Sari la conținut

Tentativa De Re....re....suscitare....parare....staurare?!?


bogdanawo
 Share

Postări Recomandate

furtune pe comanda face Mathias... nu stiu sa iti zis un numar de telefon dar acum un an lucra la magazinul de chestii pentru motoristi de pe Bd Timisoara (care acum e magazin de Kymco si Rieju) am vazut un furtun cu invelis metalic pt un Pegaso si arata foarte bine.

 

nici de bani nu stiu sa iti zic prea multe dar era ceva mai ieftin decat furtunul original (fara camasa metalica)

multumesc de sfat, dar, totusi, cum dau de acest Mathias? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu citeste nimeni care stie de furtunele astea, bah???

lasa, ba, ca m-a ajutat cracksman....azi l-a pus la posta si maine vine, e de la o aprilie cica......dar e mai lung cu vreo 30 cm decat ala care a fost........da' nu-i bai, ca de-abia il pozez mai bine pe furca..... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa, ba, ca m-a ajutat cracksman....azi l-a pus la posta si maine vine, e de la o aprilie cica......dar e mai lung cu vreo 30 cm decat ala care a fost........da' nu-i bai, ca de-abia il pozez mai bine pe furca..... :cheers:

i bun, i bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ce sa te sune ma ca are telefoanele pe sailent

:bounce: :peace: .....ba, esti dement rau, sa mor io, fac pe mine de ras........ :moto: da' cred ca si tu le ai tot pe silent, ca tocmai ce te-am sunat si nu raspunsei...............

 

:D :( :( :lol: ............................cica a ajuns,si mai e si bun furtunul!!!

da' nene, o ajuns, tot cu Fagarasu' faci treaba.....Fagarasu'-i fruncea! :cheers: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e misto frate da' mi-am rupt posteriorul...

da, da, lasa ca stim noi de ce ti l-ai rupt, de fapt...... :what: ia sa vedem ce moaca ai inainte, in timp ce......si dupa :what:

 

inainte:

 

 

post-10133-1176883595_thumb.jpgpost-10133-1176883625_thumb.jpg

 

 

.....in timp ce.....

 

 

post-10133-1176883672_thumb.jpgpost-10133-1176883711_thumb.jpgpost-10133-1176883794_thumb.jpgpost-10133-1176883887_thumb.jpgpost-10133-1176883944_thumb.jpgpost-10133-1176884147_thumb.jpgpost-10133-1176884252_thumb.jpg

 

 

.....pe Marinesku il chinuie talentul..... :hug:

 

 

post-10133-1176884333_thumb.jpg

 

 

.....si pe drumul de intoarcere la Buzau, pe Siriu.....

 

 

post-10133-1176884567_thumb.jpgpost-10133-1176884702_thumb.jpgpost-10133-1176885745_thumb.jpgpost-10133-1176885907_thumb.jpgpost-10133-1176885982_thumb.jpg

 

 

.....si, bac to Buzau, in poarta la Marinesku :D

 

 

post-10133-1176886120_thumb.jpg

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare poza aia cu 'LOC DESTINAT NEFUMATORILOR'. Se citeste pe fata lui bogdan parerea despre afis :what:

:hug: da, da.....dar iti dai seama ca din salonul ala pentru nefumatori iesea un nor imens de fum......erau niste militari rapciugosi acolo care fumau in draci..... :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal , tin sa va anunt ca eu nu mai combin nimic , din pacate sa facut motorul praf , sa rupt o supapa de evacuare si sa incheiat cu chiuloasa , piston si supape evacuare . cilindru mai merge , urmeaza sa evaluez cam cat ma ajunge sa-l refac dar ,e cam greu ca e 4 supape acolo iar la piese e si mai greu la acest tip de motor .urmeaza sa fac niste poze sa vedeti isprava ., iar vin la salon cu masina ca un prost. :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare poza aia cu 'LOC DESTINAT NEFUMATORILOR'. Se citeste pe fata lui bogdan parerea despre afis :hug:

a nu se intelege ca noi eram la nefumatori cu tzigara in gura....eram la fumatori, ca suntem uameni corecti...afisul se refera la camera urmatoare....

 

 

Multumim tipei din Ploiesti care s-a razgindit si nu ne-a mai taiat calea, altfel nu mai avea cine sa descarce pozele....

Editat de marinesku73
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a nu se intelege ca noi eram la nefumatori cu tzigara in gura....eram la fumatori, ca suntem uameni corecti...afisul se refera la camera urmatoare....

Multumim tipei din Ploiesti care s-a razgindit si nu ne-a mai taiat calea, altfel nu mai avea cine sa descarce pozele....

da, vaca lu' Tariceanu!........dobitoaca!.......facea Marinesku: "Opreste, opreste s-o batem! :what: "

 

sal , tin sa va anunt ca eu nu mai combin nimic , din pacate sa facut motorul praf , sa rupt o supapa de evacuare si sa incheiat cu chiuloasa , piston si supape evacuare . cilindru mai merge , urmeaza sa evaluez cam cat ma ajunge sa-l refac dar ,e cam greu ca e 4 supape acolo iar la piese e si mai greu la acest tip de motor .urmeaza sa fac niste poze sa vedeti isprava ., iar vin la salon cu masina ca un prost. :hug:

ba nene, da' ce naiba s-a intamplat?.....cum ai reusit?......ufffff, numai vesti proaste!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...