Sari la conținut

Hog Romania


Razzie
 Share

Postări Recomandate

Io ma gandeam ca decat nimic sau prea mult(1%) mai bine hog.

Ce parere ai?

Unde te pozitionezi tu??

 

 

Ceva mai la nord de Polul sud, cind treci codrii de arama, o faci la stinga si, dupa 9 mari si 9 tari, ma vezi pozitionat in balcon, la o tigara. Si asa, tragind din tigara si uitindu-ma in zare, peste 9 mari si 9 tari, la dreapta peste codrii de arama, catre Polul sud, mai exclam, uneori: "Sa-mi bag una, ce departe m-am pozitionat!"

 

 

 

Si ma mai gindeam ca, decit nimic, 1%, sau HOG (ptiu, drace!), mai bine Fifty Nine Club. If you know what I mean...

 

 

Cheereoh, fellas!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dude, e forum. Tot felul de subiecte, tot felul de pareri, tot felul de puncte de vedere, tot felul de intrebari... Macar un raspuns, capat si eu?

Toti, HOG-istii, cunoscuti de mine, se eschiveaza, cind e vorba de raspunsuri, la niste intrebari. De ce?

 

 

eu nu am inteles cum ca mr. V-ROD ar fi membru HOG....ca despre HOG era vb in topic.

 

 

Black.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva mai la nord de Polul sud, cind treci codrii de arama, o faci la stinga si, dupa 9 mari si 9 tari, ma vezi pozitionat in balcon, la o tigara. Si asa, tragind din tigara si uitindu-ma in zare, peste 9 mari si 9 tari, la dreapta peste codrii de arama, catre Polul sud, mai exclam, uneori: "Sa-mi bag una, ce departe m-am pozitionat!"

Si ma mai gindeam ca, decit nimic, 1%, sau HOG (ptiu, drace!), mai bine Fifty Nine Club. If you know what I mean...

Cheereoh, fellas!

 

Aproape infantil raspunsul, dar eu nu iti comentez alegerea; 59. God bless you.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aproape infantil raspunsul, dar eu nu iti comentez alegerea; 59. God bless you.

 

La asa inrebare, asa raspuns. Life sucks...

 

Poti comenta linistit alegerea mea, doar ca mie m-i se filfiie, spre deosebire de altii. Si aici nu se comenteaza, se discuta. Sper, cel putin. Sint un ins dornic sa stie anumite lucruri, iar ca sa le inteleg, trebuie sa intreb. O fi cu deranj?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari, o poza?

 

tot din bunavointa: sensul cuvintelor si propozitiilor face obiectul semanticii nu al gramaticii, cultura ta poate fi vasta intr-o alta limba...

 

Admirabil deasemenea ca de la nastere ti-ai dorit V-Rod si ai reusit sa il ai dupa 32 de ani... (esti expat?)

Editat de aquilla
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot urmarind polemica ma intreb daca asta ma asteapta si pe mine daca devin posesor de harley . cum anul trecut am tot dat ture prin alpi si pasuri calare pe gs , am cam balit sincer cand ma intersectam cu grei pe harley . pt ca am mai calarit guzzi california si ma delectez cu un superb (zic eu) bmw montauk (cu integral abs bmw, desi-mi lipseste sound-ul si vibratia de la guzzi) aproape m-am decis sa devin apropitar de hd desi fara suparare tehnic fac un rabat(scuze anticipat e opinia mea).

mai ramane sa-mi aleg motorul potrivit.puteam sa-l achizitionez din orice colt de europa dar din patriotism local am zis sa-l iau din tara ca se deschide reprezentanta .ca tot omul am intrebat si acolo si aici .diferenta-i ca aici constat ca daca are abs nu-i harley . ca nici v-rodul nu-i harley ,iar pe forum receptez destula inversunare ma rog...dupa mine pozitii oarecum istorice rigide(nu vreau sa ofensez pe nimeni ) . o sa cer un drive test totusi . in ceea ce priveste exclusivismul anumitor owner-i si eu l-am remarcat iar neraspunsul la salut mai mult prin romanica . cred ca asta tine de eleganta pasiunii comune si nicidecum de costul motorului calarit. in fine ,

mai vedem pt ca si apartenenta la un club o sa-mi vina din afinitatile pe care le pot avea cu eventualii colegi si atat fie ca-s pe nipra fie ca-i pe bmw sau hd. :kick: scuze nu vreau sa intru-n polemici extinse

Editat de urcu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La asa inrebare, asa raspuns. Life sucks...

