Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Cagiva Mito/Planet/Raptor 125


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 386
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Fratzilor! In primul rand!, in plus fatza de RS au amortizorul la ghidon (modelele noi), care`i enorm de bun la un demaraj puternic, cat despre cauciucuri si ulei de drujba, pt cei care n`au boala lu calache shji nu se inclina la maxim in curbe poonetzii fratzilor si ulei de 4 timpi ca ea merge, iar pt cei ce schimba la 12 - 13 mii daca pot si ating cu scaritzele pe jos in curbe intai facetzi cumva si schimbatzi pozitzia la scaritze si daca avetzi posibilitatea poonetzii pe spate 160 si pe fatza 120 si o sa vedetzi avantaje, iar uleiu eu zic ca cel mai bun e castrol (si cel mai accesibil). Bafta si asfalt uscat!

 

<small>--- Mesaj completat în 24 Mar 2008 18:42 -------------</small><br/>are cineva rotzi de bicicleta sa se potriveasca la un MITO de 1991 - 1993 ?? Si acu serios nu jtitzi fratzilor de unde iau shji yo o sa pt pasager ?? 0743319665 un mesaj daca ma pootetzi ajuta! baftaaaaaaaaaa ! P.S. Atzi vazut ce i`au facut la saracu om politzaii! Asa ca avetzi grija cand zaritzi politzia romana1

Tu de unde ai aparut ma, cunoscatorule? Ce legatura are uleiul cu inclinarea in curba? Daca merge si cu ulei de 4 timpi, de ce mai exista ulei pt 2 timpi? Ia spune-mi tu mie care sunt avantajele unor cauciucuri mai "groase" (late e cuvantul in limba romana)? Eu pot sa-ti dau doar o gramada de dezavantaje. Concluzia: vezi-ti de treaba ca esti praf... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratzilor! In primul rand!, in plus fatza de RS au amortizorul la ghidon (modelele noi), care`i enorm de bun la un demaraj puternic, cat despre cauciucuri si ulei de drujba, pt cei care n`au boala lu calache shji nu se inclina la maxim in curbe poonetzii fratzilor si ulei de 4 timpi ca ea merge, iar pt cei ce schimba la 12 - 13 mii daca pot si ating cu scaritzele pe jos in curbe intai facetzi cumva si schimbatzi pozitzia la scaritze si daca avetzi posibilitatea poonetzii pe spate 160 si pe fatza 120 si o sa vedetzi avantaje, iar uleiu eu zic ca cel mai bun e castrol (si cel mai accesibil). Bafta si asfalt uscat!

 

<small>--- Mesaj completat în 24 Mar 2008 18:42 -------------</small><br/>are cineva rotzi de bicicleta sa se potriveasca la un MITO de 1991 - 1993 ?? Si acu serios nu jtitzi fratzilor de unde iau shji yo o sa pt pasager ?? 0743319665 un mesaj daca ma pootetzi ajuta! baftaaaaaaaaaa ! P.S. Atzi vazut ce i`au facut la saracu om politzaii! Asa ca avetzi grija cand zaritzi politzia romana1

In ce hal a ajuns limba romana :bow: ...doamne...cati ani ai?...in afara de cuvintele de "mirc" nici nu stii sa acorzi verb cu subst sau subst cu adj... :bow:

P.S : roti de bicicleta... :bow: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu de unde ai aparut ma, cunoscatorule? Ce legatura are uleiul cu inclinarea in curba? Daca merge si cu ulei de 4 timpi, de ce mai exista ulei pt 2 timpi? Ia spune-mi tu mie care sunt avantajele unor cauciucuri mai "groase" (late e cuvantul in limba romana)? Eu pot sa-ti dau doar o gramada de dezavantaje. Concluzia: vezi-ti de treaba ca esti praf... ;)

 

de fapt exista ulei pt 2 timpi si pt 4 timpi :bow: poti sa te uiti si la united motors sa vezi ca pe bidoanele alea de ulei, scrie pe langa 10w-40 sau ce ulei o fi, si 4T sau 2T :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de fapt exista ulei pt 2 timpi si pt 4 timpi :bow: poti sa te uiti si la united motors sa vezi ca pe bidoanele alea de ulei, scrie pe langa 10w-40 sau ce ulei o fi, si 4T sau 2T ;)

