Sari la conținut

1 Mai 2011 in Vama Veche / plecare pe 29 pe drumu' vechi


septimiu JFK
 Share

Postări Recomandate

P

 

Adunarea vineri dimineata pe 29 aprilie, incepand cu 8:30, in ultimul Petrom de pe Sos. Pantelimon inainte de iesirea din Buc,

PLECAREA LA 9:00!

Traseu: Bucuresti - Fundulea - Lehliu - Dragalina - Fetesti - A2 - Cernavoda - Constanta - Mangalia - Vama Veche -

 

 

cei care intarzie mai mult de ora 9 daca vor sa fie asteptati sa dea un tel / SMS pe nr meu : 0752447970

! in limita sfertului academic !

 

+ ar mai fii bine sa veniti cu plinul facut, e posibil sa dam de benzinarii pline ca si data trecuta

 

asfalt uscat si ne vedem VINERI incepand cu 8:30 DIMINEATA

Editat de septimiu_J F K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 108
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

inca nu stiu daca lucreaza doamna mea sambata dar in principiu merg cu sau fara ea...drag star si nu stiu inca daca stau sau nu la cort (il iau oricum cu mine)

Mesaj completat

gata...s-a dat decret...merg ca vine si ea cu trenul noaptea si da...o sa stam la cort

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

REC-UP!itulare

 

Adunarea vineri dimineata pe 29 aprilie, incepand cu 8:30, in ultimul Petrom de pe Sos. Pantelimon inainte de iesirea din Buc,

PLECAREA LA 9:00!

Traseu: Bucuresti - Fundulea - Lehliu - Dragalina - Fetesti - A2 - Cernavoda - Constanta - Mangalia - Vama Veche

Opriri: 1. Drajna (Popasul Drumetului sau ceva de genu'), 2. Dupa coborarea de pe A2 si iesim din Cernavoda, 3. Constanta.

Viteza/Regim: in localitatile pustii gen "Florica" viteza e 70-80, scade la 50 daca e aglomerat sau politie. Inafara localitatilor: intre 90 si 120, se merge in zig zag, calm, easy riding, fara figuri, fara baasini, fara wheelie si roti in gura.

Cine e invitat: oricine vrea sa vina atat cat poate respecta 'regulile' de mai sus. Nu conteaza tipul mobrei, conteaza omu'.

Atasat: traseul+ eventuala ocolire a podului avariat si locul de intalnire, locul de campare si cum am prefera sa ne asezam toti motoristii care vin in vama indiferent de traseu si ora venirii(adica tabara motociclistica)

 

PRTICIPANTI:

1. MotoRocker (Bandit 600N) - cort

2. Zeppelina (Honda CB 500) - cort cu ala de mai sus

3. Iulian (Yamaha Virago 750) - cort gripat cobza

3. Septimiu (GSR600) - cazare

4. Alexandra (Monster 400) - cazare

5. Radu (Transalp) - cort?

6. Sergiu (Hornet carenat) - cort?

7. Kawasakiman (Gixxer 1000) - cort?

8. THC (F650) - cort

9. Fra'su cu fra'sa (KTM SM) - cort

10.Unguru' (ZZR 600) - cort sau camping

11.Paduraru' (XT600) - cort sau camping

12.Marlyin (Hornet) - ? prins la munca

12.Danutzu (CB500) - cort?

13.Pretenu' nr. 1 al lu' Danutzu - cort?

14.Pretenu' nr.2 al lu' Danutzu - cort?

15.Versattu (SV650) - cort?

16.danutu m (Hayabusa) - cort

17.cristi_bg (Fazer600) - cazare

18.LordGrec (Bandit) - cort (ca la cort sta barbatii adevarati si barbatii adevarati are Suzuki Bandit) :P

19. Pretenu' lu' LordGrec(manz) - cort

20. dark tranquillity - Dragstar - cort

........fasbuc:

21. Dan (Hornet carenat)

22. Filippasager

23. Mihaela

24. Alexia

24. Alexandru Ionutpasager

+ inca 11 maybe

 

LISTA E DESCHISA!!!!!

 

Mai sunt vreo 5-7 care ajung mai pe seara si campeaza cu noi+restu care vin la alte ore si/sau din alte parti ale tarii + restu care vin cu noi dar nu anunta.