 

Poti comenta linistit alegerea mea, doar ca mie m-i se filfiie, spre deosebire de altii. Si aici nu se comenteaza, se discuta. Sper, cel putin. Sint un ins dornic sa stie anumite lucruri, iar ca sa le inteleg, trebuie sa intreb. O fi cu deranj?

 

Daca nu ai inteles intrebarea spune ca nu-i bai si nu se supara nimeni.

Chestia cu comentat versus discutat cred ca e la latitudinea fiecaruia si nu trebuie impusa.

In rest nu lipsesc decat cei 7.

God bless you, e de bine sa stii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ai inteles intrebarea spune ca nu-i bai si nu se supara nimeni.

Chestia cu comentat versus discutat cred ca e la latitudinea fiecaruia si nu trebuie impusa.

In rest nu lipsesc decat cei 7.

God bless you, e de bine sa stii.

 

Roadking, nu-ţi mai bate gura de pomana cu unul care habar nu are pe ce lume este.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari, o poza?

 

tot din bunavointa: sensul cuvintelor si propozitiilor face obiectul semanticii nu al gramaticii, cultura ta poate fi vasta intr-o alta limba...

 

Admirabil deasemenea ca de la nastere ti-ai dorit V-Rod si ai reusit sa il ai dupa 32 de ani... (esti expat?)

 

 

M-ai prins.... :crack:

 

--- Mesaj completat în 17 Dec 2007 11:32 -------------

M-ai prins.... :crack:

 

 

p.s. Merci ca mi-ai citit cu atentie textele. Se pare ca am ceva priza....ma mai corectez pe ici pe colo...mai iau meditatzii pe forum si ma lansez in literatura de specialitate. :kick: . In orice caz este de apreciat ca sunt profesori de limba Romana care vaneaza la greu...

 

Una peste alta, de la subiectul lansat si pana la ultimele comments s-a discutat despre orice mai putzin ideea propusa. Ca scriu eu aiurea si gresesc semantic sau morfologig sau cum mai vrei tu, pana la urma e defectul meu. Dar ca sa nu ai nimic de spus si sa te ocupi de analize literare...e prea mult! Happy Xmas!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-ai prins.... :crack:

 

<small>--- Mesaj completat în 17 Dec 2007 11:32 -------------</small><br/>

p.s. Merci ca mi-ai citit cu atentie textele. Se pare ca am ceva priza....ma mai corectez pe ici pe colo...mai iau meditatzii pe forum si ma lansez in literatura de specialitate. :crack: . In orice caz este de apreciat ca sunt profesori de limba Romana care vaneaza la greu...

 

Una peste alta, de la subiectul lansat si pana la ultimele comments s-a discutat despre orice mai putzin ideea propusa. Ca scriu eu aiurea si gresesc semantic sau morfologig sau cum mai vrei tu, pana la urma e defectul meu. Dar ca sa nu ai nimic de spus si sa te ocupi de analize literare...e prea mult! Happy Xmas!

 

Am avut si eu o intrebare, credeam ca simpla. Am scris prea adunat, prea repede?

 

Po-ti sa pu-i o po-za? Cu ti-ne si/sau cu mo-to-re-ta sau cu co-le-gii tai din HOG Ro-ma-ni-a?

 

Mi-e i-mi pla-ce V-Rod-ul fo-ar-te mult si vre-au sa te vad.

