Sari la conținut

Kawasaki EN500


stoeanp
 Share

Postări Recomandate

@Beatrice ... hmmm 6,4 litri , eu cred ca e cam mult (s-ar putea sa fie din cauza benzinei cu cifra octanica cam mare 98, fiind motorul tau e pe carburator sau sincronizare cam prosta, asa cum a patit motorul lu Sak si acuma consuma cam 5%)

 

 

PS: @Sak ..... cand mai iesim la o plimbare?.... ai curaj spre Brasov (via Cheia) ? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Numa ca eu lucrez maine si oricum a mea e cam greu de convins , la ce harmalaie de om is eu cineva trebuie sa fie si generalul .

Mesaj completat

Poate ma invoiesc dimineata si pe la 3 plec inapoi spre Bucuresti.

Mesaj completat

Alex am uitat sa iti aduc gizmo-ul, chestia aia de incalzit care iti ziceam next time

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Beatrice ... hmmm 6,4 litri , eu cred ca e cam mult (s-ar putea sa fie din cauza benzinei cu cifra octanica cam mare 98, fiind motorul tau e pe carburator sau sincronizare cam prosta, asa cum a patit motorul lu Sak si acuma consuma cam 5%)
Asa zic si eu... O sa incerc sa fac saptamana viitoare aceeasi chestie cu 95-ul; sunt curioasa cum va fi atunci consumul. Oricum, cred ca mare diferenta n-o sa fie... :( La stilul asta de mers, nu cred ca o scot mult sub 6L.

 

Poate ma invoiesc dimineata si pe la 3 plec inapoi spre Bucuresti.
Aha, deci se poate! :cheers:

 

Deci avem: eu, Eugen, Mihai, Alex - ? (lasa bre ca ai timp de invatat ;) ); care va mai bagati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa ca vine el si ZX6R la anu'... :cheers:

 

Au la benzinarii...Maisto sau Matchbox

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Beatrice verifica filtrele de aer si sincronizeaza (curata ) carburatoarele . Eu aveam un consum asemanator la un regim de functionare ceva mai bland si doar dupa schimbarea filtrelor de aer mi-a scazut consumul de pe la 6 la 5 l la suta . Si vorba celorlalti .. las-o mai usor cu viteza aia ca e nasol si cu controlul si cu franarea . Vant din pupa :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filtrele de aer sunt foarte ok, carburatoarele curate (au fost verificate cand am schimbat membranele, parca prin ianuarie - februarie, nu mai stiu). Oricum tre' sa ma duc sa mi le sincronizez, si apoi mai fac o data testul asta cu consumul.

Legat de filtre, pe cel din dreapta il tin "liber", adica nu este acoperit de capacelul acela "cromat", pentru ca apasa fix pe aerisire si ma limiteaza foarte mult - la 90 si ceva, 100km/h vobleaza ca dracu' si nu depaseste deloc pragul asta... Asa ca prefer sa-l tin "naked". :what:

Dar n-as crede sa aibe vreo mare legatura cu consumul...

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dariane tu sa vii cu ema in costumatie completa, sutien de matase si portjartier roz

Vaiii... Daca o vede baietelul meu asa pe Emma... :lol:

Cat e de mic, a inceput deja sa aiba instincte... de ... "lover", ca sa zic asa... :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dariane tu sa vii cu ema in costumatie completa, sutien de matase si portjartier roz

 

Imi da Beatrice,de-ale ei...C-a zis ca acuma,ii plac numa' astea din piele neagra :what: ...

Mesaj completat

Mai baietzi...Ca tot se-apropie ziua de nastere,a lui Beatrice...Hai sa strangem bani,si sa-i cumparam drept cadou,un sistem NOS,sa-si puna pe mobra...Asa,poate ajunge si ea,la 120/h,viteza reala... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si vorba celorlalti .. las-o mai usor cu viteza aia ca e nasol si cu controlul si cu franarea . Vant din pupa :lol:

 

Numarul ala,cu KMK...vine de la "kamikaze"...oare de ce...?!