 

De aia care nu eram sigur ca stau la cort le-am trecut eu, cu un mic ? pt ca am auzit ca nu mai e niciun pat liber in Vama Veche asa ca... :P

 

ROCK SI MOBRE! :moron: si MARE si ALCOOALE! si ....altele, DE TOATE

PS: ROG TOTI MOTOCIOCLISTII CARE VIN PE ALTE TRASEE, LA ALTE ORE/ZILE SI DIN ALTE PARTI ALE TARII SI STAU LA CORT, SA CAMPEZE LA LOCUL ARATAT IN POZE ASTFEL INGAT SA FIM CAT MAI MULTI MOTOCICLISTI LA UN LOC :D ....

 

bag plua, poate la anu ma enervez si organizez o intrunire moto in VV de 1 mai :P

post-9738-1303923600_thumb.jpg

post-9738-1303923662_thumb.jpg

post-9738-1303923693_thumb.jpg

post-9738-1303923709_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, la mine a aparut o mica problema: nu pot lua liber maine; incerc acum cel putin sa ma pot invoi pentru vreo 3-4 ore. Deci, nu mai pot pleca cu voi :P dar ne gasim seara la locul stabilit.

 

Pana la urma merge cineva vineri pe la ora 13.00?

Ash fi interesat, incerc sa caut cazare...daca aveti sugestii...

Multam

 

Da-mi nr. tau de tel. poate mergem impreuna maine.

Legat de cazare la camera, sanse aproape 0 sa mai gasesti in Vama Veche. 2 Mai ar fi o alternativa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi petromul la link

 

L.E. eu stau la cort, ca am vazut ca am un semn de intrebare :P

Ne auzim acolo ca vin si eu, si o sa campez tot cam in zona(unde am campat aproape anual)...Ca tot plec de maine de pe la ora 5 dimineata, o sa gasiti probabil o Corsa rosie parcata in zona, asa ca dai o raita sa ne gasim :P Oricum te vad, ca esti al dracu de mic :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne auzim acolo ca vin si eu, si o sa campez tot cam in zona(unde am campat aproape anual)...Ca tot plec de maine de pe la ora 5 dimineata, o sa gasiti probabil o Corsa rosie parcata in zona, asa ca dai o raita sa ne gasim :P Oricum te vad, ca esti al dracu de mic :blbl:

 

ne vedem acolo domnu' :P te fac o vodka? :P

 

in functie de cum e vremea cochetez sa vin si eu cu conserva dar inca nu-s decis

 

L.E. in vama nu ploua http://www.mobotix.ro/ro/index.php?id=1005...&camid=2042

Editat de THC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa ne bagam pwla in ei de nori ca poate pleaca in pwla mea

urasc ploaia la modul extrem, asa ca ma decid maine dimineata dc plec pe 2 sau pe 4 roti

 

pe la 4-5 dimineata ma decid cu ce plec si o sa scriu pe forum , dc plec pe 4 roti o sa mai am 2 locuri libere in masina ... poate intereseaza pe careva

asfalt uscat

:blbl:

Editat de septimiu_J F K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne vedem acolo domnu' :blbl: te fac o vodka? :P

 

in functie de cum e vremea cochetez sa vin si eu cu conserva dar inca nu-s decis

 

L.E. in vama nu ploua http://www.mobotix.ro/ro/index.php?id=1005...&camid=2042

Facem si o repriza de Vodka :P

Noi venim cu masina, ca suntem 4, si unii or sa doarma in masina....

Si sambata vrem sa facem un drum la Balcic sa vizitam statiunea si Castelu Reginei Maria...Poate mergem in haita, dar asta ramane sa stabilim acolo!

 

Asfalt sper eu, uscat, si drum bun!

 

PS: ce se anunta cu A2-u?E inchis sau se poate circula cu mici deviatii, blablabla?Sa stiu pe unde mergem!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Facem si o repriza de Vodka :blbl:

Noi venim cu masina, ca suntem 4, si unii or sa doarma in masina....

Si sambata vrem sa facem un drum la Balcic sa vizitam statiunea si Castelu Reginei Maria...Poate mergem in haita, dar asta ramane sa stabilim acolo!

