Sari la conținut

Moto Life-ul Are Site


Suzuki
 Share

Postări Recomandate

Acum cateva ore am vazut ca revista Moto Life are site si m-am gandit sa stam putin de vorba despre chestia asta. Nu ma ascund, sunt destul de nou in motociclism si vreau si eu sa stiu daca pot avea incredere in ce se scrie pe acolo. Fara nici un fel de suparare, stie cineva ceva?

 

Multam fain oricum si bafta multa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Strict referitor la site - pare ca e facut de amatori.

 

Pe de alta parte mi se pare neprofesional sa lansezi un site care inca nu este complet functional. La ce bun, doar sa stie lumea ca exista?

 

Fiind o chestie comerciala, un site al unei reviste pe care dai bani, ar putea arata mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Am vazut si eu site-ul ...

Sincer, mi se pare simplu si bun (in special arhiva)...

 

 

Smokey, m-am gandit si eu de ce l-or fi postat pe web inainte de a fi gata ... probabil ca vor sa ne sondeze preferintele si probabil ca-l vor ajusta ... (parerea mea :angry: )

 

 

Ma gandesc sa aruncam 2-3 sugestii macar sa vedem daca le iau in considerare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Io unul m-am saturat de lucruri facute tri la leu. Astia de la Univers Moto vin cu master tradus, noi bagam sugestii, astia de la MotoExpert vin cu catalog plin de ciudatenii, noi acceptam, dam sugestii, las' c-o fi mai bine, mai dam sugestii de ce muzica vrem sa ascultam la intruniri, noi ne tot dam cu parerea si totdegeaba.

 

Cat despre sugestiile adresate redactiei motolife - no comment. S-a discutat pe lista acum 2-3 luni si e clar cu cine ai deaface.

 

Ala numesti tu site bun?! In primul rand bumburile de sus nu merg niciunul, la forum e o eroare grosolana (nici macar un pic de profesionalism sa nu activeze linkul), despre design nu mai vorbesc (mesajul ala cat roata carului nu pe ecran, fonturi, etc).

 

Sunt dezamagit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar voi ce aveti cu situl? Mie rubrica de arhiva mi s-a parut beton. Ce ar putea sa scrie? Ideea e sa cumparati revista, nu sa cititi articolele pe gratis. :)

 

Ar putea sa puna test drive-urile si adrese de la mecanici, magazine, preturi comparative la diverse accesorii ...

 

Dar trebuie sa lase loc sa cumperi revista. Adica sa nu puna decat niste preview la articole.

 

Oricum trebuie laudata initiativa :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Hai sa va arat ceva in legatura cu site-ul celor de la MotoLife.

 

La prima vedere, cel care a initiat aceasta discutie pare "destul de nou in motociclism", dupa cum spune chiar el, si ca "Acum cateva ore am vazut ca revista Moto Life are site si m-am gandit sa stam putin de vorba despre chestia asta."

 

Toate bune si frumoase, dar hai sa vedem care este de fapt smecheria (a se citi murdaria)!

 

Userul SUZUKI are IP-ul 213.157.162.85. Cine se ascunde sub acest ip???

 

The host name for 213.157.162.85 is crististan.rdsnet.ro

 

Pentru cine nu stie, "crististan" vine de la Cristian Stanescu, nimeni altul decat redactorul si proprietarul revistei in cauza.

 

Cred ca va dati seama despre ce este vorba! Este ca si cum ne-am face si noi (cei din Pro-Bike) user pe forumul lor si am incepe sa ne laudam intalnirea de la Snagov, si alte evenimente.

 

Mie mi se pare destul de necurat modul in care s-a procedat, mai ales ca daca ne anuntau despre site il puneam noi la anunturi, ca asa este normal.

 

Mai mult, in urmatorul mesaj, ia sa vedem ce zice d-l Suzuki:

 

"M-am mai navigat putin pe acolo si cred ca erau chestii destul de interesante. Misto ideea cu inceputurile de articole, daca vrei sa stii despre ce s-a scris pana acum. Eu le doresc bafta in continuare."

 

Cam atat. Sper sa nu considerati ca am scris cu rautate, dar asta este adevarul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnul ,,Suzuki" s-a facut de mult de (cuvant urat), de cand a incercat sa combine motociclismul ca pasiune cu afacerile.

