Jump to content
Sign in to follow this  
IceCube

Grupul detinatorilor de Cagiva Mito/Planet/Raptor 125

Recommended Posts

S-atunci de ce n-au motoarele mari cauciucuri subtiri?

Ce an de fabricatie este motoru tau ?

Guest stress_L&P

le au mai mari pt. ca sunt mai... well... grele! :) si prind si viteza mai mare si aerodinamica le ajuta sa pastreze aderenta!

ma da pe fiecare topic andi sabin asta se contrazice cu toata lumea...sa iti zic ceva baiatule...

NU TOT CE ZBOARA SE MANANCA

...mai asc si tu ce iti zic si unii care stiu... bafta

Edited by Yo_InKognito

Ce an de fabricatie este motoru tau ?

'94

le au mai mari pt. ca sunt mai... well... grele! :) si prind si viteza mai mare si aerodinamica le ajuta sa pastreze aderenta!

ok, ms

ma da pe fiecare topic andi sabin asta se contrazice cu toata lumea...sa iti zic ceva baiatule...

NU TOT CE ZBOARA SE MANANCA

...mai asc si tu ce iti zic si unii care stiu... bafta

Probabil ca ai dreptate. Dar la mine ce zboara e de pe net sau discovery. Nu prea sunt motociclisti pe aici (suceava) ... De unde sa zboare.

In concluzie, pe 125 am inteles ca gumele groase nu-s bune. Si fratilor, nu ma mai contraziceti la post-uri, chiar daca sunt aiurea, ca-mi sare asta-n cap! :D

Edited by Andi Sabin

le au mai mari pt. ca sunt mai... well... grele! :D si prind si viteza mai mare si aerodinamica le ajuta sa pastreze aderenta!

Eu nu simt nici o diferenta din ce am avut si ce am acum...am avut stock 100-80-17 si am avut un ContiAvenue 130-70-17,acum am un pirelli sport demon 130-70-17...nici o dif. intre 100-130 sau poate se datoreaza faptului ca-s mai nesimtit? :)

Guest <-BlacK_Killer->

oare de ce au 125-urile de la motogp rotile asa subtiri ? :)

post-8243-1160568603_thumb.jpg

Guest stress_L&P

Eu nu simt nici o diferenta din ce am avut si ce am acum...am avut stock 100-80-17 si am avut un ContiAvenue 130-70-17,acum am un pirelli sport demon 130-70-17...nici o dif. intre 100-130 sau poate se datoreaza faptului ca-s mai nesimtit? :)

daca ai posibilitatea sa iti iei un 100 de pe undeva du-te pe amkart si fa 3 ture cu fiecare dupa ce te-ai si le-ai incalzit, dupa aia compara timpii obtinuti! :D de preferat in aceeasi zi pt. ca dupa cum stii si tu ai zile mai bune, zile mai proaste... timpii sa iasa din acelasi stil de pilotaj! :D

Guest TazzY

Multi... E tehnologie MV-Augusta... Remember..? :angry:

Guest <-BlacK_Killer->

DA ! tine si 30 000 daca e ingrijit si forjat cu grija :angry: , poate exagerez putin :ok:

Guest Andr3y

orice producator de motociclete usoare in 2t cu capacitatea de 125 cc,recomanda schimbarea pistonului,segmentilor si a lamelelor la fiecare 16000 de km...asa ca cam asta e durata de viata a unui motor... :angry: :ok: :)

deci daca iau un motor cu peste 16000km trebe sami strnag bani si ptr piston?

la motoarele in 2t limitate durata de viatza e mai mare? :angry:

deci daca iau un motor cu peste 16000km trebe sami strnag bani si ptr piston?

la motoarele in 2t limitate durata de viatza e mai mare? :hug:

a mea e limitata la 100 ina a6a cu 6500 de ture si are 24 de mii km si merge ca noua, nimic skimbat

Guest <-BlacK_Killer->

mda , deci stiam bine eu chestia ca poate depasi 30.000 de km , de exemplu a mea mi se pare ca are pe bord 26.000 si nu mai are cablu si melcul de km de mult timp , si motorul mai mergea daca nu era blocat ambielajul de resturile pistonului :hug:.

nu mai are cablu si melcul de km de mult timp , si motorul mai mergea daca nu era blocat ambielajul de resturile pistonului :hug:.

nu ti se pare cam demolata din ce zici tu ca sa o poti compara cu a mea care nu are o zgarietura dupa 24000 ?? :(

Guest Andr3y

a mea e limitata la 100 ina a6a cu 6500 de ture si are 24 de mii km si merge ca noua, nimic skimbat

nu ti se pare cam demolata din ce zici tu ca sa o poti compara cu a mea care nu are o zgarietura dupa 24000 ?? :blink:

sa inteleg ca suferi de NSR ? :crack: vezi ca are cateva zgarieturi mai mari din cate am vazut eu :crack: :( :P :crack: lasa baiatu in pace ca are mito :hug:

am auzit ca la viteza vibreaza asa e? si ca rs nu ar face asa.

despre care vorbesti?

Ce sa vibreze domnule?Este o motocicleta nu masina! Omg :hug: Eu nu te inteleg pe tine(in general),dar in fine :(

Guest Andr3y

am luat aseara 4 lini de tren cu 100 kmph...daca ai vedea ce vibreaza :hug: :( :P

am luat aseara 4 lini de tren cu 100 kmph...daca ai vedea ce vibreaza :hug: :( :P

asta merge cu kilometraj dasta nebun

cu ce mergi mah batman??? cu kilomile???

nebunule din canal :crack:)

:crack: