Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Cagiva Mito/Planet/Raptor 125


Postări Recomandate

si daca au pus carburator electric care e diferenta ??? :friends:

Au bagat si ei ceva acolo sa iti mai pape din baterie.Nu va luati dastea noi ca au carb electronic,pardon electric si va incarca factura la curent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 386
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am si eu o intrebare.... daca sa zicem.. imi iau mito modelu nou sau rs.. cu carb eletric.. pot sa ii pun carb mai mare(34mm)? dar modelu normal nu electric ?

In principiu da,numai ca s-ar putea sa chitaie ceva computeru de bord si aia se rezolva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare.... daca sa zicem.. imi iau mito modelu nou sau rs.. cu carb eletric.. pot sa ii pun carb mai mare(34mm)? dar modelu normal nu electric ?

Am vazut RS 2006 cu carburator 34 mm, si in afara de un consum enorm, a mai castigat 5 km la viteza maxima si poate putin demaraj. Oricum, acel RS pierdea la liniuta cu RS 2006 cu toba gianelli si pana.

Nu se merita sa-ti pui carburator :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut RS 2006 cu carburator 34 mm, si in afara de un consum enorm, a mai castigat 5 km la viteza maxima si poate putin demaraj. Oricum, acel RS pierdea la liniuta cu RS 2006 cu toba gianelli si pana.

Nu se merita sa-ti pui carburator :friends:

Daca conduceai tu Rs`u ala , normal ca pierdea ma ...e mana soferului ma TRT`ule .

te pup nepotelule

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut RS 2006 cu carburator 34 mm, si in afara de un consum enorm, a mai castigat 5 km la viteza maxima si poate putin demaraj. Oricum, acel RS pierdea la liniuta cu RS 2006 cu toba gianelli si pana.

Nu se merita sa-ti pui carburator :friends:

 

am avut carb de 34mm pe rs.. dar intrebam ca fapt divers daca merge pus carb normal in loc de carb electric :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca conduceai tu Rs`u ala , normal ca pierdea ma ...e mana soferului ma TRT`ule .

te pup nepotelule

Daca conduceam eu RS-ul ala, sau oricare alt RS, nu avea sanse nici un 636.

te pup elevul meu si succes la barbati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Ce mai fac cagiveii? Acum am vazut ca eu am deschis topicul asta.. care mai e treaba, ce cagive noi mai sunt ?:wave:

 

Am auzit ca vin cu amortizoare de ghidon modelele noi..

 

asa e :crack:

 

si cu motoare de 500cc :crack:

 

de unde pana unde?? :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reverse ... am auzit ca lucrezi la MV!

 

Imi poti spune si mie pretul la Mito 07 si la 08? Please! Merci!

 

Bafta! :cheers:

07 - 5300 euro dar o sa fie un discount surpriza la SMAEB , destul de substantial zic eu

la 08 n`am pretul inca , s-ar putea sa ne vina catva bucati pana la smaeb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

07 - 5300 euro dar o sa fie un discount surpriza la SMAEB , destul de substantial zic eu

la 08 n`am pretul inca , s-ar putea sa ne vina catva bucati pana la smaeb

 

Aha, Merci!

 

Asta am vazut si eu pe site! :cheers:

 

post-26385-1204911358_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si atunci de ce ai mai intrebat? :D

 

Voiam parerea unuia care lucreaza acolo si stie "mersu`"!

 

Am crezut ca promotia a fost de Craciun si nu a fost site-ul actualizat! :D

 

Mito astea (modelele 07) n-au indicator de benzina? :D

M-am suit la SIAB pe el ... da n-am observat ... adica nu m-am uitat! Eram in love de amortizoru de ghidon :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voiam parerea unuia care lucreaza acolo si stie "mersu`"!

 

Am crezut ca promotia a fost de Craciun si nu a fost site-ul actualizat! :D

 

Mito astea (modelele 07) n-au indicator de benzina? :D

M-am suit la SIAB pe el ... da n-am observat ... adica nu m-am uitat! Eram in love de amortizoru de ghidon :lol:

nici rs`urile 99-05 nu aveau indicator de benzina :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici rs`urile 99-05 nu aveau indicator de benzina :lol:

 

Haha :D

 

Pff ... m-ar tenta mito asta! Plus ca l-am vazut, m-am suit pe el, mi-a placut si la "banii astia" (promotia de la smaeb) e chilipir pt un mito ... si cand stii ca cbr e 3400!

 

:D

 

De i-as convinge pe ai mei :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'94

ok, ms

Probabil ca ai dreptate. Dar la mine ce zboara e de pe net sau discovery. Nu prea sunt motociclisti pe aici (suceava) ... De unde sa zboare.

In concluzie, pe 125 am inteles ca gumele groase nu-s bune. Si fratilor, nu ma mai contraziceti la post-uri, chiar daca sunt aiurea, ca-mi sare asta-n cap! ;)

 

 

Fratzilor! In primul rand!, in plus fatza de RS au amortizorul la ghidon (modelele noi), care`i enorm de bun la un demaraj puternic, cat despre cauciucuri si ulei de drujba, pt cei care n`au boala lu calache shji nu se inclina la maxim in curbe poonetzii fratzilor si ulei de 4 timpi ca ea merge, iar pt cei ce schimba la 12 - 13 mii daca pot si ating cu scaritzele pe jos in curbe intai facetzi cumva si schimbatzi pozitzia la scaritze si daca avetzi posibilitatea poonetzii pe spate 160 si pe fatza 120 si o sa vedetzi avantaje, iar uleiu eu zic ca cel mai bun e castrol (si cel mai accesibil). Bafta si asfalt uscat!

 

--- Mesaj completat în 24 Mar 2008 18:42 -------------
are cineva rotzi de bicicleta sa se potriveasca la un MITO de 1991 - 1993 ?? Si acu serios nu jtitzi fratzilor de unde iau shji yo o sa pt pasager ?? 0743319665 un mesaj daca ma pootetzi ajuta! baftaaaaaaaaaa ! P.S. Atzi vazut ce i`au facut la saracu om politzaii! Asa ca avetzi grija cand zaritzi politzia romana1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...