Sari la conținut

Accident Bucuresti - Stefan cel Mare 17.05.2011


Japon
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

 

Am trecut azi pe acolo si am vazut ca circulatia era blocata, era o duba de politie rutiera si 2 politisti care faceau masuratori. Pe margine, 2 choppere si cativa moto erau deja opriti si daca nu am vazut eu prost si o masina trasa pe dreapta.

 

Veneam de pe V. Lascar si ma inscriam spre victoriei si nu am avut nici cum sa opresc.

 

Stie cineva mai multe detalii ? Sper ca n-a fost nimic serios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu pe langa locul respectiv.

Bikerul era intins pe jos, era constient dar parea destul de sifonat. Era oprita o platforma pe care doi tipi de la Chopper Academy urcau un Intruder albastru, probabil cel implicat in eveniment. Nu am oprit deoarece eram cam in plus si ma grabeam, ca tot omul...

Sanatate multa biker-ului !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi e ziua "hai sa omoram motociclisti"

 

Am venit la munca cu motorul la 22:00 si in dristor o fata cu un logan a intrat de pe banda 3 pe banda 1 fara semnal si eu veneam pe banda 1 cam cu 50...

 

claxon claxon claxon ... proasta vorbea la telefon si tot ea facea gura dupaia ca de ce o claxonez cand ea se baga peste mine pe banda ....

 

acum imi scrie un coleg pe mess:

 

shock_alex: Pai acum cateva ore au lovit unii la mine doi oamen pe trecere si pe unu cu motoru

shock_alex: Erau vreo 5 salvari acolo

shock_alex: O cioara cu un bmw

 

sanatate tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi e ziua "hai sa omoram motociclisti"

 

Am venit la munca cu motorul la 22:00 si in dristor o fata cu un logan a intrat de pe banda 3 pe banda 1 fara semnal si eu veneam pe banda 1 cam cu 50...

 

claxon claxon claxon ... proasta vorbea la telefon si tot ea facea gura dupaia ca de ce o claxonez cand ea se baga peste mine pe banda ....

 

Ceva similar si la mine, doar ca o cuconita cu loganul a intrat de pe drum secundar (a facut dreapta) direct pe banda doi, desi banda 1 era libera. Am tinut-o in claxon, pana a oprit (de nevoie) la semafor, i-am facut semn sa dea geamul jos, la care ea il da jos si direct incepe sa tipe la mine "pai voi sunteti pericol social, mergeti prea repede , nici nu poti sa va vezi", la care i-am zis "matale esti pericol social ca intri de pe drum secundar fara sa te asiguri, eu aveam fix 50 ca altfel intram in tine, sper ca daca viitoare sa nu vezi un TIR".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care aveti timp azi, de la ora 18:30 sa impartim in trafic fluturasi. (fata/verso la semnatura mea)

 

Intalnirea la Universitate in fata la intercontinental.

Pe la 19:10-19:15 vom fi in Romana, vom parca motoarele in fata fostei berarii Turist ... si incepem imparteala.

Dinspre Romana, urmatoarea oprire va fi la Unirii, deasupra intrarii in pasaj.

Nu conteaza cine i-a facut si cine i-a platit. Nu costa nimic ... doar timpul vostru .. daca vreti sa atentionam un pic soferii.

E o incercare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Hah , la fel am patit si eu doar ca nu in mortalu Bucuresti ci in celalalt capat de tara , SM . Dupa un semafor este cam 50 m pana la intrarea pe dreapta iar imediat dupa semafor pe dreapta era intrarea in cartier . Eu vroiam sa trec de peco tot in fata si cand sa trec pe langa masinile de pe banda 2 o proasta o tras de pe 2 pe 1 fara semnalizare fara sa se uite cu gigantu Merc ML si o tin in claxon pana o ajuns la asa distanta de mine cai puteam bate in geam . Am urmarito in parcare la peco si ma duc ii bat in geam si la care ea ca cei poi zic nu te sti uita , era mai bine acu cu 2 masini de pol sio salvare aici? mai bine sa platesti spitalu si dosar pt neacordare de prioritate ... la care ea " da da dupa ce ai trecut de mine mi-ai aratat :finger: " poi si eu i-am zis " si ce vroiai ?! ... sa te felicit ? " . Asta e una , in centru intr-un sens giratoriu am intrat dupa o blonda proasta la fel in sens am mers dupa ea era coloana si am schimbat pe banda 2 si cand sa trec de ea proasta se baga in fata mea ... am tinuto in claxon si dupa ce merge umpic se baga inapoi pe banda 1 la mm de o masina , si aia o tinut-o in claxon ... Oameni care nu merita permisu ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa faci asa cand esti sigur ca te-a vazut si ca face ceea ce trebuie.

Sa faci invers atunci cand nu te a vazut si uneori(deseori) tot vinovatul este tare in gura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...