Sari la conținut

Kawa Mic + Pietonta.. Usor..


Boogie2bad
 Share

Postări Recomandate

Yello.. si cat de tacut eram eu... uooof

 

Azi la iesire din buc, pe colentina, inainte de semaforul de la agip..am facut buff..

2 benzi de masini oprite la semafor, eu pe a treia din dreapta(unde mai erau si uneori masini oprite, dar nu si azi si este indicator cu oprirea interzisa) mergeam cu 30, cu a 2a(constant nu accel..) si cand ajung in dreptul la roata fata-dreapta a masinii sin stanga mea..:D(ce de dreatpa stanga..)sare in fata mea o pietoanta cu al ei copil...ea imi agatta ghidonul in partea stanga si ajunge in fund, fara sa ating copilul de 4 ani cu moto ). La mine se culca moto pe dreapta si dau bine cu cotu de asfalt. Geaca+Pantaloni+Ghete+Manusi+Casca si ne-am sifonat asa:

+ea are pe mana dreapta mai jos de cot o mica julitura(fara sange, vanataie sau umflatura..) ala mic l-a lovit mama lui din impact si si-a muyscat buza si eeeeu:

 

-cot busit si umflat(cred ca prea s-a lasat tot moto pe mine :D

atat fizic, dar la spital cica e un pic de cap de os rupt, dar care se prinde cu surub sau tija si am eu un doctor valabil la floreasca deci np.. :baldy:.. maine la 7"30 ma face bine si sper sa plec tot maine home pt ca e anestezie locala..

 

si acum restul:

-geaca si-a facut treaba, dar s-a cam juilt, nu s-a rupt, estye relativ superficial si poate se repara (unde? :P

-pantaloni stersi dar nu rupti

-casca putin zgariat, dar nu a fost soc, nu e asa ca mai pot sa m,erg ? :D

-moto a suferit la semnalizare dreapta fata si cateva zgarieturi..

 

oh well greu cui stanga si mai am cateva ore pana la operatie asa ca somn usor...

 

si am de multumit la multi oameni.. in special o fata.. un inger de fata... dar dupa operatie..

 

 

bafta multa lume si fara ghinioane.... od† ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yello.. si cat de tacut eram eu... uooof

 

Azi la iesire din buc, pe colentina, inainte de semaforul de la agip..am facut buff..

2 benzi de masini oprite la semafor, eu pe a treia din dreapta(unde mai erau si uneori masini oprite, dar nu si

 

 

ai fost la pulitzie? cum a iesit? :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa anticipezi. Cand depasesti coloane oprite, pietonii kamikaze apar de peste tot. Bine ca a fost doar atat. E si asta o experienta.

 

Asa este. Sunt si intersectii predestinate:

 

- blvd dacia spre rondul pietii romana -> circula aia ca bezmeticii.

- nu mai zic de statia de autobuze vis-a-vis de televiziunea romana.

 

Mare atentie la statiile de autobuze. Majoritatea au treceri de pietoni dar nu se folosesc de ele. Prefera sa isi riste viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate barbate. :baldy:

Eu unul m-am invatat minte: Loud pipes saves lives. Cand ambalez jucaria si duduie, sa-i vezi cum se uita atent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[Mare atentie la statiile de autobuze. Majoritatea au treceri de pietoni dar nu se folosesc de ele. Prefera sa isi riste viata.

 

astia umbla pe strazi conform principiului O MASINA SAU O MOTOCICLETA TE POATE CALCA LA ORICE ORA , DAR AUTOBUZUL SAU TRAMVAIUL NU TRECE DECAT DIN JUMATE IN JUMATE DE ORA, ASA CA NU MAI CONTEAZA-NIMIC ATUNCI CAND VEZI CA SE APROPIE AUTOBUZUL DE STATIE

:baldy:

Editat de bykerkess
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

initial eu am chemat politia, nu prea m-am gandit, dar am zis sa o las sa rezolve ei problema..

 

pitoanta zicea sa nu mai mergem ca ea nu vrea nici la spital si tot imi spunea ca recunoaste ca ea a fost de vina si probabil astepta sa iert.. cum mi-am dat seama ca nu am ce bani sa iau de la ea, si nici casco nu am..am zis ca las ca o fac eu..vine politia, ne ia datele si pe urma mi-au prezentat scenariu:

mergem la spital, moto sa ramana acolo, apoi back la locul accidentului pentru ancheta apoi la politie pentru declaratii si hartii.. foke now! :P a venit ambulanta si am refuzat amandoi sa mergem si pe urma am lasat moto sa o ia cu remorca, i-am spus pietoantei sa imi lase un numar ca sa stiu daca au ceva pana la urma si evident ca azi nu a raspuns.. :baldy: treaba ei de femeie zapacita.. si cam asta cu politia..

 

ieri cu operatia am avut bafta de o asistenta de la floreasca care se da cu moto si are prieten pe forum, dar nu stiu cine..s-a purtat f frumos si mai si ras o groaza.. :D .. mi-am pus sarmulite si azi de dimineatza am ajuns acasa.. 2-3 saptamani de stanga.. si gata.. back in business..