Mesaj completat

Misca-ti curu' pe autostrada! Apoi mai vorbim. :what:

 

Io zic intai,sa-nvetzi sa te strecori printre masini,in oras...Afara,tare,p-autostrada...Poate oricine..!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io zic intai,sa-nvetzi sa te strecori printre masini,in oras...Afara,tare,p-autostrada...Poate oricine..!

Ce rost are? Oricum nu ma prea grabesc nici daca se darama ceru' pe mine.

Chiar nu-mi place sa ma bag sa se uite vreunu' stramb la mine, ca-i stric oglinzile; ma bag doar daca mi se pare mie ca e loc.

 

Eh... Da' azi de dimineata... Am avut o pasagera (care a dormit tot drumul), si-n Bucuresti, pe pasajul Unirii, vad ca incepe sa se trezeasca si ca vrea sa iasa din ghiozdan... Nu stiam cum sa ajung mai repede la destinatie; am luat-o prin pasaj la modu': "Partieee ca vin!!!" :lol:

Nu stiu de cate ori m-am bagat asa ca porcu' in viata asta; dar na, fata vroia sa faca un pisu' mic... :what:

 

P.S.: Nu e bre, vorba de mers tare, doar ca poate asa vezi cu ochii tai cat poate "rapciuga", cum zic unii care si ei tot la rapciugi au ajuns intr-un final. :lol:

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh... Da' azi de dimineata... Am avut o pasagera (care a dormit tot drumul), si-n Bucuresti, pe pasajul Unirii, vad ca incepe sa se trezeasca si ca vrea sa iasa din ghiozdan... Nu stiam cum sa ajung mai repede la destinatie; am luat-o prin pasaj la modu': "Partieee ca vin!!!" :lol:

Nu stiu de cate ori m-am bagat asa ca porcu' in viata asta; dar na, fata vroia sa faca un pisu' mic... :what:

 

pisica? caine? soparla?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O catelusa mica, din cateii pe care vroiam sa-i dau... Am dus-o azi la noul stapan.

Daca ramanea la mine, ii facea concurenta Emmei la mers pe motor! :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@beatrice :what: ... ahaa ... fain!

 

@dariane... pai.... eu am soparla (agama cu barba) :lol: dar nu pot sa iau la plimbare ca e cam sensibil si upic cam mare 40-45 cm.... daca luam gecko leopard veneam cu el la plimbare, il puneam in buzunar la geaca inauntru :lol:

 

 

cand va duceti la plimbare?

Editat de CryAngel27
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand va duceti la plimbare?

Pai noi am vrea sa facem maine o iesire la iarba verde, la un gratar, la o barfa... :lol:

Ora si locul, le stabiliti voi, pentru ca eu m-am mutat din Bucuresti, chiar langa locul asta unde zice Mihai (Calugareni, aproximativ 30km de Bucuresti, spre Giurgiu).

Pana acum ar fi de venit din Bucuresti Mihai, Eugen, cred ca si Alex (o sa vb cu el mai seara; poate reusesc sa-l corup :lol: ), lu' Darian ii arde de offtopic, nu zice nimic concret si mai vedem. Cu mine va intalniti pe drum, eventual; nu stiu daca vin pana in Bucuresti.

Ar fi frumos sa fim mai multi. :what:

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io n-am cadru de ciopar si motor de ninja (ca a lu tiranspidaru)..... ma primiti? io am un amarat cadru de caruta si motor de tractor (care consuma la ora, nu km/h) :what:

 

LE: vine @Sak?

Editat de CryAngel27
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine vine pana la urma? ca daca suntem prea putini nu are rost , iar mai bine lasam pe cand pot si ceilalti.

Mesaj completat

Filos,Alex ce spun ai vorbit cu ei ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...