Sari la conținut

"Tura in Alpi cu Vlad" IV, 2011


KHK
 Share

Postări Recomandate

Ca sa raspund la ambele intrebari: sunt Alex si am fost in 2009 cu un Varadero galben cu argintiu. Cealalta moto de care vorbesc este un coleg de serviciu.

 

Salut Alex! Am banuit ca erai tu pt. ca esti singurul participant de la Tura I al carui ID nu-l stiam doar ca la profil nu se lega nimic.

Bineninteles, si tu si colegul sunteti bineveniti!

 

In privinta datei limita a avansului, am spus initial 1 aprilie dar am vazut ca lumea se hotaraste mai greu... in cazul asta amanam pt. 30 aprilie dar asta trebuie sa fie final, ca sa ma pot ocupa de cazari.

 

Mesaj completat

Pt cei care au mai fost si au plecat din zona Bucuresti: ce perioada totala ati luat in calcul?

 

Cred ca trebuie sa iei in calcul plecarea de joi 23 (nu neaparat dimineata), dormit undeva Deva/Arad iar vineri ce mai ramane din drum si putina relaxare sau mici cumparaturi daca ai nevoie de ceva echipament sau pt. moto, astfel incat vineri la ora 19:00 sa ne putem intalni cu totii la cina.

 

Apoi, avand in vedere ca sambata 2 iulie dimineata se termina tura "de baza", ai sanse cu un mic efort sa fii duminica seara inapoi la Bucuresti.

In rest, depinde de tine daca vrei sa vii la Viena mai devreme sa mai vizitezi sau sa te mai lungesti la sfarsit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 243
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cati s-au strans pana acum Vlad? si cine?

 

Marius, din pacate nu stiu mai mult decat se poate citi aici.

 

Pana acum, inteleg lista cam asa:

- Cristi N

- Cristi-nobike

- dexxter + pasager si/sau un coleg (?)

- Alex (@ Zvonacul) + un coleg

- Mitzone (?)

 

Esti tentat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti tentat?

 

inca ma gandesc la Norvegia chiar si de unul singur sau ca rezerva Olanda pentru mai multa cocleala pe acolo - incerc sa ma concentrez sa iti dau un raspuns sigur curand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba la servici e rezolvata, teoretic. Asadar, ma puteti trece pe lista.

Cand facem prezenta?

Am observat ca, majoritatea celor ce au confirmat deja, au fost in turele anterioare. Cum plecati din tara? Organizat, sau fiecare pe cont propriu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am observat ca, majoritatea celor ce au confirmat deja, au fost in turele anterioare. Cum plecati din tara? Organizat, sau fiecare pe cont propriu?

 

 

Pai in general pe grupe, in functie de locatie. Probabil ca un grup o sa fie cu plecare din Bucuresti.

Mesaj completat

inca ma gandesc la Norvegia chiar si de unul singur sau ca rezerva Olanda pentru mai multa cocleala pe acolo - incerc sa ma concentrez sa iti dau un raspuns sigur curand

 

Care-i treaba cu Olanda? Se poate face in saptamana 2 dupa sfarsitul turei oficiale?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care-i treaba cu Olanda? Se poate face in saptamana 2 dupa sfarsitul turei oficiale?

 

Eu nu am nicio implicare in sensul asta, cu Olanda :( dar parca tu tocmai ai fost anul trecut dupa Tura III?

 

Oricum, daca tot bateti drumul pana aici si mai aveti timp liber, e chiar pacat sa nu mai colindati. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca imi rezolv cu aprobarile (in primul rand de acasa), ma bag si eu. Sper sa am un raspuns clar pana la sf. saptamanii.

Ca de obicei, eu vin la Viena dintr-o bucata (desi cam am emotii ca duce noua trotineta atata drum :(.

 

Vlad, mai incerc sa conving pe cineva sa mearga (poate chiar 2). Ar fi util daca ai mai da ceva detalii despre traseu.

 

Razvan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am nicio implicare in sensul asta, cu Olanda :D dar parca tu tocmai ai fost anul trecut dupa Tura III?