 

clar puteam sa conduc si mai preventiv, dar imi aduc aminte ca inaintea mea trecuse si o masina, adica nu era chiar o forma de crosetat..era banda..dar probabil daca eram mai calit cu experienta aveam 10 la ora si era mai bine.. asa cum o sa fac de la primavara pentru ca tocmai s-a inchis sezonul la mine.. :D

 

mercic de urari si o sa va arat si cotul meu inainte de operatie.. :D

 

bafta si enjoy restul sezonului.. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa anticipezi. Cand depasesti coloane oprite, pietonii kamikaze apar de peste tot. Bine ca a fost doar atat. E si asta o experienta.

 

Asa e .... mie mi-a sarit aseara unul beat dintr-un troleibuz (între statii). Omu voia sa vomite. Soferul i-a deschis desi m-a vazut in oglinda. Cica i-ar fi zis, da omu n-a inteles :)

 

buf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[Mare atentie la statiile de autobuze. Majoritatea au treceri de pietoni dar nu se folosesc de ele. Prefera sa isi riste viata.

astia umbla pe strazi conform principiului O MASINA SAU O MOTOCICLETA TE POATE CALCA LA ORICE ORA , DAR AUTOBUZUL SAU TRAMVAIUL NU TRECE DECAT DIN JUMATE IN JUMATE DE ORA, ASA CA NU MAI CONTEAZA-NIMIC ATUNCI CAND VEZI CA SE APROPIE AUTOBUZUL DE STATIE

:)

 

Duminică 08.10.06, am fost cu conserva până la BucureÂşzi Âşi am văzut Âşi eu pietoni din ăÂştia debusolați!

Săreau pe trecere deÂşi ei aveau roÂşu, numai ca să aprindă tramvaiul (undeva apoape de Piața Unirii)!

ÂŞi mulți alți pietoni bătuți în cap de săreau pe zebră în fața maÂşinilor, la fel deÂşi aveau roÂşu!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate barbate. :)

Eu unul m-am invatat minte: Loud pipes saves lives. Cand ambalez jucaria si duduie, sa-i vezi cum se uita atent.

 

Foarte bine precizat ! Trebuie sa fac si eu ceva in privinta asta ca nu se mai poate. In fiecare zi imi taie o conserva calea si evit la milimetru catastrofa. Daca le este lene sa se asigure in oglinzi atunci sa le zgaltai putin timpanul, nu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am facut cel ma imporant lucru, dar am vrut sa fi e complet asa ca...

 

am sa multumesc la ceva lume..

 

1. baiatului cu scuterul de la curierat care m-a ajutat sa ridic moto si sa ma dezbrac.. :D

2. doamna de la volanul masinii prin fata careia a traversat pietoanta kamikaze care a oprit si m-a intrebat daca sunt bine si a zis ca ramane cu mine pana vine politia in caz ca e nevoie de martori(si a stat) :P

3. baietilor de service um, in special cel care a venit cu remorca..

4. tanti de la parter din blocul 110 pentru gheata pentru cotul meu.. :)

5. si super fetei care a avut grija de mine... biiine de tot.. Apriliana :D

 

si sa nu uit de super asistenta de la spital :lol:

 

 

multa bafta si poatte nu o sa mai fim asa casanti! :)

Editat de Boogie2bad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Andr3y

nu am facut cel ma imporant lucru, dar am vrut sa fi e complet asa ca...

 

am sa multumesc la ceva lume..

 

1. baiatului cu scuterul de la curierat care m-a ajutat sa ridic moto si sa ma dezbrac.. :D

2. doamna de la volanul masinii prin fata careia a traversat pietoanta kamikaze care a oprit si m-a intrebat daca sunt bine si a zis ca ramane cu mine pana vine politia in caz ca e nevoie de martori(si a stat) :)

3. baietilor de service um, in special cel care a venit cu remorca..

4. tanti de la parter din blocul 110 pentru gheata pentru cotul meu.. :)

5. si super fete care a avut grija de mine... biiine de tot.. Apriliana :P

 

si sa nu uit de super asistenta de la spital :lol:

multa bafta si poatte nu o sa mai fim asa casanti! :lol:

taci din gura ca a fost bine :D daca era mai grav era nashpa :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poarta kamikaze oameni buni... si se poarta instrument de sinucidere motorul acum, cica e mai trendy! Mai ales daca te loveste un R1, ai de ce sa te lauzi, nu e ca si cum te-ar lovi unul cu dacia :)). Anywayz, aveti grija! Noroc ca in Ct nu a ajuns inca moda kamikaze a la motorbike :D)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

asta e buba de acum o saptamana..

 

post-7817-1161289226_thumb.jpg

 

acum e mai bine si mai mica.. nu mai e asa mare umflatura.. cica au fost si partile moi strivite, dar e in regula, si intr-o saptamana poate scap de gips :angry:

 

aveti grija de voi..(eu l-am cam facut pe scarface cu a mea colectie de 3 ..)

Editat de Boogie2bad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...