Sari la conținut

vipu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

vezi in iulius, parter, imediat dupa lifturi cu directia auchan, pe centrul aleii, e un "magazin" cu 1001 articole. Acolo am vazut un soi de stand/cuieri pe care erau agatate tot felul de chestii, printre care si "Atentie le motociclisti"(sticker), semn de incepator cu diagonala de 20cm etc. E posibil sa nu fie f la vedere. Stickerul era undeva la 5-6 lei bucata.

Editat de robbflynn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva un stiker cu Atentie la Motociclisti din greseala? contra cost bineintales...sau daca stie unde gasesc...ca am intrebat si in iulius si in polus si nu mai au...

 

 

am ioi mai multe daca ma suni si vii in cart greorgheni dupa el iti dau gratuit tie si la alti mai am vreo 10 buc...tel 0745538663

Editat de fairplaybiker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna seara,ma intereseaza daca ma puteti ajuta cu gasirea unui service sau a unui mecanic bun si priceput pentru VW Golf, tocmai am cumparat masina si as dori ca cineva mai experimentat sa se uite la ea. multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimati colegi am nevoie de ajutorul vostru cu o idee. Ieri dimineata la ora 8 sotia mea a fost lovita din spate la stopul de pe Garibaldi de un scuterist care i-a spart stopul dreapta. Empatica cu eroarea omului nostru pe doua roti, ea s-a multumit sa stie ca e ok, au facut schimb de nr de telefon fara sa mai ia alte detalii despre scuter sau scuterist. Au stabilit sa se intalneasca dupa serviciu si sa faca amiabila, dar clasic romanesc omul nu a mai aparut, spunand ca il doare piciorul si ar fi indicat ca fiecare sa isi repare singur mijlocul de locomotie, deoarece in asertiunea individului ea a franat prea brusc la culoarea rosie a semaforului. In urma discutiei cu politistul de la constatari avarii se pare ca acesti nu pot sa inceapa nici o urmarire a individului doar pe baza unui nr de telefon, ori cum asta e singurul lucru ce il avem "la mana" ne aste aproape imposibil sa il identificam. Stie cineva prin ce mijloace poate fi identificat scuteristul pe baza acestui nr de telefon: 0742-292230?

Va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimati colegi am nevoie de ajutorul vostru cu o idee. Ieri dimineata la ora 8 sotia mea a fost lovita din spate la stopul de pe Garibaldi de un scuterist care i-a spart stopul dreapta. Empatica cu eroarea omului nostru pe doua roti, ea s-a multumit sa stie ca e ok, au facut schimb de nr de telefon fara sa mai ia alte detalii despre scuter sau scuterist. Au stabilit sa se intalneasca dupa serviciu si sa faca amiabila, dar clasic romanesc omul nu a mai aparut, spunand ca il doare piciorul si ar fi indicat ca fiecare sa isi repare singur mijlocul de locomotie, deoarece in asertiunea individului ea a franat prea brusc la culoarea rosie a semaforului. In urma discutiei cu politistul de la constatari avarii se pare ca acesti nu pot sa inceapa nici o urmarire a individului doar pe baza unui nr de telefon, ori cum asta e singurul lucru ce il avem "la mana" ne aste aproape imposibil sa il identificam. Stie cineva prin ce mijloace poate fi identificat scuteristul pe baza acestui nr de telefon: 0742-292230?

Va multumesc.

Ea oricum sa declare accidentul la politie, si cand il vei identifica risca sa i se faca si dosar penal ca nu a anuntat politia de accident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il suni, ii zici ca sa mearga la Sectia X de Politie, ca ai inregistrare cu numarul de la scuterul lui de la o camera din benzinarie, si ca daca nu se prezinta in 48 de ore de la producerea accidentului, i se va intocmi dosar penal. Moment in care genunchii o sa i se indoiae brusc, o sa isi piarda glasul si mare lucru daca nu ii pot fi prelefate si ceva analize de urina/scaun ;)

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ea oricum sa declare accidentul la politie, si cand il vei identifica risca sa i se faca si dosar penal ca nu a anuntat politia de accident.

 

Dosar penal ????

pacat de intamplare, insa dosar penal nu i se va face, in cazul in care era posesor de de pc acesta era suspendat pe o perioda de 30 de zile amenda pentru neanutarea unui evenimet in 48 h de la producerea acestuia eveniment care a avut drept urmare doar pagube materiale .

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dosar penal ????

pacat de intamplare, insa dosar penal nu i se va face, in cazul in care era posesor de de pc acesta era suspendat pe o perioda de 30 de zile amenda pentru neanutarea unui evenimet in 48 h de la producerea acestuia eveniment care a avut drept urmare doar pagube materiale .

Ce o fi Vladi. Poate are permis si are ce-i lua . :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce o fi Vladi. Poate are permis si are ce-i lua . smile.png

 

nu il poate lua , pentru ca conducea un vehicul din categoria caruia nu iti trebuie permis , oricum este nasol ce sa petrecut , cum zice Dan Cata, merita sunat copchilu si speriat ca ajunge la bulau ca poate se lasa intimidat . Oricum este clar ca el stia ce face a facut toate astea ca sigur nu are nici macar atestat daramite asigurare si ITP la scarta .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...