Sari la conținut

Roti Groase Vs Roti Subtiri La Clasa 125 Cmc


Roti groase versus roti subtiri  

566 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Groase,am mers ieri pe griblura si imi tragea motoru in toate directiile,mai mult de 40 nu mergeam.Eu am obiceiul sa ma car in weekend mult inafar orasului,si nu se stie cand ai o surpriza dinasta,mai ales la drumurile de la noi.Deci in situatia asta ,roti cat ma groase. :rolleyes:

stii care e problema?....tu cand mergi pe strada sau daca te inclini guma nu atinge numai pe vreo 2-3 cm.....chiar daca ai roti mai groase cu 25 %( diferenta mai mare nu prea am auzit)...iti va atinge pe 2.5-3.75 cm......care intradevar ii mai mult....dar nesemnificativ :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Răspunsuri 141
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum cateva luni.. cand am fost la Dual Motors... m-am intresat de R125... m-am pus pe el toate bune si frumoase... dar m-am uitat la roti... mi se pareau subtiri.. probabil ca vis-a-vis de mine era un R1... si l-am intrebat pe un angajat de acolo.. daca ii pot pune roti mai groase... si mi-a spus clar... "daca ii pui roti groase nu faci nici o treaba"... oricum va dati seama ca grosimea rotilor sunt facute dupa greutatea motorului si capacitatea lui... (nu ma condamnati, este doar o parere... si ceea ce mi-a zis tipul acela) :o

Editat de Alyn1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Acum cateva luni.. cand am fost la Dual Motors... m-am intresat de R125... m-am pus pe el toate bune si frumoase... dar m-am uitat la roti... mi se pareau subtiri.. probabil ca vis-a-vis de mine era un R1... si l-am intrebat pe un angajat de acolo.. daca ii pot pune roti mai groase... si mi-a spus clar... "daca ii pui roti groase nu faci nici o treaba"... oricum va dati seama ca grosimea rotilor sunt facute dupa greutatea motorului si capacitatea lui... (nu ma condamnati, este doar o parere... si ceea ce mi-a zis tipul acela) :yikes:

Pai la R-ul tau ai roti mai groase?ca stiam k parca iti luase R125

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai sunt mai groase ca la CBR daca la asta te referi... si nu vreau sa ii pun mai groase, pentru ca este motorul mic si nu vreau sa il chinui :yikes:

 

Cica nu o sa mai poti sa topesti gumele pe Cheia , daca ii pui mai mari :yikes: ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci o cheie la primavara?

 

sper in 1 luna MAXIM 1 luna jumate sa fie gata motocicleta.

 

as spune prin martie pe la mijlocul lunii sa mergem , in caz ca e gata motocicleta in martie la inceput , sa am si eu 1-2 zile "de incalzire" :yikes:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astea care le am pe motor sunt alea din fabrica. adica au in jur de 10 ani vechime... ploaie + curba = powerslide

10 ani fara sa le schimbi? :scratch:

ala de pe fata al meu are vreo 5 ani si ma gandeam sa il schimb.. nu-s crapate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum naiba va tin cauciucurile 10 ani?,eu la un sezon la rs trebuia sa schimb gumele,ala pe fata l-am tinut vreo 2 ani dar saracu' era opinca. la TT cred ca ma tin vreo juma de an

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu..probabil nu au 10 ani... insa eu am maxim 3 luni de mers pe motocicleta ( de pe 18 sept pana pe 27 noiembrie ), sor-mea a mers aproape 1 an, cel de la care am cumparat nsr-ul acum 1 an si 4 luni avea aceleasi gume, si probabil si el a mers cu ele inainte ... oricum sunt vechi. o sa le schimb , i got the money : )

 

ce imi puteti recomanda? eu as merge tot pe pirelli

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...