 

:kick:

Editat de aquilla
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu o intrebare, credeam ca simpla. Am scris prea adunat, prea repede?

 

Po-ti sa pu-i o po-za? Cu ti-ne si/sau cu mo-to-re-ta sau cu co-le-gii tai din HOG Ro-ma-ni-a?

 

Mi-e i-mi pla-ce V-Rod-ul fo-ar-te mult si vre-au sa te vad.

 

:kick:

 

 

...prietne...cand o sa-ti schimbi atitudinea si o sa invezti sa respecti oameni pe care nu-i cunosti...mai stam de v-o-r-b-a.

 

Daca vrei sa vezi modelul...il au expus la HD pe titulescu ( vezi ca am scris cu t mic :crack: ).

 

Sarbatori fericite! ( cu liniutza intre litere.... :cheers: )

 

 

 

--- Mesaj completat în 17 Dec 2007 17:46 -------------

tot urmarind polemica ma intreb daca asta ma asteapta si pe mine daca devin posesor de harley . cum anul trecut am tot dat ture prin alpi si pasuri calare pe gs , am cam balit sincer cand ma intersectam cu grei pe harley . pt ca am mai calarit guzzi california si ma delectez cu un superb (zic eu) bmw montauk (cu integral abs bmw, desi-mi lipseste sound-ul si vibratia de la guzzi) aproape m-am decis sa devin apropitar de hd desi fara suparare tehnic fac un rabat(scuze anticipat e opinia mea).

mai ramane sa-mi aleg motorul potrivit.puteam sa-l achizitionez din orice colt de europa dar din patriotism local am zis sa-l iau din tara ca se deschide reprezentanta .ca tot omul am intrebat si acolo si aici .diferenta-i ca aici constat ca daca are abs nu-i harley . ca nici v-rodul nu-i harley ,iar pe forum receptez destula inversunare ma rog...dupa mine pozitii oarecum istorice rigide(nu vreau sa ofensez pe nimeni ) . o sa cer un drive test totusi . in ceea ce priveste exclusivismul anumitor owner-i si eu l-am remarcat iar neraspunsul la salut mai mult prin romanica . cred ca asta tine de eleganta pasiunii comune si nicidecum de costul motorului calarit. in fine ,

mai vedem pt ca si apartenenta la un club o sa-mi vina din afinitatile pe care le pot avea cu eventualii colegi si atat fie ca-s pe nipra fie ca-i pe bmw sau hd. :crack: scuze nu vreau sa intru-n polemici extinse

 

 

Sal!

Incearca pe hogromania.com la forum....lanseaza cererea de oferta poate stiu baietzii vreunul...

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am inteles cum ca mr. V-ROD ar fi membru HOG....ca despre HOG era vb in topic.

Black.

 

 

 

Black, V-ROD nu e membru in clubul nostru dar este binevenit.....intelegi si voi bucuria motoului cel nou cumparat...mai ales acum , daca nu poti sa mergi...macar sa scrii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum nu e membru daca el zice ca e membru HOG din Noiembrie? Acum ii strici bucuria renegandu-l?

 

@V-Rod pentru ca nu ai rabdare sa citesti si te grabesti sa scrii, ai pierdut din informatie pe drum. Sunt printre putinii pe acest forum care apreciaza un V-Rod pentru ce este el si nu pentru originea sa milwaukeeza. Atat de tare incat era sa-i iau unul sotiei ca sa o am alaturi la plimbari, cu altceva as fi pierdut-o prea repede.

Daca insa crezi ca se mai uda cineva aici pentru ca tu ai HD, ca esti membru HOG sau ca ai V-Rod te inseli fantastic.

 

Inafara de faptul ca faci anumiti posesori de Harley sa se simta prost prin asociere, aveam banuiala ca doar te dai posesor de V-Rod, ma ajuti ca aceasta sa devina o certitudine. Aceasta insa este usor de demontat cu o poza si ziarul de azi :crack: Berea o cumpar eu :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Black, V-ROD nu e membru in clubul nostru dar este binevenit.....intelegi si voi bucuria motoului cel nou cumparat...mai ales acum , daca nu poti sa mergi...macar sa scrii...

