Sari la conținut

Kawasaki EN500


stoeanp
 Share

Postări Recomandate

As vrea sa imi pun alte tobe. Sa sune mai frumos....mai a "ciopar". Stie careva ce tobe se potrivesc?

OOO helllll yeah!!!

SCORPION de pe www.scootworks.com pentru modele dupa 1996 dar cred ca se pot adapta si pentru modele mai vechi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sau de Intruder de 800.Asa o luase un amic,pe-a lui.Da' cam facea scandal,cu ele,asa ca le-a pus pe cele originale.Noroc ca le-a primit si p-astea,odata cu motoreta.Nu mai stiu sigur,daca tobele alea, galagioase,erau originale,sau ceva after-market.Oricum,aratau cam ca alea originale.O sa-l rog pe Paul,sa se uite la ele,sa-mi zica ce scrie ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OOO helllll yeah!!!

SCORPION de pe www.scootworks.com pentru modele dupa 1996 dar cred ca se pot adapta si pentru modele mai vechi.

 

 

superbe, dar au un pret!!!! Este ceva filmulet pe youtube cu un tip care are asa ceva pe EN si suna superb. M-ar interesa ceva mai asa....de buget de romanas:)).

 

Mesaj completat

Sau de Intruder de 800.Asa o luase un amic,pe-a lui.Da' cam facea scandal,cu ele,asa ca le-a pus pe cele originale.Noroc ca le-a primit si p-astea,odata cu motoreta.Nu mai stiu sigur,daca tobele alea, galagioase,erau originale,sau ceva after-market.Oricum,aratau cam ca alea originale.O sa-l rog pe Paul,sa se uite la ele,sa-mi zica ce scrie ...

 

 

Cele stock de pe intruderul de 800 arata foarte bine. Chiar te rog sa afli daca poti de ce tobe era vorba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti idee unde pot sa gasesc in Bucuresti un cablu de vitezometru? Kawasaki EN 500A din '93, nu stiu daca conteaza. S-a rupt cablul si simt ca merg in orb acum, fara sa stiu cati km/h am si cand trebuie sa bag benzina... Stiu ca pot sa il comand de pe louis, dar nu as vrea sa astept doua saptamani.. Merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kaore.net

Vine-n 5 zile.M-a costat 45 ron

Asa am patzit si eu.Cablul a venit vineri dupa-masa,da' eu plecasem,de dimineatza,la mare.Am folosit GPS-ul,pe post de vitezometru ;) ...

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kaore.net

Vine-n 5 zile.M-a costat 45 ron

Asa am patzit si eu.Cablul a venit vineri dupa-masa,da' eu plecasem,de dimineatza,la mare.Am folosit GPS-ul,pe post de vitezometru ;) ...

 

Merci. Am umblat azi prin Bucuresti pe la diferite magazine de profil si n-am gasit. O sa comand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci. Am umblat azi prin Bucuresti pe la diferite magazine de profil si n-am gasit. O sa comand.

 

Intr-o ora,ma duc pe la ei.Daca vrei,lasa-mi un nr. de tel.,si ti-l comand eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

superbe, dar au un pret!!!! Este ceva filmulet pe youtube cu un tip care are asa ceva pe EN si suna superb. M-ar interesa ceva mai asa....de buget de romanas:)).

 

Mesaj completat

 

 

 

Cele stock de pe intruderul de 800 arata foarte bine. Chiar te rog sa afli daca poti de ce tobe era vorba.

 

 

 

Salutare de la Zalau..... ce mai face motoru tau si cum ai rezolvat cu termocupla (aia era problema?)......

sa auzim de bine...si ne vedem la Broscarie....apropo...am un baietel de miercuri :) si te astept sa bem o bere la finele luniii ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare de la Zalau..... ce mai face motoru tau si cum ai rezolvat cu termocupla (aia era problema?)......

sa auzim de bine...si ne vedem la Broscarie....apropo...am un baietel de miercuri ;) si te astept sa bem o bere la finele luniii ;)

 

 

Felicitari si sa fie sanatos. Te astept la Radauti sa bem de fericire.. Zilele astea o sa am si eu un baietel.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am primit si eu cureaua: Optibelt Omega HP (o firma din Germania) uite si un link: http://www.optibelt.com/index.php?id=473&L=10 Cost total: 720 RON - pare a fi cea mai ieftina varianta momentan; Nu o schimb dar o iau cu mine in Grecia si la orice drum lung, ca nu se stie.

Editat de Filosofull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am primit si eu cureaua: Optibelt Omega HP (o firma din Germania) uite si un link: http://www.optibelt.com/index.php?id=473&L=10 Cost total: 720 RON - pare a fi cea mai ieftina varianta momentan; Nu o schimb dar o iau cu mine in Grecia si la orice drum lung, ca nu se stie.

