba alaturi de mine in accident. Mersi.

 

 

 

PS. As mai avea nevoie de un far si de oglinzi ( una s-a indoit la filet si una s-a rupt) .

 

 

cand mi s-a rupt cablul de ambreiaj unul nou ma ducea peste 200 RON; am luat kitul de reparat cabluri si m-a tinut f bine si acum merg cu el, dupa 5000 km nu s-a rupt si merg cu ea zi de zi prin bucuresti deci e solicitat la maxim; nu te sfatuiesc sa dai bani pe unul nou, in cazul in care s-a rupt doar firul de otel si restul e ok. din pacate kitul asta se gaseste destul de greu, pretul e mic, undeva pe la 30 RON.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand mi s-a rupt cablul de ambreiaj unul nou ma ducea peste 200 RON; am luat kitul de reparat cabluri si m-a tinut f bine si acum merg cu el, dupa 5000 km nu s-a rupt si merg cu ea zi de zi prin bucuresti deci e solicitat la maxim; nu te sfatuiesc sa dai bani pe unul nou, in cazul in care s-a rupt doar firul de otel si restul e ok. din pacate kitul asta se gaseste destul de greu, pretul e mic, undeva pe la 30 RON.

 

 

Da, cablul este cel rupt. Din pacate s-a rupt chiar de langa maneta, si s-a ratacit bucatica de plumb care era in aceasta. Restul e ok. Crezi ca mai poate fi reparat? Multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, cablul este cel rupt. Din pacate s-a rupt chiar de langa maneta, si s-a ratacit bucatica de plumb care era in aceasta. Restul e ok. Crezi ca mai poate fi reparat? Multam

 

 

Acel kit de reparat cablu vine si cu o bucatica din aceea pe care o prinzi de cablu cu un surub (ai grija sa il strangi bine si ar fi indicat sa il si cositoresti, dar nu pe dinafara, ca maresti dimensiunile si nu mai intra acea bucatica in maner). Sistemul e simplu, ca la bicicleta; dupa ce faci reparatia sa dai cu vaselina acolo unde intra bucatica in maner, ca sa alunece cand lucreaza; daca s-a rupt de la maner e ca la mine; eu am pastrat cablul vechi si am inlocuit doar bucatica aia de plumb; dar ai grija sa reglezi ambreiajul (vezi mai sus) pt ca o sa ai cablul mai scurt.

Editat de Filosofull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Ma numar si eu printre fercitii sau mai putin fercitii posesori de EN. Eu il am de 4 luni si pot sa zic ca sunt foarte multumit de el. Ce as vrea acum pt el ar fi un set de comenzi avansate. stei ceneva de unde as pute aprocura asa ceva dar la un pret cat de cat rezonabil?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand mi s-a rupt cablul de ambreiaj unul nou ma ducea peste 200 RON; am luat kitul de reparat cabluri si m-a tinut f bine si acum merg cu el, dupa 5000 km nu s-a rupt si merg cu ea zi de zi prin bucuresti deci e solicitat la maxim; nu te sfatuiesc sa dai bani pe unul nou, in cazul in care s-a rupt doar firul de otel si restul e ok. din pacate kitul asta se gaseste destul de greu, pretul e mic, undeva pe la 30 RON.

 

I-l are Paula mai mereu pe stoc si in Bucuresti si in Barcanesti si costa 20 RON (19 mai exact). L-am vazut si cu 50 RON la alte magazine, jaf pe fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-l are Paula mai mereu pe stoc si in Bucuresti si in Barcanesti si costa 20 RON (19 mai exact). L-am vazut si cu 50 RON la alte magazine, jaf pe fata.

 

 

ms de informatie; ma duc chiar maine sa cumpar unul; referitor la en-ul fratelui meu am promis ca va tin la curent cu reparatia: pt ca tacanea tot mai tare lantul de distributie l-a bagat in service la united motors si a doua zi l-au sunat sa-i spuna ca piesele (lant, intinzator, patine si garnitura de chiulasa) il costa 250 E iar manopera in jur de 150 E. I-au mai spus ca l-au facut sa mai poata merge cu el pana vin piesele (3 saptamani) si intr-adevar motorul merge in prezent (cu intinzatorul la maxim); cu prima ocazie ii intreb daca fac si intretinere si cat m-ar costa toate lucrarile de intretinere la 30.000 km, asa cum sunt descrise in manual; seara buna tuturor!

