Sari la conținut

BMW Motorrad Get Together 2011


KHK
 Share

Postări Recomandate

Salutare tuturor posesorilor si fanilor BMW!

 

M-am gandit ca anul asta sa ne strangem impreuna un weekend si sa-l dedicam pasiunii pentru motocicletele BMW.

Am ales ca locatie Poiana Brasov, un loc echilibrat ca pozitie ca sa se poata ajunge mai usor pe cat posibil din toate colturile tarii si, de ce nu, un loc renumit si dragut, usor accesibil pentru toate tipurile de motociclete.

Cum scrie si in titlu, este vorba de weekendul 22-24 iulie.

 

Sper ca posibilii participanti sa faca un mic efort si sa ajunga de vineri seara sa apucam sa ne cunoastem si sa luam si cina impreuna.

Pentru a evita orice suspiciuni, organizarea mea nu are niciun fel de scop mercantil, din contra ma voi stradui sa obtin un pret cat mai mic posibil pentru un minim de calitate; asadar, scopul nu este de a face cel mai ieftin posibil ci cel mai bun raport pret/calitate motiv pentru care am considerat alegerea unui hotel de 3* cel mai bun compromis; am promisiuni si sper sa obtin un pret sub 200ron/2nopti/pers in camera dubla, cu mic dejun inclus pe care eu unul il consider rezonabil. Acest pret se poate obtine in conditiile unui grup de minim 20 persoane.

Varianta de cazare la cort nu o iau in calcul, nu am habar daca exista in zona un camping civilizat si ar insemna si sa ne separam.

 

Insist pe participarea de vineri pana duminica, pretul respectiv nefiind valabil doar pt. o singura noapte si, cel mai important, sambata sa putem face o tura relaxata impreuna, in grup mare, in zona Rasnov-Predeal ca apoi sa ne intoarcem in Poiana sa continuam cu discutii la o bere.

 

Astept opiniile voastre!

 

Vlad ;)

salut proaspat posesor de BMW k 1100 lt sigur o sa fiu prezent ,sa va cunosc si sa invat cate ceva din experienta voastra :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna idea unei intilniri in tara cu citiva dintre posesorii de BMW, mai putem schimba experiente fara sa batem mii de km in Europa. Si eu voiam sa propun o alta locatie decit Poiana daca este posibil. Inca nu pot fi sigur ca ajung, oriunde s-ar tine, dar vreau sa fiu prezent, toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare

Fiind si brasovean ..si proaspat detinator de BMW...normal ca ma bag...cu s-o-tie (Dumnezeu) cu tot :) ...

Ne bagam, dar fara cazare...scot motorul pe liber si am coborat acasa :)

Dorim sa participam la ambele intalniri, deci faceti cumva si nu le suprapuneti !!!

O zi buna tuturor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am vazut, e mult pana atunci, poate ne adunam posesorii de bmw 1000+ cmc mult mai devreme undeva in centrul tarii - sighi, tg mures...une-o fi. ma gandesc undeva la jumatatea lui mai. daca are cineva vocatie de organizator bagati, eu fac eforturi sa ma organizez pe mine.

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru posesorii de 1600 nu face nimeni ...nimic

 

e o gama aparte, nu mamaca decat jar, nu pot fi atinsi de nimic

 

au doar calcaiul LUI ACHILE

 

 

PRETUL

 

LA ASA MOTOARE CU SIGURANTA ASTIA DOAR LA PELES POT ORGANIZA CEVA :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...