 

 

Sal Razzie!

 

Normal ca ma bucur de motorul nou mai ales ca il tzin in garaj la hibernare. Ce nu se povesteste este ca HOG Romania nu este inca oficializat due to Harlet Davidson.....

In concluzie ii multumesc lui Razzie de primire in HOGRomania.... :cheers: . Ce nu se povesteste iar este ca odata ce ti-ai luat un HD nou si achiti taxa de membru la HD USA esti membru si odata cu asat primesti informari despre evenimente HD in Europa....poti participa la acestea ca si membru HOG.

 

Am un foarte bun amic care si-a luat si el HD odata cu mine. Dupa ce i-am aratat ce se intampla pe forumuri si care este parerea celorlalti despre posesorii de HD....cum se misca HD in Romania...cum esti primit in "HOG" Romania samd, am decis sa ne vedem de treaba noastra si sa ne bucuram de motoare fiindca practic le-am cumparat pentru ca ne plac si ca sa devenim membrii HOG Romania....

 

pam-pam :kick:

 

 

 

--- Mesaj completat în 18 Dec 2007 10:57 -------------

Cum nu e membru daca el zice ca e membru HOG din Noiembrie? Acum ii strici bucuria renegandu-l?

 

@V-Rod pentru ca nu ai rabdare sa citesti si te grabesti sa scrii, ai pierdut din informatie pe drum. Sunt printre putinii pe acest forum care apreciaza un V-Rod pentru ce este el si nu pentru originea sa milwaukeeza. Atat de tare incat era sa-i iau unul sotiei ca sa o am alaturi la plimbari, cu altceva as fi pierdut-o prea repede.

Daca insa crezi ca se mai uda cineva aici pentru ca tu ai HD, ca esti membru HOG sau ca ai V-Rod te inseli fantastic.

 

Inafara de faptul ca faci anumiti posesori de Harley sa se simta prost prin asociere, aveam banuiala ca doar te dai posesor de V-Rod, ma ajuti ca aceasta sa devina o certitudine. Aceasta insa este usor de demontat cu o poza si ziarul de azi :crack: Berea o cumpar eu :crack:

 

 

M-ai convins. Diseara o sa fac poza cu ea in garaj....e ok?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa inteleg ca dealer-ul HD inca nu a luat legatura cu HOG Romania?

oricum,pe site,se pare ca nu.....

si nici pe site-ul HOG,nu apare filiala Romania.....so,care "HOG Romania"???

Black.

 

 

Sal! Din cate am intzeles HOG Romania (the site ) inca nu este oficial si recunoscut de HOG. Probabil ca se va intampla si asta foarte curand, sau HOG ROmania oficial va functiona sub ATS. In orice caz din statul HOG USA se intelege ca HOG din tara cu pricina trebuie sa sustina si sa organizeze evenimente...la-la-la...pe cand la noi ...abia se organizeaza la nivel de sales.....

 

Nu vreu sa continui si sa-mi dau cu parerea. Cei mai in masura sunt initiatorii HOG Romania asa ca intrebari la ei pe site.

 

--- Mesaj completat în 18 Dec 2007 12:02 -------------

Cum nu e membru daca el zice ca e membru HOG din Noiembrie? Acum ii strici bucuria renegandu-l?

 

@V-Rod pentru ca nu ai rabdare sa citesti si te grabesti sa scrii, ai pierdut din informatie pe drum. Sunt printre putinii pe acest forum care apreciaza un V-Rod pentru ce este el si nu pentru originea sa milwaukeeza. Atat de tare incat era sa-i iau unul sotiei ca sa o am alaturi la plimbari, cu altceva as fi pierdut-o prea repede.

Daca insa crezi ca se mai uda cineva aici pentru ca tu ai HD, ca esti membru HOG sau ca ai V-Rod te inseli fantastic.

