Sari la conținut

Shovel/Pan/Knuckle/Flathead/Ironhead


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 373
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sal,am mai tras o tura ieri,de vre-o 50km....

am constatat ca al meu kilometraj, nu inregistreaza km reali....

cred ca nu e compatibil kilometrajul 100% cu turatia din cutie.

 

B.

In ce sens? sunt mai mici sau mai mari? Poate e in mile, nu stiu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai tocmai ca e in km/h.....si tare mi-e teama ca e gandit pt MPH.

am mai fost cu cineva cu o japoneza si zicea ca a mers cu 100km/h cand la mine arata 80.

Stai putin ca nu-i tot aia. Una e viteza (masurata cu vitezometrul, cu acul) si alta kilometrajul (masurat cu tahometrul, adica cati kilometri a facut) Inteleg ca la tine e vitezometrul care da eroare? Sau si kilometrajul?Ziceai ca ai facut 50 de km. Roaga pe cineva sa faca acelasi traseu si vezi daca ii da tot 50.

 

Iar raportul 100/80 da 1,25, nu 1,6, cat ar trebui sa fie raportul mila/km. E o buba pe undeva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai putin ca nu-i tot aia. Una e viteza (masurata cu vitezometrul, cu acul) si alta kilometrajul (masurat cu tahometrul, adica cati kilometri a facut) Inteleg ca la tine e vitezometrul care da eroare? Sau si kilometrajul?Ziceai ca ai facut 50 de km. Roaga pe cineva sa faca acelasi traseu si vezi daca ii da tot 50.

 

Iar raportul 100/80 da 1,25, nu 1,6, cat ar trebui sa fie raportul mila/km. E o buba pe undeva.

 

 

pai e tot aia,ca ceasul de kilometraj/vitezometru e antrenat doar de 1 cablu....asa ca inregistreaza amandoua deodata(km/h si km parcursi)...

o sa-mi iau un ceas in mile....

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca Speedo-ul e schimbat. NU vad care ar fi problema... calculeaza rabatul tot timpul , o sa te obishnuieshti! Shi la mine e aceashi faza. Am schimbat roata pe fatza de la 18 la 16 shi speedo-ul citeshte aiurea. Oricum nu ma deranjeaza...

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:wave: Ceasul la Niprul a aratat cu 20 km/h mai putin cu roata de masina. Sau cu 20 km/h mai mult? :crack: Nu mai stiu. :hug:

 

cu roata normala arata cu 20 mai putin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia blackule unu din 86 cu spriger, ar fi trebuit sa ii fac si niste poze din partea cealalta, data viitoare

 

post-7361-1173744389_thumb.jpg post-7361-1173744449_thumb.jpg

 

off topic: sa mai imi spui odata adresa ta sa iti trimit un catalog de la tandy (sa nu faci greseala sa iti comazi set. jumate din ce-i intr-un kit nu ai nevoie)

Editat de kata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shit, nu l-a luat pe tot. Mai era sosirea, parcarea si oprirea motorului. Nu se pot urca decat 6 mega? Nu-i nimic, l-am pus si pe Youtube si cand e gata acolo o sa dau linkul.

 

offtopic: Se pregateste de filmare Lupalb cu tobele cele noi. Dupa care facem sondaj intre cele doua concerte pentru tobe fara orchestra.

 

Gata, e si pe Youtube:

 

http://www.youtube.com/watch?v=-yCCJ-xgslY

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shit, nu l-a luat pe tot. Mai era sosirea, parcarea si oprirea motorului. Nu se pot urca decat 6 mega? Nu-i nimic, l-am pus si pe Youtube si cand e gata acolo o sa dau linkul.

 

offtopic: Se pregateste de filmare Lupalb cu tobele cele noi. Dupa care facem sondaj intre cele doua concerte pentru tobe fara orchestra.

 

Gata, e si pe Youtube:

 

http://www.youtube.com/watch?v=-yCCJ-xgslY

 

Super inceput...daca ii punei si o coloana sonora era belea.

Poate se uita si alti chopperisti la filmuletul asta si inteleg si ei cum se parcheaza un motor.

 

Acu, daca e de concurat la tobe, castig. Clar. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super inceput...daca ii punei si o coloana sonora era belea.

 

Poate nu ti-ai dat seama: ARE COLOANA SONORA. Ce mai voiai in plus?

BTW: azi, pe la un 5.00 esti liber? ne putem intalni la mine sau la barul din apropiere, daca nu ploua, sa facem filmarea. Mai departe nu pot ca azi iar sunt "de straja patriei" cu loazele alea mici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...