 

Asfalt sper eu, uscat, si drum bun!

 

PS: ce se anunta cu A2-u?E inchis sau se poate circula cu mici deviatii, blablabla?Sa stiu pe unde mergem!

 

vezi vreo 2 pagini in spate ca era o harta mica, se trece prin cernavoda (oras)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

Cred ca o sa ne alaturam si noi cu 5 motoare ( 2 vfr-uri , un gsx, gs, shadow) taberei de motociclisti. Noi o sa plecam pe la un 18 dim bucuresti si datorita faptului ca avem o incepatoare cu noi deci pe la 23 ajungem :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am studiat vremea si problema e asa:

-din Buc. pana pe la jumatatea drumului e OK .... fara ploaie

-iar a 2-a jumatate a drumului ar trebui sa o facem dupa ora 14-15, ca dupa 15 se sfarsesc ploile in zona Dobrogea-Constanta

 

asta dupe ce zic astia http://www.yr.no/place/Romania/Bucuresti/Bucharest/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

REC-UP!itulare

 

Adunarea vineri dimineata pe 29 aprilie, incepand cu 8:30, in ultimul Petrom de pe Sos. Pantelimon inainte de iesirea din Buc,

PLECAREA LA 9:00!

Traseu: Bucuresti - Fundulea - Lehliu - Dragalina - Fetesti - A2 - Cernavoda - Constanta - Mangalia - Vama Veche

Opriri: 1. Drajna (Popasul Drumetului sau ceva de genu'), 2. Dupa coborarea de pe A2 si iesim din Cernavoda, 3. Constanta.

Viteza/Regim: in localitatile pustii gen "Florica" viteza e 70-80, scade la 50 daca e aglomerat sau politie. Inafara localitatilor: intre 90 si 120, se merge in zig zag, calm, easy riding, fara figuri, fara baasini, fara wheelie si roti in gura.

Cine e invitat: oricine vrea sa vina atat cat poate respecta 'regulile' de mai sus. Nu conteaza tipul mobrei, conteaza omu'.

Atasat: traseul+ eventuala ocolire a podului avariat si locul de intalnire, locul de campare si cum am prefera sa ne asezam toti motoristii care vin in vama indiferent de traseu si ora venirii(adica tabara motociclistica)

 

PRTICIPANTI:

1. MotoRocker (Bandit 600N) - cort

2. Zeppelina (Honda CB 500) - cort cu ala de mai sus

3. Iulian (Yamaha Virago 750) - cort gripat cobza

3. Septimiu (GSR600) - cazare

4. Alexandra (Monster 400) - cazare

5. Radu (Transalp) - cort?

6. Sergiu (Hornet carenat) - cort?

7. Kawasakiman (Gixxer 1000) - cort?

8. THC (F650) - cort

9. Fra'su cu fra'sa (KTM SM) - cort

10.Unguru' (ZZR 600) - cort sau camping

11.Paduraru' (XT600) - cort sau camping

12.Marlyin (Hornet) - ? prins la munca

12.Danutzu (CB500) - cort?

13.Pretenu' nr. 1 al lu' Danutzu - cort?

14.Pretenu' nr.2 al lu' Danutzu - cort?

15.Versattu (SV650) - cort?

16.danutu m (Hayabusa) - cort

17.cristi_bg (Fazer600) - cazare

18.LordGrec (Bandit) - cort (ca la cort sta barbatii adevarati si barbatii adevarati are Suzuki Bandit) :P

19. Pretenu' lu' LordGrec(manz) - cort

20. dark tranquillity - Dragstar - cort

........fasbuc:

21. Dan (Hornet carenat)

22. Filippasager

23. Mihaela

24. Alexia

24. Alexandru Ionutpasager

+ inca 11 maybe

 

LISTA E DESCHISA!!!!!

 

Mai sunt vreo 5-7 care ajung mai pe seara si campeaza cu noi+restu care vin la alte ore si/sau din alte parti ale tarii + restu care vin cu noi dar nu anunta.

 

De aia care nu eram sigur ca stau la cort le-am trecut eu, cu un mic ? pt ca am auzit ca nu mai e niciun pat liber in Vama Veche asa ca...