 

Nu mai zice nimeni nimic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Relantiul(nu stiu daca e corecta exprimarea)se poate modifica la acest motor?Cum?Am vazut ceva...sub carburator,nu vreu sa umblu sa stric.Poate ma dumiriti si pe mine.

RALANT'I, ralantiuri, s.n. Mers încetinit al motoarelor cu ardere internă. - Din fr. ralenti.

Baga ochiu aci...

post-13388-1225924601_thumb.jpg

Editat de alex_en
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal'tare

 

Eu am un EN500 Vulcan, model american. Il am de 1 an si ceva si sunt extreeem de multumit de el. Adaug si-o poza. Sper sa va placa.

UUUUUUUUUUUU !

Cum sa nu ne placa asa o frumusete?

Sa te mai tina inca multi ani de acum incolo fara probleme!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[ Merci frumos. Si eu sunt tare mandru de ea :nono:. Drumuri uscate va doresc domnilor.

 

vreau si eu niste crash bar pt en meu de unde as putea lua si cum se prind trebuie sa dai gauri de prindere? k eu nu am vazut sa aiba sau cum se prind?

apropo frumos model

sa-l calaresti sanatos

 

 

Crash barul este din fabrica. La fel ca si sissy bar-ul. Eu n-am adaugat nimic. Am fost norocos din punctul asta de vedere. Am cumparat-o de la un prieten drag din Timisoara. Cu toate ca nu e prea tinerica, avea doar 6000 de mile :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si cum este prin prin gauri in cadru sau crasurile au coliere care se prind de cadru am cautat si nu am gasit nici- unde cu toate k am vazut en-uri cu cras bar dar nu am vz cum sant pri

daca stiti unde se gasesc si pe la ce pret va rog dati un raspuns

merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si cum este prin prin gauri in cadru sau crasurile au coliere care se prind de cadru am cautat si nu am gasit nici- unde cu toate k am vazut en-uri cu cras bar dar nu am vz cum sant pri

daca stiti unde se gasesc si pe la ce pret va rog dati un raspuns

merci

 

 

Sal'tare

 

Am facut niste poze cu telefon la sistemul de prindere a crashbarului. Poate te lamuresti.

post-28213-1226577191_thumb.jpg

post-28213-1226577225_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal'tare

 

Am facut niste poze cu telefon la sistemul de prindere a crashbarului. Poate te lamuresti.

 

 

 

merci acum mai trebuie sa caut crasurile bine k se prind cu coliere k nu vroiam sa ingaur cadrul

merci inca odata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
salutare baieti, care stici ce dimensiuni au simeringurile de ulei de la furca ptr un EN din 1995, ca incerc sa aflu si nu gasesc, daca stie cineva va rog sa imi raspundeti si mie....multumesc!

 

 

daca vrei sa le schimbi, gasesti sigur la Louis. Daca te intereseaza pentru altceva imi spui si ma duc la garaj (am un set pe care nu l-am schimbat pentru ca nu a fost necesar) le masor (cred ca mi-ar trebui un shubler pentru asta) si iti spun. Vorbim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! da sincer pentru altceva imi trebuie eu am kawa vulcan 400 dar nu gasesc simeringuri ptr el., dar am ajuns la concluzia ca multe piese sunt comune , de exemplu furca , si deaceea am intrebat aici daca stiti dimensiunile, practic ar trebuii sa scrie si pe ele.... Multumesc!

 

C.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

vand de la EN500 din 93 :

comenzile avansate 200 euro

2 perechi de coburi 30 euro bucata

oglinzile originale 5 euro

 

Intereseaza pe vreocineva?

Dragos (0726946395)

Editat de daseth
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...