Sari la conținut

Tentativa De Re....re....suscitare....parare....staurare?!?


bogdanawo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 219
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mda ,o mai aparut un baiat cu o mobra dinasta,m`io trimis mie un pm asa am aflat si eu de el!!

Apropo,salutari,ce tot combinati aci si io nu stiu?......... :banana:

pai ...mai nimic....da'am vrea si noi sa avem o masina de alergat cu ea un BMW, ceva....sa vedem ce va iesi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa aveti grja sa nu fugiti ca ala din Constanta,de l`au dat astia jos cu autogenu de pe stalp.asa ca..........FESTINA LENTE!!!

n-am auzit de asta.....cine stie ce kelemek era ala.....io alerg frecvent cu supernova cu 170-180 si nu am probleme, nici macar de radar!

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bz05 awo e ocupat, am vazt io pa o dacie

din informatiile mele stiu ca e vorba despre bz90awo......asa mi-a zis taica-miu......sper sa nu-mi dea iarasi dobitocii de la politie numere de masina........apropos, io am mai avut la Simson bz90awo dar, inainte de a mi-l da, mi-au dat numarul de care spui tu, bz05awo si erau doua, in format auto.....stii ca politaii sunt niste cretini.......mai ales fraierul ala de Chitic, de la ghiseu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata!........numarul este BZ-90-AWO.........si am rezolvat si problema consumului excesiv de benzina facand alte jiglere principale........e spirt acum!.........rupe!..........asa cum ai spus tu aseara, Marineskule, parca mai are inca un motor pus pe ea! :crack: ......mii de multumiri pentru sfaturi referitoare la jiglere lui Motofane!.....si mii de multumiri lui Mihai_p pentru vacuumetrele cu care am facut sincronizarea carburatoarelor!........acum sunt gata de alergat!

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata!........numarul este BZ-90-AWO.........si am rezolvat si problema consumului excesiv de benzina facand alte jiglere principale........e spirt acum!.........rupe!..........asa cum ai spus tu aseara, Marineskule, parca mai are inca un motor pus pe ea! :hug: ......mii de multumiri pentru sfaturi referitoare la jiglere lui Motofane!.....si mii de multumiri lui Mihai_p pentru vacuumetrele cu care am facut sincronizarea carburatoarelor!........acum sunt gata de alergat!

BRAVOOO ,MAN MA BUCUR PENTRU TINE , HAI SA ALERGAM ..... :crack: :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da mie cind imi faceti motoru? HONDA?

pai, ba Marineskule, il revendicase Jon......zicea ca ne trimite bani sa i-l facem :wave: ..........asa ca, io zic ca e momentul sa te apuci sa-i ceri chirie :hug: ......si, dupa modelul minunatilor nostri conducatori, ii poti baga si taxa pe picaturile de ploaie care ii ruginesc piesele desfacute :eek: ......parca vad ca te imbogatesti :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

baaaaaaaaaaaaa, daca imi ia ala motoru' din curte, ce imi mai pun io in avatar?????????

naspa rau, ba, Marineskule............da', ce zici de poza asta?

 

 

post-10133-1174899421_thumb.jpg

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:baldy:

lasa, coa...ne, nu te in-betzi tu?

 

 

............dar, sa lasam prostiile pentru o vreme......pe unde as putea gasi un furtun de presiune cum este cel din poza?..............facea parte din frana pe fata......are lugime aproximativ 56 cm, ochiurile au diametrul interior de aproximativ 10 mm iar cel pe care il vedeti are insertia textila.......m-ar interesa mult mai mult unul cu insertie metalica dar nici chiar la 60E ca doar nu e insertia din platina!.........dintre cei care isi mai arunca cate un ochi pe aici, ma poate ajuta careva?

post-10133-1174910302_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:baldy:

............dar, sa lasam prostiile pentru o vreme......pe unde as putea gasi un furtun de presiune cum este cel din poza?..............facea parte din frana pe fata......are lugime aproximativ 56 cm, ochiurile au diametrul interior de aproximativ 10 mm iar cel pe care il vedeti are insertia textila.......m-ar interesa mult mai mult unul cu insertie metalica dar nici chiar la 60E ca doar nu e insertia din platina!.........dintre cei care isi mai arunca cate un ochi pe aici, ma poate ajuta careva?

nu-s bune alea de fiat 850?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-s bune alea de fiat 850?

nu ma, nu merg, ca alea aveau ochi la un capat si holender la celalalt........nu merg.........si, oricum nu mai am nici unul....oricum, cele la care te referi erau cele de pe fata......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack:

............dar, sa lasam prostiile pentru o vreme......pe unde as putea gasi un furtun de presiune cum este cel din poza?..............facea parte din frana pe fata......are lugime aproximativ 56 cm, ochiurile au diametrul interior de aproximativ 10 mm iar cel pe care il vedeti are insertia textila.......m-ar interesa mult mai mult unul cu insertie metalica dar nici chiar la 60E ca doar nu e insertia din platina!.........dintre cei care isi mai arunca cate un ochi pe aici, ma poate ajuta careva?

 

 

dar al tau ce e cu el e spart?la noi in cluj se face la comanda asemenea furtune dar trebuie sa duci furtunul la acea firma si til face exact dupa cel vechi.dar nu e cu insertie metalica.furtunul e marca semperit daca cunosti firma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar al tau ce e cu el e spart?la noi in cluj se face la comanda asemenea furtune dar trebuie sa duci furtunul la acea firma si til face exact dupa cel vechi.dar nu e cu insertie metalica.furtunul e marca semperit daca cunosti firma.

da, pur si simplu a explodat.......hmmmm.....nu stiu cum as putea ajunge la Cluj numai pentru un simplu furtun........da-mi niste date de contact de la firma respectiva, poate stabilesc cu ei sa le trimit furtunul prin posta sau sa le dau datele exacte de pe care sa-l faca.......oricum, e ceva standard......asa ca.....

oricum, multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

furtune pe comanda face Mathias... nu stiu sa iti zis un numar de telefon dar acum un an lucra la magazinul de chestii pentru motoristi de pe Bd Timisoara (care acum e magazin de Kymco si Rieju) am vazut un furtun cu invelis metalic pt un Pegaso si arata foarte bine.

 

nici de bani nu stiu sa iti zic prea multe dar era ceva mai ieftin decat furtunul original (fara camasa metalica)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...