 

Inafara de faptul ca faci anumiti posesori de Harley sa se simta prost prin asociere, aveam banuiala ca doar te dai posesor de V-Rod, ma ajuti ca aceasta sa devina o certitudine. Aceasta insa este usor de demontat cu o poza si ziarul de azi :crack: Berea o cumpar eu :kick:

 

 

Bai nene, tu ai dreptate cu ce spui. Si eu mi-am luat vrscaw pentru ca mi-a placut si pentru ca rupe linia clasica HD. Daca insa crezi ca eu scriu ca sa moara lumea-n baie.....e o treaba. Recunosc sportiv ca mi-e drag motorul si-mi place de nu-i adevarat, dar asta nu inseamna ca m-am damblagit. Asta nu inseamna ca nu-mi plac si alte motoare. O sa fac si poze cu motor in stare de hibernare ca sa se bucure ochiu la lume si sa nu ma mai banuiesti de vrajeala ieftina.

 

Altceva??? Chiar sunt curios pe cine mai deranjez si cu ce....ca in rest am discutat despre motor de ne-am rupt......( cum merge, manevrabilitate, consum....alea-alea......vax albina)............

hai pa

Editat de V-ROD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal! Din cate am intzeles HOG Romania (the site ) inca nu este oficial si recunoscut de HOG. Probabil ca se va intampla si asta foarte curand, sau HOG ROmania oficial va functiona sub ATS. In orice caz din statul HOG USA se intelege ca HOG din tara cu pricina trebuie sa sustina si sa organizeze evenimente...la-la-la...pe cand la noi ...abia se organizeaza la nivel de sales.....

 

Nu vreu sa continui si sa-mi dau cu parerea. Cei mai in masura sunt initiatorii HOG Romania asa ca intrebari la ei pe site.

 

<small>--- Mesaj completat în 18 Dec 2007 12:02 -------------</small><br/>

Bai nene, tu ai dreptate cu ce spui. Si eu mi-am luat vrscaw pentru ca mi-a placut si pentru ca rupe linia clasica HD. Daca insa crezi ca eu scriu ca sa moara lumea-n baie.....e o treaba. Recunosc sportiv ca mi-e drag motorul si-mi place de nu-i adevarat, dar asta nu inseamna ca m-am damblagit. Asta nu inseamna ca nu-mi plac si alte motoare. O sa fac si poze cu motor in stare de hibernare ca sa se bucure ochiu la lume si sa nu ma mai banuiesti de vrajeala ieftina.

 

Altceva??? Chiar sunt curios pe cine mai deranjez si cu ce....ca in rest am discutat despre motor de ne-am rupt......( cum merge, manevrabilitate, consum....alea-alea......vax albina)............

hai pa

 

Dupa cum ai remarcat, exista o ruptura mare intre company si pasionati.

La cumpararea unui HD primul an de HOG membership este inclus by default, gratuit, din al doilea se plateste extra.

 

E adevarat ca te-am banuit ca fabulezi un pic, daca puneai o poza de la inceput era mai simplu si stia lumea despre ce vorbesti. Altfel, n-are nimeni nimic cu tine, nu te ingrijora inutil. :kick:

Editat de aquilla
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum ai remarcat, exista o ruptura mare intre company si pasionati.

La cumpararea unui HD primul an de HOG membership este inclus by default, gratuit, din al doilea se plateste extra.

 

E adevarat ca te-am banuit ca fabulezi un pic, daca puneai o poza de la inceput era mai simplu si stia lumea despre ce vorbesti. Altfel, n-are nimeni nimic cu tine, nu te ingrijora inutil. :kick:

 

 

...Dupa o varsta, sa te apuci sa prinzi avioane pe forumuri se cheama buba la cap!