Pe celalalt forum ne-a cerut sugestii, si cand i le-am dat cat si idei, ne-a facut ca in toate felurile , de la carcitasi care fumam in spatele blocului tigari din banii taticului si multe alte tiganii caracteristice parvenitului Cristian Stanescu.

E foarte bine nea Dobrescule ca l-ai demascat pe papagalul asta care ne face de rusine reprezentandu-ne prin fitzuica aia de 2 lei copiata de unde apuca si cu test-drivere de scutere...

Smokei are dreptate in privinta siteului. E jenant... Insa nu-i de mirare, asta e tot ce poate tipul asta, adica lucruri facute pe jumatate...

Pana si revista scoasa de Pro-Bike cu ocazia Snagovului a fost mai de calitate si mai interesanta decat numerele scoase de Moto-Life.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

observ ca pro-bike-ul duce o campanie anti motolife

 

mai oameni buni va legati de cel care prin forte proprii, ajutat de un colectiv de pasionati, v-a adus SINGURA revista moto din romania. si a reusit sa o faca timp de mai bine e un an si jumatate.

imi cer scuze in fata lui Victor Popovici, primul care a incercat sa faca asta, dar incercarea lui as esuat si el poate intelege de ce motolife nu se ridica la nivelul revistelor din vest.

 

iar domnul nastase de ce nu a facut nimic pana acum?

unde era el cand altii incercau sa faca ceva pt mototciclismul romanesc?

ce a facut el pentru ceilalti motociclisti?

 

eu zic sa il lasati pe Cristian Stanescu in pace si sa vedeti ce faceti voi pt motociclisti?

 

iar daca a imbinat pasiunea cu afacerile ce? ce e rau in asta? nu vreau sa va reamintesc ca o parte din cei care vin pe pro-bike vand fiare vechi cosmetizate in bijuterii tehnice. nu cred ca o fac din dragoste penru motociclistul de rand

 

iar pe D-l duke il invit sa faca el o revista mai buna, sa faca el drive teste mai K-lumea cu motociclete de top. si sa ne explice el ce si cum se intampla in motociclismul actual, sa se duca la intrunirile motociclistilor si sa relateze obiectiv si de acolo unde nu este primit!

 

si toate astea pe banii proprii.

 

cat despre revista pro-bike... nu inteleg pentru ce o tot laudati atat...

o comparatie cat d cat obiectiva arata o diferenta clara de calitate grafica si informationala ... iar daca e asa de buna de ce nu mai apare?

daca a fost doar o fituica de ocazie va rog sa nu mai faceti comparatie... revista lu' Stanescu apare in fiecare luna de ceva vreme. de fiecare data cu noutati obtinute cu greu uneori. si relatate obiectiv, trecand de multe ori peste injuraturi si suturi primite in fund

 

eu cam asta am avut de spus voi faceti ce credeti

noi aici incercam sa facem ceea ce putem pentru motociclistii romani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat Motolife - chiar primul nr (foarte entuziasmat) si apoi alte cateva si .... m-am lasat de sporturi din astea ; apoi am zis ca "hai ca a trecut un an, sa vedem daca s-a mai schimbat ceva" si am mai cumparat cateva numere .... big mistake .... de fiecare data mi-a parut rau. Acum prefer sa cumpar nr "expirate" din SuperbikeMagazine !!! apropo, misto revista, facuta de profesionisti dar si cu mult umor ! (nici o aluzie la revistele noastre... :D )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
observ ca pro-bike-ul duce o campanie anti motolife

nu cred ca e vorba de asa ceva, totusi fiind moderator pe aici tin sa subliniez ca posturile de mai sus reprezinta opiniile mele personale, pentru care sustin si semnez. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma simt obligat sa intervin.

Nu se duce o campanie anti MotoLife. Personal am cumparat majoritatea nr. (de ce oare?) si nici macat nu le-am citit (asta este problema mea). Revista Pro-Bike este o revista de club si apare OCAZIONAL. Noi nu facem afacere din asta; o distribuim gratuit. In ceea ce-l priveste pe Dl Stanescu... mai simplu era sa spuna "sunt X si daca vreti puteti sa vizitati si siteul Y". Nu cred ca avea cineva ceva impotriva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dane, in primul rand am vrut sa ma semnez inca de la inceput si o facusem. mi-a venit apoi in minte ideea de forum, unde nu conteaza identitatea atata timp cat iti exprimi o idee, o PARERE. Iar parerea este ceva subiectiv. in plus am scris undeva "noi aici" . mai mult, cred ca o mare parte dintre voi oricum stiati cine este E.Z.rider.