2T nu are indicativ W

 

PS : n-ai inteles ce-a zis trt`u

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratzilor! In primul rand!, in plus fatza de RS au amortizorul la ghidon (modelele noi), care`i enorm de bun la un demaraj puternic, cat despre cauciucuri si ulei de drujba, pt cei care n`au boala lu calache shji nu se inclina la maxim in curbe poonetzii fratzilor si ulei de 4 timpi ca ea merge, iar pt cei ce schimba la 12 - 13 mii daca pot si ating cu scaritzele pe jos in curbe intai facetzi cumva si schimbatzi pozitzia la scaritze si daca avetzi posibilitatea poonetzii pe spate 160 si pe fatza 120 si o sa vedetzi avantaje, iar uleiu eu zic ca cel mai bun e castrol (si cel mai accesibil).

Asa este, eu la rs am de gand chiar sa imi sudez jugul de cadru ca la demaraj puternic nu numai ca se duce ghidonul intr-o parte,dar o ia inainte chiar,si de la ultimele curbe luate chiar ma gandesc serios sa imi pun scaritele pe rezervor ca mi-am polizat si juma de tibie,acuma umblu cu un picior de lemn.

A mea nu mai urca in 12-13mii de ture ca am renuntat la uleiul Floriol si ii pun Ulvex si se simte ;) am auzit ca ala ars de la Mc Donalds e cel mai bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratzilor! In primul rand!, in plus fatza de RS au amortizorul la ghidon (modelele noi), care`i enorm de bun la un demaraj puternic, cat despre cauciucuri si ulei de drujba, pt cei care n`au boala lu calache shji nu se inclina la maxim in curbe poonetzii fratzilor si ulei de 4 timpi ca ea merge, iar pt cei ce schimba la 12 - 13 mii daca pot si ating cu scaritzele pe jos in curbe intai facetzi cumva si schimbatzi pozitzia la scaritze si daca avetzi posibilitatea poonetzii pe spate 160 si pe fatza 120 si o sa vedetzi avantaje, iar uleiu eu zic ca cel mai bun e castrol (si cel mai accesibil). Bafta si asfalt uscat!

 

<small>--- Mesaj completat în 24 Mar 2008 18:42 -------------</small><br/>are cineva rotzi de bicicleta sa se potriveasca la un MITO de 1991 - 1993 ?? Si acu serios nu jtitzi fratzilor de unde iau shji yo o sa pt pasager ?? 0743319665 un mesaj daca ma pootetzi ajuta! baftaaaaaaaaaa ! P.S. Atzi vazut ce i`au facut la saracu om politzaii! Asa ca avetzi grija cand zaritzi politzia romana1

crezi tu ca sta mai bine pe curbe cu 160 spate si 120 fata ? eu nu cred

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unchiu ce pot sa zic , imi permit sa comentez ... m`am dat pe toate motoarele,am detinut 2 dintre ele ,ma dau foarte foarte bine si cunosc foarte multe chestii legate de ele adica nu`mi dau cu parerea degeaba ... asa ca lasa`ma sa comentez

 

eu sunt sus dar fatza de voi sunt de neatins...

 

 

Ce faci ma, cand iti iei si tu miar ?:ok: :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
fratilor o carena fata de un model din 2000 de unde pot lua??? :)

 

up :moto:

bah...am gasit "nevoi comune"aici....caut de ceva timp carena fata (2001) si o carena laterala(stanga)....cine ma ajuta!!!!????disper!!mi-a impins-o un bou/sau oricum,un animal de om cu copite jos...si s-a "cam " crapat!!! rau...NEED HELP!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma daca spui ca e crapata eu am pe cineva care ti-o poate face.oricat de sparta ar fi .A mea e decat jumatate din easi nu mai poate fACE NIMIK DIN EA .Intra pe Id-ul meu Andreeeyyypost-19402-1209574455_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
eu am rs , dar pt un prieten am nevoie..nu cred ca se potrivesc limitarile de la model 99 la 2007 :)

io cred ca se potrivesc...din 99 pana in 07 nu e EVO2 ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...