ROCK SI MOBRE! si MARE si ALCOOALE! si ....altele, DE TOATE

PS: ROG TOTI MOTOCIOCLISTII CARE VIN PE ALTE TRASEE, LA ALTE ORE/ZILE SI DIN ALTE PARTI ALE TARII SI STAU LA CORT, SA CAMPEZE LA LOCUL ARATAT IN POZE ASTFEL INGAT SA FIM CAT MAI MULTI MOTOCICLISTI LA UN LOC :P ....

 

bag plua, poate la anu ma enervez si organizez o intrunire moto in VV de 1 mai :P

 

 

ULTIMA STRIGARE, CINE NU E GATA IL IAU CU LOPATA

:P

FACETI PLINU LA BUTOAIE SI VENITI CU NOI LA MARE

 

AMR 2 ore

 

:blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ULTIMA STRIGARE!!!

 

Adunarea vineri dimineata pe 29 aprilie, incepand cu 8:30, in ultimul Petrom de pe Sos. Pantelimon inainte de iesirea din Buc,

PLECAREA LA 9:00!

Traseu: Bucuresti - Fundulea - Lehliu - Dragalina - Fetesti - A2 - Cernavoda - Constanta - Mangalia - Vama Veche

Opriri: 1. Drajna (Popasul Drumetului sau ceva de genu'), 2. Dupa coborarea de pe A2 si iesim din Cernavoda, 3. Constanta.

Viteza/Regim: in localitatile pustii gen "Florica" viteza e 70-80, scade la 50 daca e aglomerat sau politie. Inafara localitatilor: intre 90 si 120, se merge in zig zag, calm, easy riding, fara figuri, fara baasini, fara wheelie si roti in gura.

Cine e invitat: oricine vrea sa vina atat cat poate respecta 'regulile' de mai sus. Nu conteaza tipul mobrei, conteaza omu'.

Atasat: traseul+ eventuala ocolire a podului avariat si locul de intalnire, locul de campare si cum am prefera sa ne asezam toti motoristii care vin in vama indiferent de traseu si ora venirii(adica tabara motociclistica)

 

PRTICIPANTI:

1. MotoRocker (Bandit 600N) - cort

2. Zeppelina (Honda CB 500) - cort cu ala de mai sus

3. Septimiu (GSR600) - cazare

4. Alexandra (Monster 400) - cazare

5. Radu (Transalp) - cort?

6. Sergiu (Hornet carenat) - cort?

7. Kawasakiman (Gixxer 1000) - cort?

8. THC (F650) - cort

9. Fra'su cu fra'sa (KTM SM) - cort

10.Unguru' (ZZR 600) - cort sau camping

11.Paduraru' (XT600) - cort sau camping

12.Danutzu (CB500) - cort?

13.Pretenu' nr. 1 al lu' Danutzu - cort?

14.Pretenu' nr.2 al lu' Danutzu - cort?

15.Versattu (SV650) - cort?

16.danutu m (Hayabusa) - cort

17.cristi_bg (Fazer600) - cazare

18.LordGrec (Bandit) - cort (ca la cort sta barbatii adevarati si barbatii adevarati are Suzuki Bandit) :blbl:

19. Pretenu' lu' LordGrec(manz) - cort

20. dark tranquillity - Dragstar - cort

........fasbuc:

21. Dan (Hornet carenat)

22. John

23. Mihaela

24. Alexia

 

+ inca 11 maybe

 

LISTA E DESCHISA!!!!!

 

Mai sunt vreo 5-7 care ajung mai pe seara si campeaza cu noi+restu care vin la alte ore si/sau din alte parti ale tarii + restu care vin cu noi dar nu anunta.

 

ROCK SI MOBRE! :P si MARE si ALCOOALE! si ....altele, DE TOATE

PS: ROG TOTI MOTOCIOCLISTII CARE VIN PE ALTE TRASEE, LA ALTE ORE/ZILE SI DIN ALTE PARTI ALE TARII SI STAU LA CORT, SA CAMPEZE LA LOCUL ARATAT IN POZE ASTFEL INGAT SA FIM CAT MAI MULTI MOTOCICLISTI LA UN LOC :P ....

post-9738-1304048226_thumb.jpg

post-9738-1304048242_thumb.jpg

post-9738-1304048262_thumb.jpg

post-9738-1304048275_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...