Sari la conținut

Cati Km Faceti Cu Minsku Cu Un Plin ?


csman
 Share

Postări Recomandate

chiar si asa 160 km cu un plin adica 10L e mare consumul ptr un 125

:D ;) :D :P mananca mai mult decat ijul meu

cu 10l trec binisor de 200km daca merg frumos. daca il fugaresc cu 100+ atunci fac 180 - 200 fara griji :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar f mare pt un minsk, daca era vreun rs125 mai ziceam da asa.....

Mai fa odata consumu cu o cantitate fixa de benzina

 

mda la asta m-am gandit si eu , am sa pun in rezervor 1L si am sa merg in paralel cu o masina la mers constant sa vedem care-i treaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

mda la asta m-am gandit si eu , am sa pun in rezervor 1L si am sa merg in paralel cu o masina la mers constant sa vedem care-i treaba

 

 

 

Asta pe verificate la Minskul meu. Cand l-am luat consuma cam 6 la suta. Cum am remediat problema? Am schimbat filtrul de aer cu unul custom facut de mine din vata, calti si burete. Am mutat acul de dozaj cateva pozitii mai jos. Acum este la crestatura din mijloc. Si nivelul in carb sa nu depaseasca prea tare. Cam asta a fost tot. Acuma nu stiu in ce grad de uzura este motorul tau. Al meu cu set nou consuma 3,5-4 in oras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

El n-are cum sa dea acul mai jos ca are pacco cu un singur surub de reglaj. E pe principiul cortului automat.Il trantesti de pamant si se desface singur.Asa si cu pacco.Il pui pe motor si se regleaza singur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

El n-are cum sa dea acul mai jos ca are pacco cu un singur surub de reglaj. E pe principiul cortului automat.Il trantesti de pamant si se desface singur.Asa si cu pacco.Il pui pe motor si se regleaza singur.

 

 

esti prost la creier , nu stii ce vb are si paco 5 nivele pe cuiul de dozaj acum este pe nivelu 3 din 5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moaaaaaaaaaaaaaaaaaaaamaaaaaaaaaaaa, are reglaje...

Da carbul l-ai desfacut sa-l speli si sa-i sufli toate gaurile? Bujia ai curatat-o? Toba ai curatat-o? filtrul e curat? putin cate putin de la fiecare si creste destul consumul. mai ales la o cilindree mica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am tot pacco si are reglaje!

 

acul de dozaj are 5 crestaturi. Are surub de reglaj relanti care ridica butoiasul de acceleratie.

 

are surub de reglaj aer la relanti ingropat pe aceeasi parte cu cel de relanti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...