Sari la conținut

Prima plimbare impreuna...


KHK
 Share

Postări Recomandate

Fericit nevoie-mare ca mi-a venit jucaria, dupa ce vineri am facut doar o scurta tura sa ne cunoastem, duminica, pe o vreme excelenta, soare, cca. 15 grade (din pacate si vant cam puternic), am plecat intr-o tura ceva mai serioasa, la munte.

 

In principiu a fost o zi excelenta, am parcurs 450km pe tot felul de drumuri, dar nu si lipsita de mici evenimente; primul a fost la o benzinarie cand am platit 890 euro pe o revista moto pt. ca tanti de la casa a uitat sa puna virgula dupa 8 iar eu am observat cand deja apasasem ok la plata cu cardul :P ; din fericire s-a rezolvat imediat, m-au intrebat daca vreau banii inapoi cash si nu m-a deranjat. Apoi, dupa o pauza la popasul Kalte Kuhl unde tot bikerul de rand face o pauza pt. cafea si un excelent strudel cu branza si sos de vanilie (prietenii de la Tura 1 stiu de ce :D ), merg vreo 40 km pana la Mariazell unde constat ca nu mai am ochelarii de soare... cu un telefon la cacao s-a rezolvat, se pare ca ii uitasem pe sa si mi-au picat la plecare, asa ca a trebuit sa-mi schimb ruta de intoarcere sa-i recuperez. Si, colac peste pupaza, mergeam pe un drum liber, linistit, in spatele unui nene cu FJR care intra total neinspirat intr-o curba, franeaza brusc... franeaz si io... si niste frane crunte se auzeau de la masina din spatele meu, s-a oprit la sub 1m de mine ;) ; am avut insa mare noroc.

 

In rest, am savurat din plin, drumuri de toate felurile, relativ libere, pline de motociclisti iesiti la plimbare; ma rog, si ceva politisti erau la datorie, sa se asigure de nu ne punem prea tare viata in pericol. :P

 

P1010487.jpg

P1010488.jpg

P1010508.jpg

P1010501.jpg

P1010500.jpg

P1010498.jpg

P1010511.jpg

P1010519.jpg

P1010515.jpg

P1010499.jpg

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa moara bibi ca ai gasit drum forestier cu acces liber in Austria!! :P

 

E frumoasa foc, s-o stapanesti sanatooooos!!! ;)

 

 

l.e. - ce fatzuca are, asa :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti sanatos si sa faci multi, multi km. fara evenimente. Intradevar foarte tare este strudelul cu branza la acel local. Am trecut de 4 ori pe acolo si nu m-am oprit. Noroc cu tura moto facuta cu tine. Iata ptr. ce este bun un ghid.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super imaginile. S-o stapanesti sanatos. Care a fost traseul? Ai luat-o spre Salzburg, Graz, sau spre Linz?

 

Merci!

Dar Linz si Salzburg sunt ai aceeasi directie :wacko: Nu, am luat-o spre sud-vest, prin munti, deci cumva intre cele duoua directii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci!

Dar Linz si Salzburg sunt ai aceeasi directie :wacko: Nu, am luat-o spre sud-vest, prin munti, deci cumva intre cele duoua directii.

 

doua

da?

 

altfel va fi un triunf sa scrii gresit romaneste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti sanatos si sa faci multi, multi km. fara evenimente. Intradevar foarte tare este strudelul cu branza la acel local. Am trecut de 4 ori pe acolo si nu m-am oprit. Noroc cu tura moto facuta cu tine. Iata ptr. ce este bun un ghid.

 

Merci pt. aprecieri, Costache!

Tu mai pleci la Volvograd?

Mesaj completat

Sa il stapinesti sanatos si sa ne povestesti si noua drumetiile cu el.

 

Uite ca mai pun acum niste poze de duminica, de-a lungul Dunarii...

 

P1010529.jpg

P1010526.jpg

P1010534.jpg

P1010532.jpg

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...