Sari la conținut

R.i.p


h1m
 Share

Postări Recomandate

:)

 

Nu sunt eu cel mai in masura sa afirm asta dar cred ca ar trebui inchis topic, poate chiar sters.

 

1. Nu cred ca sutn reale.

2. Nu cred ca e moral sa pui asa ceva pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stiam pozele, sunt mai vechi putin. Parca in Budapesta. Bueii da ce roata ditamai avea fata pe Ktm :D , ceva nu-i cusher cu poza...

 

Ptr. trancalaii care se emotioneaza ca fetele mari in fata primei partide, ar trebui sa stie ca regula generala functioneza pe deplin si aceea ca atunci cand te joci cu focul, te poti arde nasol ! Deci incetati sa aratati sexy si viteji pe mobre si sa credeti ca asta-i doar partea frumoasa din motociclism. E un hobby super frumos dar care mai inseamna si 80% risc. Paralizie, amputatii, moarte, etc. Daca esti constient de toate astea si totusi continui sa-ti faci damblaua, atunci poate te bucuri mai mult de ceea ce-ti confera motociclismul.

Aud mai mereu de ,,sablonul" asta ca motocicleta inseamna libertate, bla-bla, ei bine toate astea se mai si platesc fratilor. Deci ne lasam desi vedem toate astea in jur? Pe draqu`... :)

Sa fim sanatosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea cred pozele ....oare de ce picioarele nu prea erau afectate ,dar el era rupt in doua!!!...ca sa te rupi pur si simplu in doua ,trebuie ceva forta ,iar ca picioarele si mainile sa nu prezinte mai nimic(ma refer raportat la impactul suferit) ,mie mi se par cam dubioase

De ce forta e necesara sa rupi o coloana, niste muschi si ceva piele? Parerea mea ca sunt reale dar nu inteleg cauza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cati litri de sange are corpul? ..tot ala trebuia sa fie pe jos! ala nu avea echipament deloc...nu ca il mai ajuta...dar ca sa ajunga sa il taie un stalp in 2 trebuie sa ai ceva viteza!

oricum....Doamne fereste!

Editat de matematik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce forta e necesara sa rupi o coloana, niste muschi si ceva piele? Parerea mea ca sunt reale dar nu inteleg cauza.

te-nseli amarnic ,chiar e nevoie de f multa forta pt a te rupe-n doua ,si dupa cum se pare ,ei/el(creatori pozelor)

vor sa "zica" ca sa rupt in stalp ,BULLSHIT! !

Si in mod sigur daca ar fi fost sa fie asa ,ar fi aratat mult mai dezasamblat corpul respectivului

post-10419-1160772782.gif

Editat de h1m
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce forta e necesara sa rupi o coloana, niste muschi si ceva piele? Parerea mea ca sunt reale dar nu inteleg cauza.

Cam trebuie forta si trebuie cam multa...ceea ce mi s-a parut ciudat sunt picioarele si mainile care nu mi se par asa de afectate de coliziune.Ca sa te rupa pur si simplu in doua a fost nevoie de ceva impact FOARTE SERIOS ,iar ca mainile si picioarele sa arata aproape normal raportat la restul "damage-ului" mi se pare cam a minciuna.Parerea mea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bazandu-ma pe experienta mea, nu vreau sa imi dau domeniul de activitate, dar e unul f. apropiat. pozele sunt 100% false. Este necesar un impact frontal intr-o masina cu centura pusa pentru a decapita un om. In acest caz, pentru a sectiona un om in jumatate nu exista vehicul posibil care poate sa faca o asemenea leziune. Pozele sunt o exagerare facuta de niste amatori ce sufera de lipsa de atentie. In primul rand, pozele astea se duc direct la departamentul de criminalistica si la medicina legala, iar cine le face publice poate raspunde cu functia sa pentru acest lucru, si nici un expert criminalis sau medic legist nu e dezaxat sa faca public asa ceva. In cazul in care un om pe moto ar cadea sub un camion in miscare din sens opus, acesta ar fi fost facut "terci" si nu taiat in jumatate, mai ales fara picatura de sange la punctul 0 de impact. Mutarea cadavrului este strict interzisa, asa ca ipoteza ca ar fi fost mutat este falsa. Daca va mai intereseaza, mai cereti detalii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bullshit. am marit a patra poza aici in browser si se vede clar o vena pe antebratul omului... din cunostintele mele in domeniu medical (aproape zero) dupa moarte un om nu ar mai trebuii sa aiba vene la vedere nuh ? din moment ce nu mai este circulatzie prin ele :)

 

Plus ca, motorul ala KTM e de maxim 250 in 2 timpi ... cata viteza poa sa prinda sa rupa un om in doua...

