Sari la conținut

Clasice- made in japan


Jean_Taxi
 Share

Postări Recomandate

Multumesc Lolo.

Acum ca a trecut mai bine de o luna de atunci inca ne resimtim dar va trece.

In ce priveste " clásica mea japoneza" este si ea aproape gata "machiata" cu tomate ca mi-a cam pierit pofta de calarit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

A venit iarna si iar incep sa visez la un oldtimer...da bani..canci! :))..iaca o poza cu niste clasici..si clasice..nejaponeze, daca imi permite ti!



E si o japoneza clasica...asa ca sunt on topic!:)))

post-23362-0-41462000-1386878683_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Sa inteleg ca ai Un CB250N Super Dream cu Motor de CB400NE Super Dream?

Daca e asa nu e normal, dar se practica...Motociclete s-au fabricat exact in aceeasi perioada, dar pentru piete diferite. Cb250n a fost pt britanicii si europa, iar cb400n pt SUA (cred)...uite aici un topic dedicat acestor modele /index.php?/topic/206193-honda-cb-250-400-nt/

Cum se prezinta ea? e inmatriculata? ce acte ai la ea?

 

 

P.S.

CB400N

Year of manufacture: 1978-1984 VIN: CB400N2000022 to CB400N3207397 Editat de mihai.i
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felcitari atunci! Esti posesorul unei superbe Honda CB250n cu motor de 400 ( bine...395) si esti in legalitate cu ea.

Felicitari si celui care a reusit inmatricularea ei, cred ca a avut ceva batai de cap cu R.A.R.-ul..pana au inteles aia despre ce e vorba.

 

Pune niste poze cu ea...sa ne minunam si noi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

attachicon.gifDSCN3135.JPG Hondita mea, la cumparare. Acum e putin dezmembrata pentru vopsitorie

Ce ganduri ai cu ea? Vrei sa o modifici sau o aduci in starea originala? Eu as face tot posibilul sa o pastrez originala. Din cate reusesc sa vad in poza nu are parti lipsa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incerc sa-mi adaug o motocicleta in garaj > Honda CB350 (de preferinta F1). Stiti vreuna prin tara, decenta si la un pret onorabil?



Am si un coleg care are un Burgman 400. Vrea sa-l dea la schimb cu o japoneza clasica, plus/minus diferenta. Daca e cineva interesat, rog PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.tomina.ro/motociclete/HONDA-CB%20350-Strada-foto-R21-.php

http://www.tomina.ro/motociclete/HONDA-CB%20350%20F-Strada-foto-T3-.php

Singurele de care stiu! (dar nu le-am vazut in realitate)

 

M-am interesat anul trecut de mai multe modele din gama Honda SOHC four, dar din pacate sunt foarte putine exemplare la noi in tara ( 1 exemplar CB750K era prin Satu Mare parca, 1 CB550F in Pipera, 1 exemplar CB550k in Bucuresti, daca mai stie cineva ar fi foarte bine)

Am mai vazut un CB350 twin pe net, fara acte din pacate, dar doar la 300 de euro.

Editat de mihai.i
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ofer maxim 1000 euro pt o motocicleta in patru cilindrii de min 650 si an de fab intre 1970 si 1986....nu ca daca ar fi mai veche de anii 70 m ar deranja..:)) Sa fie intreaga..functionabila.. oarecum:)) si inmatriculabila. Dau eventual si un 'comision' celui care stie de vreuna si ma pune in contact cu respectiva persoana. 0723561549. Jean..multumesc. ps..v am zis ca nu ma potolesc!:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ofer maxim 1000 euro pt o motocicleta in patru cilindrii de min 650 si an de fab intre 1970 si 1986....nu ca daca ar fi mai veche de anii 70 m ar deranja.. :)) Sa fie intreaga..functionabila.. oarecum:)) si inmatriculabila. Dau eventual si un 'comision' celui care stie de vreuna si ma pune in contact cu respectiva persoana. 0723561549. Jean..multumesc. ps..v am zis ca nu ma potolesc! :))

Cu GS-ul de 750 de la Bacau nu ai rezolvat nimic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...