Sari la conținut

vipu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut, Am nevoie de putin ajutor

 

Am o masina la care i-a fost schimbata caroseria si am pierdut actul de distrugere a caroseriei vechi. La politie imi cer astia actul acela ca sa fac inmatriularea.

Ce pot face in situatia asta???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yzu, nu am mare lucru de facut. am 2 motoare, care i le pun pe masa sa-mi treaca cutia dintr-unul in altul cu verificarile de rigoare si simeriunguri si garnituri. am capac la cutia de viteza deci nu trebuie desfacut motorul. de desfacut motorul de pe cadru ma descurc

 

yzu, nu am mare lucru de facut. am 2 motoare, care i le pun pe masa sa-mi treaca cutia dintr-unul in altul cu verificarile de rigoare si simeriunguri si garnituri. am capac la cutia de viteza deci nu trebuie desfacut motorul. de desfacut motorul de pe cadru ma descurc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sebi ? :scratch:

Sau el nu mai aduce ?

 

Ma poate ajuta cineva cu o traducere din limba poloneza ?

 

BMW sprowadzone z Niemiec, pierwsza rejestracja 12.2008, u¿ywany od 10.2009, uszkodzone jak na zdjêciu, kpl. dokumentów do rejestracji, 2 kluczyki, alarm, ksi¹¿ka serwisowa, instrukcja obs³ugi, (ostatni serwis w 2011), nowe opony Michelin Pilot Road 3,

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sebi ? :scratch:

Sau el nu mai aduce ?

 

Ma poate ajuta cineva cu o traducere din limba poloneza ?

 

BMW sprowadzone z Niemiec, pierwsza rejestracja 12.2008, u¿ywany od 10.2009, uszkodzone jak na zdjêciu, kpl. dokumentów do rejestracji, 2 kluczyki, alarm, ksi¹¿ka serwisowa, instrukcja obs³ugi, (ostatni serwis w 2011), nowe opony Michelin Pilot Road 3,

 

:cheers:

 

BMW importate din Germania, data primei înmatriculari 12.2008, 10.2009 folosit din moment ce, așa cum este ilustrat deteriorat, compl. documentele pentru înregistrare, 2 chei, alarma, istorie full service, manual de utilizare, (serviciul ultima în 2011), noul Michelin Pilot Road 3,

 

:crack:goagle zice asta

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sebi ? :scratch:

Sau el nu mai aduce ?

 

Ma poate ajuta cineva cu o traducere din limba poloneza ?

 

BMW sprowadzone z Niemiec, pierwsza rejestracja 12.2008, u¿ywany od 10.2009, uszkodzone jak na zdjêciu, kpl. dokumentów do rejestracji, 2 kluczyki, alarm, ksi¹¿ka serwisowa, instrukcja obs³ugi, (ostatni serwis w 2011), nowe opony Michelin Pilot Road 3,

 

:cheers:

 

yzu-le multumesc pt sfatul cu mecanicul Andrei.....un mecanic de nota 10....lucreaza nemtzeste...am ramas prost...la el in atelier curat de parca est in sala de operatii de la recuperare...bravo lui.....mi-a sincronizat carburatoarele,reglat amestec, schimb ulei(cam dificil la mine ca tre dat tobele jos pt a ajunge la filtrul de ulei) , schimbat ulei la cardan +alte maruntisuri in mai putin de 2 ore si la un pret mai mult decat decent 300 de lei cu uleiul de la el...RECOMAND!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce pret mi'ar aduce cineva un motor din Berlin ?

Un transportator ,de exemplu sau cineva care aduce masini din Germania. Adica nu vreau un pret cu plecare din Cluj, special pt. asta. Sau daca aveti pe cineva in zona aia si imi poate pune motorul in bena/ pe platforma/ in TIR, dati'mi de stire va rog.

Merci.

 

@ jackie chan: http://suchen.mobile.de/motorrad-inserat/bmw-s-1000-rr-berlin/166609824.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=19&scopeId=MB&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelDescription=S1000RR&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&minFirstRegistrationDate=2009-01-01&negativeFeatures=EXPORT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca la carligul de remorcare de pe masina am 13 pini, iar la remorca am 7 pini...la magazin ce fel de adaptor imi comand?

De la 13 la 7 sau de la 7 la 13 ? :scratch:

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca la carligul de remorcare de pe masina am 13 pini, iar la remorca am 7 pini...la magazin ce fel de adaptor imi comand?

De la 13 la 7 sau de la 7 la 13 ? :scratch:

 

:cheers:

 

vezi care e mai ieftin si ala il schimbi ...referitor la transport moto din germania in ro am eu un var care face curse regulate de germania in fiecare saptamana...daca te intereseaza iti dau nr lui pe pm si vb cu el ...de obicei cam pt 150 euro aducea moto din de ...acuma daca e mult mai departe de unde are el de mers te intelegi ca e foarte ok ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai da'mi numarul, pt ca altfel plec eu duminica dupa el cu masina mea si remorcuta imprumutata.

 

vezi care e mai ieftin si ala il schimbi ...

Sunt la fel... http://www.carligeauto.ro/index.php?c=accesori

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca la carligul de remorcare de pe masina am 13 pini, iar la remorca am 7 pini...la magazin ce fel de adaptor imi comand?

De la 13 la 7 sau de la 7 la 13 ? :scratch:

 

:cheers:

de la 13 la 7. am eu nou la 60 lei :cheers: sau daca ai nevoie de el o data sau doua ori iti imprumut unul moka. sau daca vrei iti schimb priza la masina sau fisa la remorca. am toate solutiile pt remorci :crack:

Editat de bucurmarius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...