Sari la conținut

bord koso


Postări Recomandate

am gasit pe bikeshop un bord koso,destul de fain,dar are o problema.nu are acel senzor si magnet care se prind in dreptul discului si care inregistreava viteza.

vanzatorul mi-a spus ca ar merge si cu un senzor si magnet de bicicleta.eu nu stiu daca sa il cred sau nu.mi-e sa nu cumpar bordul si sa nu am cum sa-l montez sa-mi arate viteza.

s-a mai confruntat cineva cu o asemenea problema?a mai pus altcineva un alt senzor pe un bord de genu asta si a mers?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut ca au si acel senzor,dar costa 30 de euro.

bordul l-am gasit la 50 de euro,deci cu un senzor nou m-ar costa destul de mult incat sa mai pun ceva si sa-mi iau nou.

Teama mi-e ca bordu ala la 50 de eur e cel furat din cluj. Frumos... incurajaza in continuare furtul :lol: Poate intr-o zi o sa fi tu cel pagubit!

 

BTW, un astfel de bord sta in cam 250 eur de nou. Nu ti-ai pus intrebari cand l-ai luat la 50?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am cumparat nici un bord.doar l-am gasit pe bikeshop la vanzare,si am sunat sa intreb ce e cu el si mi s-a spus ca nu are acel senzor.

de unde vrei sa stiu ca e furat?

atat timp cat e pe net si il vede toata lumea nu inteleg de ce nu s-a recurs la recuperarea lui?

da hai sa nu mai facem off topic ca nu are rost.

daca stie careva daca se potriveste alt senzor e bine,daca nu sa taca.

va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

se potriveste de la orice bord koso rx-1, rx-2 xr-sa. eu am un rx1 pus pe un cbr f4 care merge f. bine dar sunt departe de casa si nu pot sa-ti spun valoarea rezistentei infasurarii.Daca mai are cineva ar putea sa o masoare si ti-as explica cum sa ti-l faci singur(senzorul).Cat despre magnetelul ala ( eu i-am pus pe toti sase care au fost in cutie) cumpara niste prelungitoare magnetice pentru capete de surubelnita ( aprox.5 ron/buc) si vezi ca au inauntru niste magnetei care incap in gaurile suruburilor de la disc.Cumpara mai multe prelungitoare; cu cat mai multi magneti cu atat mai precisa masurarea vitezei.

mai important este daca ai ceilalti senzori( de temperatura ,de ex.); altfel treaba se complica si daca nu te pricepi e posibil sa nu se merite. adica 50e + transport + diferite alte maruntisuri ( dar importante si care costa mult) sa te faca sa scoti prea multi bani din buzunar si sa te trezesti ca ai cheltuit aproape cat pe unul nou si mai e facut si din bucati.da-mi o adresa de mail si iti trimit si instructiuni de montaj si nr. meu de tel. si iti explic mai multe la tel.(nu imi place sa scriu pe mess sau asemenea)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut ca au si acel senzor,dar costa 30 de euro.

bordul l-am gasit la 50 de euro,deci cu un senzor nou m-ar costa destul de mult incat sa mai pun ceva si sa-mi iau nou.

Dubios de mic pretul. In fine. Nu merita daca nu are senzorii de turatie, de viteza si de temperatura. Senzorii respectivi vin cu kit-ul nou; daca ii iei separat, cu cat mai dai si pe aparat, poti lejer sa-ti cumperi de pe louis unul nou.

 

BTW, la banii aia (50 + 30 = 80e), mai bine iei un TrailTech Vapor de pe e-bay.com cu $120.- livrat la posta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am cumparat nici un bord.doar l-am gasit pe bikeshop la vanzare,si am sunat sa intreb ce e cu el si mi s-a spus ca nu are acel senzor.

de unde vrei sa stiu ca e furat?

atat timp cat e pe net si il vede toata lumea nu inteleg de ce nu s-a recurs la recuperarea lui?

da hai sa nu mai facem off topic ca nu are rost.

daca stie careva daca se potriveste alt senzor e bine,daca nu sa taca.

va multumesc

 

 

Felicitari prisihayabusa pentru ultima replica...pagubitul din cluj care banuie ca e al lui sa treaca la recuperare nu sa astepte sa il gaseasca altii...

 

Puteti sa va luati amandoi de mana.

 

BTW, nu e ala furat. Unde icnercam eu sa bat e ca daca iei piese la preturi f mici, si ala de ti le vine nu poate face dovada actelor de provenienta a motorului, e ca si cum ai cumpara piese furate. Adica e ca si cum te faci partas la furt. Deci incurajezi, deci hotu vede ca ii mere si continua sa fure...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

sall, stiu k bat campii p aici, dar vreau si eu o informatie vreau sa imi achizitionez un bord universal, pt k la bordul original nu pot conecta nik, pt k roata de pe fata nu ii originala a ei, si nu intra melcul, si instalatia electrica ce vine la bordul original ii toata rupta si mam gandit dak imi iau un bord universal se poate conecta ??? semnalizarile, neutral, ulei benzina etc, va rog ff frumos care stie cu ce am de a face sa ma ajute ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci eu am montat unastfel de bord acum 2 ani pe un CB si vreau sa-ti spun ca nu se merita.

probabil sa gasesti unul intreg sau complet pe ebay, aproape de banii astia.

nu merita sa dai 60 euro ptr ceva ce doar arata frumos dar nu face nimic :bigstar:

 

 

bafta in cautari....daca intelegi unde bat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...