 

daca este necesar o sa o fac acum:

Ma numesc ciprian paulenco si sunt redactor la motolife

 

ceea ce am scris este parerea pe care am avut-o intotdeauna despre MotoLife. revista nu omul si nici SRL-ul, care de altfel trebuie sa fie in spatele oricarei publicatii independente.

 

draga dane articolele pe care le semnez sunt SCRISE de mine si LE SUSTIN

am venit la revista asta pentru a scrie articole nu pentru a apara pe nimeni dar trebuie sa iau atitudine cand se intampla cate ceva.

 

daca cineva are de obiectat legat de articolele scrise il rog sa o faca la mailul din caseta redactionala

 

in ceea ce priveste pe fostul redactor sef ... nu l-am cunoscut decat foarte putin si nu pot sa ma pronunt din ceea ce am auzit.

 

si iarasi faceti comparatie intre doua chestii total diferite. ProMotor nu e o revista moto, ci una auto-moto. Si mai este si publicitatra pe deasupra.

 

este pacat ca in loc sa ne linistim acum inainte de sarbatori si sa ne bucuram de ele, noi ne certam pe te miri ce si te iei de mine de parca ...

si ce e cel ciudat este faptul ca in acelasi timp au aparut doua discutii foarte acide la adresa motolife iar postul tau legat de acel anunt este datat cu doar cateva ore dupa cel al d-lui Dan Nastase.

care iarasi, a tacut pana acum iar acum cand cica ar avea revista pregatita pt februarie face atacuri nefondate la adresa MotoLife si subliniaza erori "eronate" nici macar pe cele care exista. se lauda cu temperaturi de numai 2 grade Celsius in Daitona (care btw este in Florida ...????????) in fine, or fi fost temperaturi din astea cu ocazii mai speciale ca vizita dumnealui. oricum ar fi ... si eu am facut 300 de km pe un MZ la 5-0 grade Celsius din care 40 de km pe ploaie. la fel si frate-miu si multi altii. Mai sunt motociclisti nu doar D-l Nastase

 

oi fi eu mai suspicios dar aici pute ceva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat despre colaborarea mea cu revista PRO-BIKE eu mi-am oferit calitatile de REDACTOR si GRAFICIAN nu tehnoredactor cum spui tu si mai mult le-am oferit GRATIS.

m-ai facut sa refuz o alta oferta de colaborare si nici macar nu ai dat un telefon pt a spune ca nu e cazul

 

a trebuit sa aflu la doua saptamani dupa ce am vb noi, cand am venit EU la tine sa te INTREB cum ramane si nu tu care POATE ai fi avut nevoie de mine.

 

asta ca sa stie lumea toate caracterele nu doar pe cele care se expun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok Ciprian, ma bucur ca te-ai prezentat.

 

ceea ce am scris este parerea pe care am avut-o intotdeauna despre MotoLife. revista nu omul si nici SRL-ul, care de altfel trebuie sa fie in spatele oricarei publicatii independente.

 

Pai cum s-a ajuns sa discutam despre revista, cand eu de fapt discutam despre cu totul altceva, si anumei oamenii care sunt in spatele murdariei prin care s-a anuntat site-ul? Nu cumva tu ai dus discutia in directia asta?

 

 

si iarasi faceti comparatie intre doua chestii total diferite. ProMotor nu e o revista moto, ci una auto-moto. Si mai este si publicitatra pe deasupra.

 

Nu le-a comparat nimeni. Sunt doua reviste, atat. Publicitare sunt toate, parca ti-am mai explicat cum se face o revista...

 

si ce e cel ciudat este faptul ca in acelasi timp au aparut doua discutii foarte acide la adresa motolife iar postul tau legat de acel anunt este datat cu doar cateva ore dupa cel al d-lui Dan Nastase.

 

Pai nu e ciudat deloc. Descoperirea mea este direct legata de post-ul d-lui Dan Nastase. Dupa ce am citit ce a scris, am inceput sa caut ce s-a mai scris pe forum despre MotoLife, si am gasit porcaiala. Atat.

 

Oricum, eu ti-am raspuns punctual la toate problemele ridicate de tine dar vad ca tu nu ai facut acelasi lucru.

Propun sa lasam lucrurile asa cum sunt, ca noi nu facem decat sa le agravam mai mult.

 

qed

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...