post-2705-1160782567_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mei da ce de oameni slabi de inima pe aici,asta inseamna motociclismul.Nu doar plimbari,intruniri,excursii inseamna si accidente (multe),decese,suferinta.Pozele sunt o mare abureala,mainile nu au nimic dar el e rupt in 2.Au vazut poze din multe accidente mortale,tipul asta arata mult prea bine pentru a fi reala poza,poate era o sabie legata de stalp si el a nimerit in ea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand e sa se intample... se intampla. Daca pozele astea sunt false sa nu credeti ca nu puteti ajunge ca o pisica facuta terci pe sosea. Mind over matter!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cati litri de sange are corpul? ..tot ala trebuia sa fie pe jos! ala nu avea echipament deloc...nu ca il mai ajuta...dar ca sa ajunga sa il taie un stalp in 2 trebuie sa ai ceva viteza!

oricum....Doamne fereste!

 

Un barbat adult are un volum sanguin raportat la 1kg greutate de aproximativ 77ml sange . In raport cu cantitatea de grasime se produce scaderea proportionala a volumului sangvin. Omul nu parea a fi voluminos asa ca nu imi explic unde ar putea fi cei aproximativ sase litri de sange... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil or fi ramas in Paint! Nu o fi avut timp pustiu sa o editeze complet ca l-o fi rugat maicasa sa arunce gunoiu'!

 

 

Topic-ul acesta ii face liniute albastre celui care l-a deschis si nu cred ca ajuta cu nimic! Care dintre voi a avut o revelatie in timpul vizionarii pozelor?!? :)

 

 

E inca frumos afara si voi transferati biti pe net? of..of...of.....cand va ateriza si motorashul meu cred ca va rugini calculatoru (numa bani de benzina sa fie) ......bate la usa iarna si voi stati pe topic-uri d'astea!!!!! :D

Editat de -FreaK-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topic-ul acesta ii face liniute albastre celui care l-a deschis si nu cred ca ajuta cu nimic! Care dintre voi a avut o revelatie in timpul vizionarii pozelor?!? :)

 

Baietas daca as fi vrut liniutze albastre as fi postat in draci la Fun si multe alte topicuri de albastrire a profilului :D

pana una alta multa bafta in achizitionarea unui motor ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baietas daca as fi vrut liniutze albastre as fi postat in draci la Fun si multe alte topicuri de albastrire a profilului :D

pana una alta multa bafta in achizitionarea unui motor ! :)

 

1. "Baietas" ?!? Cred ca esti cu 4 luni mai mare ca mine...

2. Atunci explica-mi tu cu ce scop topicul, si mai ales titlul....

3. Azi ma duc sa vorbesc cu DMW poate incalec si eu un Ij...

4. un mic citat: "pana una alta multa bafta in achizitionarea unui motor ! :D "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul nu parea a fi voluminos asa ca nu imi explic unde ar putea fi cei aproximativ sase litri de sange... :D

Ca sa iti dau un raspuns scurt aproape 2 litri se afla in ficat, sistemul port si splina care nu par a fi lezate.

 

 

E inca frumos afara si voi transferati biti pe net? of..of...of.....cand va ateriza si motorashul meu cred ca va rugini calculatoru (numa bani de benzina sa fie) ......bate la usa iarna si voi stati pe topic-uri d'astea!!!!! :)

Ce-i drept... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. "Baietas" ?!? Cred ca esti cu 4 luni mai mare ca mine...

ohohho ce faceam eu pe la 4 luni ,sa mi-te adresezi cu tataie nu alta ! :D

Hai care iese pafara ? :D

Apropo: mii de scuze pt numele topicului (lipsa de inspiratie ,si de timp )post-10419-1160816640.gif

si rog mult sa nu va mai luati prea tare de mine ca's mic si pun la suflet :)

Editat de h1m
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ies eu...dar de abia acum ma duc sa vad ce si cum e cu planeta aia....daca o iau, SNAGOV scrie pe mine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ies eu...dar de abia acum ma duc sa vad ce si cum e cu planeta aia....daca o iau, SNAGOV scrie pe mine!

Asfalt uscat si bulan exagerat !

P.S: ia-ma si pe mine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat mai multi cat mai bine....dar in situatia de fata ....cat mai multe cat mai bine....

sorry dar daca nu esti vreo blonda buna, cred ca raman la pasagera initiala!

:D poate facem o tura sa vad mai intai daca o iau, cum merge, ce zice omu', etc....

Bafta! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum spuneau mai multi oameni care au postat in topicul asta, e prea putin sange pe langa el. Deci, pozele sunt trucate. La un accident dintr-asta in mod normal, e sange pe langa tine cel putin pe o raza de 1 metru. Ganditi-va numai cat sange curge daca va taiati la deget.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:

post-10322-1160820002_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...