Sari la conținut

Valea-Doftanei-Valea Provitei-Pucioasa-Culoarul Rucar-Bran


Lancelot
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sa-mi trag doua daca am inteles cand va fi excursia; maine sau poimaine?

 

Maine, Fratele meu Alb.... Ne intalnim maine la Petrom-ul de la iesirea din Ploiesti de pe centura, la ora 10 fix cu cei care vin din Bucuresti. Ia legatura cu Dan daca vrei sa vii sau cu Liviu (Leaveyou) pot sa-ti las si eu un nr de tel pe PM, si ne auzim

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci maine, sambata, unde si cand se intalnesc cei din buc? sau maine inseamna duminica? tocmai a trecut de 12 noaptea

 

 

Ti-am raspuns pe PM....

 

deci, cu cei ce vin din Buc, la ora 10 la Petrom-ul de la iesirea de pe Centura Ploiestiului spre Brasov

 

pt locul de intalnire din BUC, ia legatura cu leaveyou sau coffee man (si-a lasat nr de mobil aici mai sus, pe topic, pt contact)

 

maine, adica azi...

 

bafta!

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok daca nu dau un semn pana la 8.30 inseamna ca nu vin

 

pai hai la somn frate, ca-n ritmul asta riscam sa nu se mai trezeasca nimeni maine (adica azi). gutte nacht! scheisse, s-a facut de 1 si ceva....

am fugit la somn. noapte buna si sper k maine sa nu dormim in sa

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

cunosc zona campina si imprejurimile,,,

 

traseu bun : campina - poiana campina - provita de jos - provita de sus - faci stanga pe pod spre plaiu - mergi pana sus pe platou la plaiu - mai mergi 6 km si s-a terminat povestea,,,incepe cosmarul spre pucioasa nu recomand mai departe, am fost anul trecut cu masina

 

alt traseu, un compromis (daca vreti provita ) : campina - provita jos - provita sus - treceti prin albia raului , ca nu e pod , dar pe vremea asta trece si un choper - valea talii si breaza apoi mai depaarte unde vreti

 

campina - poiana campina - provita jos - provita de sus traseul asta este o placere, merge facut de cateva ori dus - intors, curbe frumoase, pante si dealuri abrupte, asfalt perfect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In stilul caracteristic m-am cam lalait dimineata si nu stiu daca ajung la 9 la Mec Otopeni. Daca la 9:15 nu sunt acolo luati-o inainte si ne regrupam la Ploiesti. Eventual puteti sa-mi dati un telefon, pot vorbi si cand merg pe motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu va astept in padure la Paulesti, sper sa veniti mai repede ca saptamina trecuta.

Pina la urma care este traseul? Sper sa nu alegeti unul off road.

Mai am o rugaminte pentru Liviu: sa faci plinul, sa verifici cauciucurile si sa faci aprovizionarea dinainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehehehe...! Oki Doki Captain!

 

Vino si tu la Petrom, ca nu-ti e asa greu...

 

@Dan Coffee Man. Vine si Zair cu inca un motor, va vedeti la MC-ul de la Otopeni...

 

Va fi soareeee!!!!!

 

P.S. Luat-iva si ceva bagaj acolo, poate cine stie, daca vremea va fi buna asa cum se anunta, sa ramanem peste noapte la Cheile Gradistei. Asta asa, ca idee

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A ajuns cu bine toata lumea? Pe noi ne-a plouat pina la Mija, dar nu au fost probleme, am ajuns la 17.30. A fost frumos, drumul destul de bun si de liber

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super tare ieseala! Acum vre'o ora si ceva am ajuns si eu acasa.... deja mi s-a instaurat asa o stare placuta de moleseala... Voi cum ati ajuns? Pana la urma am prins vreo cativa km de mers in ploaie dupa Targoviste. V-a stropit si pe voi putin, sau ati scapat? :D

 

 

Mesaj completat

A ajuns cu bine toata lumea? Pe noi ne-a plouat pina la Mija, dar nu au fost probleme, am ajuns la 17.30. A fost frumos, drumul destul de bun si de liber

 

Salutare Vio! Ai descarcat pozele? Eu acum descrac filmuletul si cele cateva poze facute cu telefonul... e clar, trebuie sa skimb bateriile :)

Mesaj completat

A ajuns cu bine toata lumea? Pe noi ne-a plouat pina la Mija, dar nu au fost probleme, am ajuns la 17.30. A fost frumos, drumul destul de bun si de liber

Salutare Vio! Ai descarcat pozele? Eu acum descarc filmuletul si pozele facute cu telefonul.. E clar, trebuie sa skimb bateriile :D

Mesaj completat

puteti pune pozele aici /index.php?showtopic=647140

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns si noi cu bine, trafic lejer pana in Bucuresti. Ne-a ploat putin dar nimic serios.