 

Nu stiu pe ce te bazezi tu cand spui ca mergi cu piesa buna in geanta si piesa veche pe motor, cred ca pe buullaan. Adica, intr-o depasire sa-ti vezi cureaua in oglinda?"EEE, lasa ca o am pe aia buna in rucsac...". Sfatul meu: schimba cureaua si ia-o pe aia veche cu tine nu mai risca aiurea. Safety trebuie sa fie pe primul loc nu Money!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu pe ce te bazezi tu cand spui ca mergi cu piesa buna in geanta si piesa veche pe motor, cred ca pe buullaan. Adica, intr-o depasire sa-ti vezi cureaua in oglinda?"EEE, lasa ca o am pe aia buna in rucsac...". Sfatul meu: schimba cureaua si ia-o pe aia veche cu tine nu mai risca aiurea. Safety trebuie sa fie pe primul loc nu Money!

 

 

Cureaua veche arata bine, poate sa mai tina 500 km sau 20.000. Deja am cheltuit 14 mil cu purcelusa luna asta si nu mai am bani; vreau sa fac lucrarea singur mai la iarna, cred ca e mai simplu decat pare; poate facem un brainstorming ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cureaua veche arata bine, poate sa mai tina 500 km sau 20.000. Deja am cheltuit 14 mil cu purcelusa luna asta si nu mai am bani; vreau sa fac lucrarea singur mai la iarna, cred ca e mai simplu decat pare; poate facem un brainstorming ;)

 

Man, problema nu e cu montatu, problema e cu ridicatu mobrei pe o buturuga sau ceva (stander-e daca ai esti deja parfum), la a mea mi-am schimbat-o singur (cu un prieten) da am avut un stander si un suport de enduro deci a fost floare le ureche. Te ajut cum sa nu, bere beau cu alcool numai cand nu conduc. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man, problema nu e cu montatu, problema e cu ridicatu mobrei pe o buturuga sau ceva (stander-e daca ai esti deja parfum), la a mea mi-am schimbat-o singur (cu un prieten) da am avut un stander si un suport de enduro deci a fost floare le ureche. Te ajut cum sa nu, bere beau cu alcool numai cand nu conduc. ;)

 

Cand mi-au schimbat cauciucul spate au legat-o cu chingi de chestiile alea de fier de sub sa si au atarnat-o de o grinda; la fratele meu in curte cred ca putem face operatiunea asta; vorbim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari si sa fie sanatos. Te astept la Radauti sa bem de fericire.. Zilele astea o sa am si eu un baietel.........

 

 

Imi pare rau ca nu pot veni (are doar zece zile) si am vazut mesajul doar azi.....sa fie sanatos si al tau si sa bem o bere impreuna cand ne-om intalni.Salutari de bine!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca nu pot veni (are doar zece zile) si am vazut mesajul doar azi.....sa fie sanatos si al tau si sa bem o bere impreuna cand ne-om intalni.Salutari de bine!!!

 

 

Sa fie sanatos. Al meu are deja 5 zile. :cheers: .. Categoric trebuie sa bem o bere impreuna.

 

Peste ceva ani se vor intalni ei la intruniri moto????????????????????

 

 

numa de bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiti pe unde gasesc o termocupla de en 500? Caut prin toate dezmembrarile de care am stiut de ceva vreme...dar numai nu gasesc...

 

Numai bine.

Ba da. Aici.

http://www.bike-teile.de/index.php?seite=e...p;teilid=641558

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

he he. multam fain. Na acum cum fac comanda? :cheers:

 

ooopss...am postat de pe contul colegului meu.....

 

Cretzu_Dej sunt.

 

Simplu.

De aici.

http://www.teilweise-motorrad.de/gebraucht...3828903446.html

Te costa 34 de euro cu tot cu transport. Modalitatea de plata este Pay Pal sau Prepay (nu stiu cum vine asta).

Cauta pe unu care stie germana si go for it. Sau tradu tu ca nu e greu (dictionare gasesti garla).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand sissy-bar + portbagaj kawasaky ,stare foarte buna ,se potriveste si pe alte motoare ,pret 80 euro neg,tel 0732.357.940,0722.642.205,email rolando_lazar@yahoo.com

 

Nu cred ca se potriveste pe EN, sub nicio forma...

O fi pentru VN cine stie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca se potriveste pe EN, sub nicio forma...

O fi pentru VN cine stie...

 

man ...se potriveste si pe EN ...dar tu oricum le stii pe toate ...deci nu intru in polemica cu tine....up :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man ...se potriveste si pe EN ...dar tu oricum le stii pe toate ...deci nu intru in polemica cu tine....up :laugh:

 

Ce vinzi tu acolo este o copie aftermarket de proasta calitate care nu are nicio treaba cu EN 500 .

Daca vrei sa stii EN 500 nu are sisy bar cu portbagaj original, toate sunt aftermarket. Eu caut demult asa ceva dar degeaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...