Sari la conținut

BMW Motorrad Get Together 2011


KHK
 Share

Postări Recomandate

Salutare tuturor posesorilor si fanilor BMW!

 

M-am gandit ca anul asta sa ne strangem impreuna un weekend si sa-l dedicam pasiunii pentru motocicletele BMW.

Am ales ca locatie Poiana Brasov, un loc echilibrat ca pozitie ca sa se poata ajunge mai usor pe cat posibil din toate colturile tarii si, de ce nu, un loc renumit si dragut, usor accesibil pentru toate tipurile de motociclete.

Cum scrie si in titlu, este vorba de weekendul 22-24 iulie.

 

Sper ca posibilii participanti sa faca un mic efort si sa ajunga de vineri seara sa apucam sa ne cunoastem si sa luam si cina impreuna.

Pentru a evita orice suspiciuni, organizarea mea nu are niciun fel de scop mercantil, din contra ma voi stradui sa obtin un pret cat mai mic posibil pentru un minim de calitate; asadar, scopul nu este de a face cel mai ieftin posibil ci cel mai bun raport pret/calitate motiv pentru care am considerat alegerea unui hotel de 3* cel mai bun compromis; am promisiuni si sper sa obtin un pret sub 200ron/2nopti/pers in camera dubla, cu mic dejun inclus pe care eu unul il consider rezonabil. Acest pret se poate obtine in conditiile unui grup de minim 20 persoane.

Varianta de cazare la cort nu o iau in calcul, nu am habar daca exista in zona un camping civilizat si ar insemna si sa ne separam.

 

Insist pe participarea de vineri pana duminica, pretul respectiv nefiind valabil doar pt. o singura noapte si, cel mai important, sambata sa putem face o tura relaxata impreuna, in grup mare, in zona Rasnov-Predeal ca apoi sa ne intoarcem in Poiana sa continuam cu discutii la o bere.

 

Astept opiniile voastre!

 

Vlad :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte buna ideea!

Problema mea e ca e prea aproape de casa! Nu puteai sa gasesti si tu alta locatie ca sa am si eu de facut un drum pana acolo! (glumesc!)

Poate ii convingi si pe cei de la AB sa vina cu ceva moto ptr teste sau cu un stand ceva asa cum e la intalnirile astea

Sau vrei sa iasa o intalnire mai mult intre prieteni? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Buna ideea.

Ceva pareri personale:

-S-ar preta mai bine o locatie gen Sibiu, eventual la Paltinis sau Sighisoara.

Sunt localizate exact in centrul tarii, au acces in mod egal cam toti.

Desi zona este superba, Brasovul si Poiana sunt bantuite de toti taranoii parveniti, de jeepuri si alte alea, in special din Bucuresti si Constanta.

In weekend zona arata cam ca pe Magheru si presupun ca vreti sa va simtiti bine, nu sa va faceti nervi din cauza fufelor din Q-uri si X-uri..

Preturile nu sunt nici ele mici, se stie ce inseamna Poiana.

Chiar daca suntem posesori de BMW, ma gandesc ca nu va dau banii afara din casa pe niciunul.

Sibiul ar fi altceva, se poate merge si la Paltinis, Valea Oltului, etc.

-Legat de nume, daca tot organizezi ceva in Romania pentru Romani mai inspirat ar fi sa renunti la amestecatura aia de nume anglo/saxon.

Sunt convins a se poate gasi ceva care sa sune intr-adevar bine..

Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul zic ca o sa fie OK. Cum Vlad e deja binecunoscut maestru intr-ale organizarilor, sunt sigur ca a facut alegerea cea mai buna.

De vreme ce el e organziatorul si a propus deja o data si o locatie, eu zic sa ne conformam. Preturile sunt mai mult decat OK si eu unul nu am vazut inca Poiana, numa la TV :D

 

Pana la urma ne intalnim ca sa ne cunoastem cat mai multi. Nu cred ca distanta sa fie o problema, doar avem BMW-uri :laugh:

 

Si nici numele nu e important ci actiunea in sine - intrunirea moto oficiala a posesorilor de BMW din Romania 2011.

 

Referitor la alte evenimente organizate in perioada aia, ramane la latitudinea fiecaruia sa hotarasca ce e mai important. Oricum cred ca fi si ceva chitarist si foc de tabara, lucru care mie imi place cel mai mult la o intrunire!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

21-24.07.2011 este festivalull folk you la vama veche.

asa ca mai bine schimbi weekendul sau locatia!

 

Sper sa nu fie schimbata data in weekendul 15-17 iulie, pentru ca atunci va fi a doua editie a BMW Camp-ului. Chiar daca e o intalnire diferita pentru ca va fi la cort, ar fi totusi ciudat sa existe doua intalniri cu iz de BMW in acelasi timp.

Dupa ce totul va fi batut in cuie voi da detalii pe alt topic.

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu fie schimbata data in weekendul 15-17 iulie, pentru ca atunci va fi a doua editie a BMW Camp-ului. Chiar daca e o intalnire diferita pentru ca va fi la cort, ar fi totusi ciudat sa existe doua intalniri cu iz de BMW in acelasi timp.

Dupa ce totul va fi batut in cuie voi da detalii pe alt topic.

 

Cu Simson..primiti ? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu Simson..primiti ? :laugh:

 

Anul trecut am primit orice marca. Si anul asta va fi la fel. Oricine, calare pe orice fel de motor, e binevenit.