Asfaltul bun, companie faina...a fost o tura misto. Dupa ce termin de discutat 2 blonde reci si spumoase ma apuc si eu de scos poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A ajuns cu bine toata lumea? Pe noi ne-a plouat pina la Mija, dar nu au fost probleme, am ajuns la 17.30. A fost frumos, drumul destul de bun si de liber

pozele mele sint putine, nu am incacarcat bateria

post-48168-1301770488_thumb.jpg

post-48168-1301770590_thumb.jpg

post-48168-1301770637_thumb.jpg

post-48168-1301770680_thumb.jpg

post-48168-1301770737_thumb.jpg

post-48168-1301770781_thumb.jpg

post-48168-1301770822_thumb.jpg

post-48168-1301770863_thumb.jpg

post-48168-1301770910_thumb.jpg

post-48168-1301770956_thumb.jpg

post-48168-1301770992_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faina ieseala!! cu toate ca de la dupa ploaie, nu putea motocicleta cat de repede vroiam sa ajung acasa.

 

La mai multe plimbari.

 

 

 

 

De fapt io as iesi si azi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai am mers cam asa : Bucuresti-Ploiesti-Paulesti-Plopeni-Telega-Cornu-Sinaia-Parul Rece-Rasnov-Bran-Moeciu-Stoenesti-Malu cu Flori- Voinesti-Targoviste-Racari-Bucuresti. Sper sa nu fi gresit. Cu harta e cam greu in momentul de fatza, dar gasesti tu o harta a Romaniei pe net.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok... traseul final a fost urmatorul:Ploiesti-Cocorastii Mislii-Bordeni-Scorteni-Mislea-Telega-Cornu-Dn1-Predal-Paraul Rece-Rasnov-Bran-Moeciu de Jos-Podul Dambovitei-Rucar-Dragoslavele-Campulung-Targoviste- si de aici, Ploiesti, respectiv Bucuresti

Mesaj completat

Ok... traseul final a fost urmatorul:Ploiesti-Cocorastii Mislii-Bordeni-Scorteni-Mislea-Telega-Cornu-Dn1-Predal-Paraul Rece-Rasnov-Bran-Moeciu de Jos-Podul Dambovitei-Rucar-Dragoslavele-Campulung-Targoviste- si de aici, Ploiesti, respectiv Bucuresti

 

La Cornu, in urma informatiilor primite referitor la starea drumului de pe traseul Valea Provitei-Pucioasa, si din lipsa adecvata de timp (pt ca cei din Bucuresti au sosit la locul stabilit cu o ora intarziere), am hotarat de comun acord sa adaptam traseul pe ruta inversa, luand-o prin Predeal si renuntand la portiunea Valea Provitei-Pucioasa-Campulung

Mesaj completat

Ok... traseul final a fost urmatorul:Ploiesti-Cocorastii Mislii-Bordeni-Scorteni-Mislea-Telega-Campina-Cornu-Dn1-Predeal-Paraul Rece-Rasnov-Bran-Moeciu de Jos-Podul Dambovitei-Rucar-Dragoslavele-Campulung-Targoviste- si de aici, Ploiesti, respectiv Bucuresti.

 

La Cornu, in urma informatiilor primite referitor la starea drumului de pe traseul Valea Provitei-Pucioasa, si din lipsa adecvata de timp (pt ca cei din Bucuresti au sosit la locul stabilit cu o ora intarziere), am hotarat de comun acord sa adaptam traseul pe ruta inversa, luand-o prin Predeal si renuntand la portiunea Valea Provitei-Pucioasa-Campulung.

Mesaj completat

De la Podul Dambovitei ne-am abatut catre Cheile Dambovicioarei

Server-ul de pe site-ul asta se misca ca un C-U-R

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ma hotarasc s-o iau maine pe varianta ocolita pe Pitesti-Brasov-Tg. Secuiesc poate ne vedem pe traseu.

V-am spus ca s-ar putea sa ne intersectam si chiar asa a fost: am dat nas in nas pe la Fundata. :)

Bravo pentru tura si multam pentru detaliile traseului! L-am notat pe tudulist. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...