Nu am de ce sa ma ingrijorez mai ales ca nu sufar de mania persecutiei si mai mult de atat speram sa gasesc oameni pasionati de subect in sensul constructiv. Din nefericire in discutiile la care am luat parte se bat campii se discuta despre orice altceva, se ataca unii pe altzii inutil. Ne corectam gramatica, semantica si alte scolareli gratuite. Cel mai destept e cel care l-a prins pe altul ca n-a scris corect samd...

 

In concluzie, despre ce vorbim????????? Care e tema si subectul???????

 

Personal intru pe forumul asta fiindca mi-au placut ideile lansate in legatura cu tutorials despre condus in siguranta....cei din AMR.....intr-un cuvant constructiv.

Am constatat ca sunt si persoane carora nu le pasa de viata lor si considera ca sfaturile veteranilor in ale motociclismului sunt bla-bla-uri....ca se moare aiurea pe sosele si multe altele.

 

Mai mult de atat, ce sa spun? Motorul mi-a venit inainte sa-mi iau permisul. Permisul l-am obtinut pe 28 Noiembrie, am mers cu motorul circa 300 km de atunci prin Bucuresti si pana la Ploiesti si inapoi...acuma l-am parcat la garaj si astept vremea frumoasa sa ies la plimbare.

Motorul l-am luat din pura pasiune pentru marca, imagine, sunet si sunt hotarat sa mai iau un HD sper ca la anul.

VRSC ca model este altceva fata de celelalte HD. Se piloteaza relativ usor, este extrem de confortabila si echilibrata, in curbe se comporta remarcabil iar la drum intins este o placere. Consuma in draci...cca 9-10% asta inseamna ca dupa 160km bagi zeama din nou...dar asta e...merita.

HD a bagat ceva plastice in ea, insa cataogul de accesorii este full si poti sa ti-o modifici cum iti place - ai de unde alege. Ma asteptam insa, la banii pe care i-am dat sa gasesc macar seaua din piele....Tot ce vinde HD in materie de echipament este Made in China...dar sunt ok si de buna calitate.

Recomand celor pasionati de HD si isi doresc una, sa aiba rabdare pana se deschide magazinul principal de langa Citroen Otopeni si sa faca un drive-test. Ideea este ca daca ai 60-70 kg sa incerci una inainte de a-ti lua... Este masiva, iar daca ai scapat-o cam greu o ridici singur...

 

Cam atat am avut de spus... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul l-am luat din pura pasiune pentru marca, imagine, sunet si sunt hotarat sa mai iau un HD sper ca la anul.

 

Sa inteleg ca intentionezi sa iti cumperi si un HD? :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omu are motorul, da nu are permisul (daca l-a luat, sa-i fie de bine).

 

 

Daca citesti ce am scris o sa descoperi ca am luat permisul.............................. --la mea... :rolleyes:

 

--- Mesaj completat în 19 Dec 2007 12:29 -------------
Exact cum scriam....hai sa citim 3 randuri din 10 si sa prindem avioane cu pene.....

 

mai era unu la un moment dat care intreba: ce face frate HOG...... ? ma apuc si pun din statutul HOG ca e omu interesat....kaka-maka......era in Engleza....aaa naspha....nu citim ca ne ia de cap....

 

...si atunci.....despre ce se discuta??????????

 

FRUMOASA TARA, PACAT CA-I LOCUITA! :crack:

 

--- Mesaj completat în 19 Dec 2007 12:32 -------------

Omu are motorul si permisul luat pe 27.11. (rookie), asa ca isi exprima exuberanta pe forum.

 

 

 

...adica pe 28 care este. asa si? altceva la subiect???? nu????nasol.......frustrare maxima frate :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu crezi ca eu is frustrat ca ai luat tu permisul pe 28 noiembrie sau ca ai v-rod (o motoreta despre care am o parere identica cu aia despre xr1200---cunoscatorii stie), te inseli amarnic.

Pur si simplu era o constatare in care exprimam si o stare de usoara simpatie, da daca tu zici ca-s frustrat, atunci asa sa fie.

 

Apropo, ca vrei sa vb despre viroud, ai idee cine a proiectat motorul ala si pt cine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...