Nu vreau sa incurc lucrurile aici. Singurul motiv pentru care am postat pe topicul asta este pentru ca am vrut sa anunt data intalnirii. Cum am mai spus, ar fi aiurea sa se incalece doua intalniri BMW. La fel ca si anul trecut, BMW Camp se desfasoara la mijlocul verii, iar anul asta cade in weekendul 15-17 iulie.

Voi da detalii la timpul potrivit pe un topic separat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La "camp" cu cortu' nu e nici o sansa sa afle cineva din exterior de Romanica si nicidecum sa se transforme in ceva de genul "BMW Kaprun Mountain Days".

La Poiana Bv. si cu eventualul ajutor al AB, ar fi putut iesi cu o intalnire anuala reprezentativa pentru Europa de Est.

Poiana are locuri de cazare destule (ca si Kaprun), are in apropiere Transfagarasanul (vs. Grosglochner), are trasee frumoase de o zi: Poiana-Rasnov-Paraul Rece-Predeal-Bv-Poiana (curbe la greu si drumuri bune); in general este un loc curat aproape de orase frumoase ale Romaniei: Brasov, Sibiu, Sighisoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La "camp" cu cortu' nu e nici o sansa sa afle cineva din exterior de Romanica si nicidecum sa se transforme in ceva de genul "BMW Kaprun Mountain Days".

 

:laugh: Nici nu se doreste asta! BMW Camp nu are si nici nu va avea vreodata "impresii" de intalnire "galactica". E doar o intalnire modesta, prieteneasca, pentru iubitorii de natura si motociclete. Cei care au fost anul trecut la aceasta intalnire stiu care este spiritul. Chiar daca anul asta asfaltul va fi pana in poarta si nu va mai trebui sa mergem pe forestiere si sa traversam raul pentru a ajunge la intalnire, sper totusi ca si anul asta senzatia sa fie aceeasi. Natura, motociclete si prietenie. Atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca de data asta vreau sa se poata sta si la cazare iar locul va fi accesibil pentru orice motor de strada, cei care doresc vor putea bea si din pahar.

Va rog nu ma mai provocati sa dau explicatii despre Camp pe acest topic. Nu vreau sa fac reclama aici si nici nu vreau sa stric aceasta intalnire sau topic. Cum am mai spus, in caz ca va ganditi sa schimbati data, singura rugaminte este sa nu fie pusa aceasta intalnire in acelasi weekend cu BMW Camp.

Voi da detalii dupa ce bat totul in cuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea!

 

Ma bucur tare mult sa vad ca deja se iau initiative din partea BMW-istilor si pt sezonul ce abia incepe si abia astept sa iau parte la cat mai multe dintre ele!

Astept mai multe detalii in legatura cu ambele intalniri si sper sa ne vdm cu bine!

 

Respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu toata RUSINEA ma dau batut. Profesia care imi omoara tot timpul de intruniri ma face sa urlu: Nunti de filmat si pe 16 si pe 24 iulie si nu mai zic de alte weekenduri.Dar uite asa am luat bmw, cu sacrificarea verii...

Ce folos?

Imi pare nespus de rau!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: Nici nu se doreste asta! BMW Camp nu are si nici nu va avea vreodata "impresii" de intalnire "galactica". E doar o intalnire modesta, prieteneasca, pentru iubitorii de natura si motociclete. Cei care au fost anul trecut la aceasta intalnire stiu care este spiritul. Chiar daca anul asta asfaltul va fi pana in poarta si nu va mai trebui sa mergem pe forestiere si sa traversam raul pentru a ajunge la intalnire, sper totusi ca si anul asta senzatia sa fie aceeasi. Natura, motociclete si prietenie. Atat.

 

Offtopic: noooo! n-o să mai avem parte de cărat lemne cu SV-ul sau cross cu banditu de 250? atunci eu nu mai vin, viata nu mai are sens! :D

 

Ontopic: asteptam detalii despre intalnirea motorrad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ii convingi si pe cei de la AB sa vina cu ceva moto ptr teste sau cu un stand ceva asa cum e la intalnirile astea

Sau vrei sa iasa o intalnire mai mult intre prieteni? :laugh:

 

Din pacate cei de la AB nu se vor alatura, am discutat deja; si se pare ca nici nu vor organiza anul asta o alta intrunire ca altfel nu-si mai avea rostul initiativa mea.

 

Nu se vrea a fi doar o intalnire intre prieteni, este invitat si binevenit orice posesor sau pasionat BMW. :laugh:

Mesaj completat

21-24.07.2011 este festivalull folk you la vama veche.

Prietenii stiu de ce!

asa ca mai bine schimbi weekendul sau locatia!

 

Daca s-ar fi anuntat mai multi BMWisti dornici sa vina la ambele evenimente, poate m-as fi straduit sa schimb. Din pacate nici eu nu pot veni chiar oricand; cred ca orice data as propune, mereu unii nu vor putea din diferite motive.

Vedem care pasiune a mai mare... :D

Mesaj completat

Pana la urma ne intalnim ca sa ne cunoastem cat mai multi. Nu cred ca distanta sa fie o problema, doar avem BMW-uri :D

 

Corect! Si pt. mine va fi un efort sa vin, deci, cine vrea cu adevarat, vine.

Daca vad interes pt. intalnirea asta si premisele sa iasa, o voi face cunoscuta si p-aici, cine stie, poate o internationalizam putin. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutam ideea. Sigur vom veni cel putin 3 constanteni.

 

M-am grabit sa confirm participarea. Pe 23.07.2011 este nunta unui foarte bun prieten motociclist, deci voi veni doar de Vineri pana Sambata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...