Sari la conținut

Rulmentii De La Jug La Cbr 600 F3


LOTRU
 Share

Postări Recomandate

v-as fi recunoscator cine stie sa imi scrie codurile rulmentilor de la jug ,ptr. CBR 600 F3 .

 

dar nu codurile de catalog (LOUIS sau altii ) ci cele stantate chiar pe rumlent .

as vrea sa ii cumpar si sa ii montez fara sa stau cu mobra pe bara ptr. asta .

 

va multumesc anticipat.

 

(de exemplu pe rulmentii rotii fata e trecut codul 6004DU).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci !

 

am luat deja de pe mosilor rulmenti roata fata facuti de SKF la 350 000 buc.

 

mi s a parut ok , mi-au cerut cca 100 000 pe unul no name , aceleasi cote .

 

va astept in continuare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Salut..

Nu-i mai cauta ca nu-i gasesti pe nicaieri.La Badi sau oriunde in alta parte nu gasesti decit rulmenti pentru roata,cei de furca sunt asa numitii rulmenti conici(adica radiali/axiali) de o configuratie speciala si nu merg decit originali.Ia-ti de la Louis,sunt 40 euro setul(doua bucati),scumpi dar nu ai ce face.

La motoarele mele in cel mai fericit caz nu am gasit decit unul din doi.Dar totusi eu spun sa-i demontezi si sa te duci cu ei acolo in minuta,poate la Honda ai sa gasesti,eu la Kawa nu am gasit..

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia te uita , doua raspunsuri complet diferite.

 

eu zic ca daca e rulment (chiar si conic) trebuie sa il mai gasesc si la altcineva decat Honda .

 

merci l.u.v. , merci BD (chiar , tocmai sunt pe lista de rulmenti de pe tanga/service si vad aici cu totul alte coduri !)

 

???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Uite aici un PDF din care poti afla de la ce alte modele de moto se potrivesc, urmarind codul de comanda .Nu stiu daca iti da si codul rulmentului pt rulmentii de furca, studiaza "docomentu' " !

 

 

De retinut ca un kit specific pt moto include si ceva garnituri de praf, e bine sa schimbi tot pt viata lunga. Eu, unul, mi-am comandat de la louis fara batai de cap.M-am saturat sa tot fiu ca iepurasul din banc , intrand intr-un magazin:

 

Eu : :banana: 10.000. de painicute mici aveti?

Vanzatorul : ;) N-aaaaaaaaaaaavem! :lol:

 

 

PS Cata , aia de oltcit de care zici tu sunt speciali, cu 2 randuri de bile si camasa de teflon, mari cat roata carului . Aia sunt ei, scumpi :crack: Daca iti mai trebuie am eu prin beci vre-o 4, si nu-ti cer mare lucru pe ei :banana:

Bearings.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...