Sari la conținut

Kawasaki EN500


stoeanp
 Share

Postări Recomandate

Doar daca ai timp si mai bine cu o curea sa o arati, fi un bun negociator , intrebi doar pretul , lasi loc de buna ziua si pui intrebari delicate despre regimul de functionare ,daca e pe stoc sa nu inceapa sa bage comisioane d-alea , adica nu te arata prea interesat, cauti doar o informatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am fost la firma aia si am gasit curea optibelt la 65 euro; este ca a mea; o am de vreo 2000 km si merge f bine, dar mai mult nu pot sa spun; avand in vedere ca am dat pe ea 720 ron iar alex a luat una de la gates cu 1200 ron si s-a rupt cam repejor (pana in 20.000 km?), eu zic ca e buna oferta; au 3 curele din astea pe stoc, la comanda dureaza cam 6 zile; mai au modelul megadyne silver, din italia, la 94 euro plus tva, astea cica ar fi mai bune, dar nu cu mult; nu au pe stoc, la comanda dureaza cam 5-6 saptamani; link-ul firmei http://www.rombelt.ro/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai e varianta sa luati o curea cate doi, la cine se rupe primul o inlocuieste si ii da jumatatea de bani celuilalt care mai pune si el jumate si cumpara inca una; eu deocamdata nu am nevoie; sper sa ma tina anul asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba asta,gen 2 la o sticla de bere,in cazul in care e buna aceeasi curea,la 2 sau mai multi...In definitiv,puteti sa luati o curea,pt. 3-4 insi,nu doar "la 2"...Oricum,asta suna a OCC...Adica,asa cum glumeam mai acu' cateva zile,"O Ce Carpeala"... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cureaua de la GATES s-a rupt la 17 000 km. Nu stiu care au fost cauzele dar suspectez ca intinderea a fost principalul vinovat.

Concluzia este ca ar fi bine sa cumparam un tensiometru de la OPTIBELT astia si sa intindem cureaua dupa indicatiile lor ca sa nu mai avem probleme.

Deci care pune bani pentru un tensiometru si care merge la cumparaturi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu la curea pot sa ma bag dupa 15 iunie (din ratiuni financiare, evident). :lol: Ramane sa vad cu cablul acum.

 

Cand aveti timp si chef de o ieseala? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De tensiometru,pot sa va fac eu,rost.Cel putzin,deocamdata,pina nu-si vinde kitul de curea,cu tensiometru, cu tot.E-al unui prieten.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba asta,gen 2 la o sticla de bere,in cazul in care e buna aceeasi curea,la 2 sau mai multi...In definitiv,puteti sa luati o curea,pt. 3-4 insi,nu doar "la 2"...Oricum,asta suna a OCC...Adica,asa cum glumeam mai acu' cateva zile,"O Ce Carpeala"... :lol:

 

Ideea cu curelele astea e ca nu stii cand se rup; poate sa fie maine, poate sa fie peste 2 ani; si ar fi niste bani investiti degeaba; asa din 2 s-o rupe la unul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti de strategia asta: luam impreuna tensiometrul, Alex cand ai timp intr-o dimineata vi pe la terasa si sudam un stand , daca esti de acord eu am un cric hidraulic de 2t ,cel tip cui si il modificam un pic cu 2 flanse,asta ar fi ca o masura de prelungit viata curelelor pe care le avem ,iar de cumparat cum facem bani isi cumpara fiecare ca daca pleci la un drum in afara Bucurestiului , doamne- fereste se rupe si nu ai piesa la tine tot nu e nici o afacere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam cat costa tensiometrul?

 

Ma gandeam, daca sunteti de acord, sa ne vedem si noi saptamana viitoare, pe marti sau miercuri, cum puteti si voi (eu plec maine din Bucuresti si ma intorc abia pe sambata seara sau duminica dimineata, cred).

 

Oare sa invitam si "vulcanistii" astia care-si fac veacul p-aici? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum iti ziceam pe mess...S-ar putea ca-n vreo 2 luni,sa am si EN 500... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai,e-n functie de posibilitatzile financiare.Oricum,Rocker-u' e-un vis cam prea frumos...la 18.400 euro,nou-noutz..Nici ca s/h,nu-i de ici,de colea...EL 250,e cam 1000-1500...Pt. oras,e ideal,si se poate merge cu el si la drum lung.Cam chinuit,da' merge.EN-ul,cam 1500-2000 euro...Stii foarte bine ca vreau o mobra mai mica,mai ales pt. uz urban

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da pret bun ,sa vad cum fac de bani, eu sunt liber pe zilele impare saptamana viitoare. Cu Valeniul, tare da nu stiu cand. Filos ok semnalul?

Mesaj completat

Alex cam cat e tensiometrul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alex eu nu am gasit decat niste tutoriale youtube cu un fel de creionas dinamometric cu arc invers decat cintarul clasic al pescarului si o rigla pentru masurat deflectia sau "sageata arcului" dar pret ba. Tu zici ca gasim la rusi in targ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima intrebare : ... cu cati dinti sunt curelele de la en 500 ? ... Si pe mine ma intereseaza o curea ( nu stiu cat de veche este a mea si nu vreau sa risc ) si din micile cercetari pe care le-am efectuat ar avea 128 de dinti .

A doua intrebare : daca din nefericire se rupe cureaua in mers ... afecteaza cu ceva motorul ( gripat , rupt ceva in interior) ?

Si a treia intrebare si rugaminte :lol: : Filozofule cand mai ajungi pe la acel magazin de langa gara intrebi si de o curea cu 128 dinti pentru un 454 LTD ? Dau o bere cand vii la mare :lol: poate la intalnirea celor de la Seawolves Biker

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am gandit sa pun si eu cateva poze cu motorul meu cu toate ca inca nu e gata. Inca putin mai am de lucru la el ca sa fie exact cum imi doresc.

p.s. pentru beatrice vezi ca luni pleca spre bucuresti cuzinetii tai deci daca baietii de la curier nu se ratacesc marti sunt la mecanicul tau.

post-39991-1275134465_thumb.jpg

post-39991-1275134491_thumb.jpg

post-39991-1275134526_thumb.jpg

post-39991-1275134571_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos,pare asa heritage,multumiri pentru ajutor... Acum stiu sigur ca are cineva tobe de en si mai galagioase ca ale mele care sunt putin mai ajutate sa schime registrul , dar sa le auzi si pe ale lui Vulturas , undeva cand reduce turatia are un rateu micut nu iti dai seama din prima, eu zic ca e de fita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este foarte posibil ca miercuri sa fie gata si trotineta mea! :lol:

 

Deci, ramane sa ne vedem si noi la "ochi" undeva pe miercuri seara? Ora si locul se vor stabili prin vot. :lol: Deci, sariti cu sugestii, daca e ok pentru voi miercurea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...