 

Oricum, daca tot bateti drumul pana aici si mai aveti timp liber, e chiar pacat sa nu mai colindati. :D

 

OFF Topic

Da, da asta era si planul dupa ce se termina tura sa mai colind inca o saptamana, sa fac rodajul la placutele de frana :( Nu m-ar deranja nici Spania :D

 

On Topic

Ar fi bine sa ne aranjam cate doi in camere?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca imi rezolv cu aprobarile (in primul rand de acasa), ma bag si eu. Sper sa am un raspuns clar pana la sf. saptamanii.

Ca de obicei, eu vin la Viena dintr-o bucata (desi cam am emotii ca duce noua trotineta atata drum :(.

 

Vlad, mai incerc sa conving pe cineva sa mearga (poate chiar 2). Ar fi util daca ai mai da ceva detalii despre traseu.

 

Razvan

 

 

Am primit verde. Merg si eu.

Camera single.

Avansul il platesc sapt. viitoare.

 

Razvan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai cu traseul ala o data

sa vad ce si cum....

 

Info despre traseu, inca preliminar:

 

Sambata cca 400-450km de traseu frumos pana in zona granitei dintre Austria, Italia si Slovenia; dormit 2 nopti acolo, astfel incat duminica sa facem tura in Alpii Julieni, in Slovenia.

Luni, marti si miercuri Dolomiti-intensiv cu dormit probabil la Arabba.

Apoi am in plan sa stam 2 nopti la Kaprun (unde avem si noile terme: http://www.tauernspakaprun.com/en/spa-wasserwelt )

Trecerea din Dolomiti catre Kaprun cel mai probabil va include si Grossglockner, ori miercuri, ori joi.

Joi si vineri tururi in zona Tirol, Salzburg, Bavaria.

Daca in Dolomiti stam doar 2 nopti, a 3-a, miercuri, va fi inlocuita cumva cu o noapte in Tirol.

 

Repet, traseul este inca preliminar dar acestea sunt reperele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Info despre traseu, inca preliminar:

 

Sambata cca 400-450km de traseu frumos pana in zona granitei dintre Austria, Italia si Slovenia; dormit 2 nopti acolo, astfel incat duminica sa facem tura in Alpii Julieni, in Slovenia.

Luni, marti si miercuri Dolomiti-intensiv cu dormit probabil la Arabba.

Apoi am in plan sa stam 2 nopti la Kaprun (unde avem si noile terme: http://www.tauernspakaprun.com/en/spa-wasserwelt )

Trecerea din Dolomiti catre Kaprun cel mai probabil va include si Grossglockner, ori miercuri, ori joi.

Joi si vineri tururi in zona Tirol, Salzburg, Bavaria.

Daca in Dolomiti stam doar 2 nopti, a 3-a, miercuri, va fi inlocuita cumva cu o noapte in Tirol.

 

Repet, traseul este inca preliminar dar acestea sunt reperele.

 

deci care ar fi pana acum prezenti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci care ar fi pana acum prezenti?

 

Da, chiar va rog pe cei care v-ati anuntat sa confirmati, inclusiv in cazul in care ati spus ca intentionati sa mai aduceti un coleg sau prieten. Cred ca cine nu stie inca sigur, nu va sti nici mai tarziu. :D

 

Pt. cine il stie de la tura de anul trecut, si-a anuntat dorinta sa vina si amicul meu Max.

 

Mesaj completat

Din ce am inteles pana acum, siguri ar fi: Cristi N, Cristi-nobike, Razvan (+2?), dexxter (+?), Ianachim (+1), Alex/Zvonacu (?), Victor/Zia (?)

 

Mitzone si Marius/scufu?

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Confirm si eu inca o data, adica Adi + Maria. Amicul din Iasi e pe lista de nehotarati, respectiv nu prea vrea sa se intoarca singur (in ideea in care eu as mai ramane).

Editat de dexxter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Confirm, 1 persoana.

Am rugamintea sa discutam si plecarea din tara, eventual intoarcerea.

As vrea sa stabilim ceva detalii despre drumul Bucuresti - Viena.

Sarbatori fericite!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...