Sari la conținut

semnalizari leduri


Postări Recomandate

am montat si eu semnale noi carbon si normal ca pe semnalizare se aprind mai repede , ca si cum as avea un bec ars , iar cand pun avaria merg normal

raspunsul ar fi ca nu avem suficient amperaj ptr a aprinde corect semnalele ( asta-i raspunsul celui ce le vinde )

eu am schimbat becurile din ele de la 10w am pus de 21w sa poata fi vazute pe timp de zi si cu soare

daca stie careva de care releu ar trebui , nu ezita sa ne spui

multumim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

Luati legatura cu CalinD, fostul moderator pe aria Service. Nu stiu cum dreaq a ajuns el moderator pe aria asta ca e bata la mecanica dar in schimb le are cu electronica. Ba mai mult, cand si-a montat semnalizari chinezesti cu leduri a avut aceeasi problema cu ele dar sa fiu al dreaq daca mai stiu cum a rezolvat :cheers: .

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce a postat acest organism primitiv, pentru ca e pe ignore list, dar cu siguranta a fost ceva la adresa mea, ca are niste obsesii nasoale de tot care nu cred ca se mai pot trata. ca sa nu mai spun ca nici un ciine dresat nu e asa de previzibil. bine, el o sa creada ca asta e un compliment :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

s-a dat cu insecticid, asa ca nu vom mai fi deranjati o vreme.

 

da, trebuie alt releu. sint pe Louis.

 

Pai da-le bre si codul de produs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corleonu, s-a stricat ceva la forum si cind scrii tu apare numai "sint oligrofren si posibil homo, va rog ajutati-ma". eu in locul tau n-as mai scrie nimic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

corleonu, s-a stricat ceva la forum si cind scrii tu apare numai "sint oligrofren si posibil homo, va rog ajutati-ma". eu in locul tau n-as mai scrie nimic...

 

Bre moldovene, vezi ca esti off topic. Da-le oamenilor codul de produs la releul ala ca cine stie daca-l vor gasi pe Louis.

 

PS: Parca eram pe ignore list... :scratch:

Editat de corleone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

interesante contre , sunt cu stil si cu subanteles

m-ati facut sa rad

si chiar ne-ar trebui codul respectiv ( imi clipeste f des pe semnal , iar pe avarie merg normal )

precizez ca am schimbat becurile din semnale cu altele de 21w sa fie lumina mai intensa

pe avarie este f puternica , dar pe semnalizare nu apuca sa se aprinda total

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luati legatura cu CalinD, fostul moderator pe aria Service. Nu stiu cum dreaq a ajuns el moderator pe aria asta ca e bata la mecanica dar in schimb le are cu electronica. Ba mai mult, cand si-a montat semnalizari chinezesti cu leduri a avut aceeasi problema cu ele dar sa fiu al dreaq daca mai stiu cum a rezolvat :cheers: .

 

Bafta!

 

:lol: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

ba, acuma e si mai nasol, apare ca ai scris "buna, sint corleone si am auzit ca daca o iau la c.ur imi trece prostia, ma ajuta cineva sa testez?". opreste-te urgent ca deja esti de risu' curcilor.

 

Hai bre Caline, da oamenilor codul ala ca eu nu am timp sa-l caut.

 

LE: Asta e? Cod 10032221?

post-42427-0-13905100-1310463486_thumb.jpg

Editat de corleone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

rezumatul zilei: corleone agata niste boschetari si si-o da la c.ur cu ei. dupa care isi face test de IQ si tot negativ iese. fail... again.

the end.

 

Calinushe, sigur esti moldovean? Ca nu ai nici un haz :disappointed:, as vrea sa ma rad la glumele tale dar sunt prea proaste :smoke: .

 

PS: Nu mai fi ranchiunos ca o sa crape fierea in tine. Si zi-le oamenilor daca ala e releul.

Editat de corleone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce putem sa mai spunem decat " multumim frumos " ptr informatiile pretioase pe care le-ati impartasit

Ati fi putut sa va " cerati " in alta parte si pe noi daca ati fi stiut , sa ne ajutati cu informatii sau idei.

Si acum , daca tot o sa devin un antipatic ptr. voi , macar sa va salut : " SALUT ! "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci fii atent care-i faza.

eu am postat informatia de care aveai nevoie. apoi a venit un admin care a sters tocmai aia si a lasat porcaiala :) deci ar fi bine sa te adresezi adminului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa intelegem ca adminilor le place mai mult " porcaiala " decat invatarea unor chestii noi ?

gen toate showrile televizate si contrafacute , in care interesul este maxim ptr. cearta in sine si nu ptr. subiectul initial al showlui .

daca tu ai scris ce trebuia , sa-si insuseasca criticile cel / cei ce au facut sa se imteleaga altceva

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

Ce putem sa mai spunem decat " multumim frumos " ptr informatiile pretioase pe care le-ati impartasit

Ati fi putut sa va " cerati " in alta parte si pe noi daca ati fi stiut , sa ne ajutati cu informatii sau idei.

Si acum , daca tot o sa devin un antipatic ptr. voi , macar sa va salut : " SALUT ! "

 

Coane nu mai fi tare in gura, asa merg deocamdata treburile pe motosicli.ro, mai intai ne radem si pe urma facem si treaba :drink: .

Editat de corleone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"coane " ? " nu fi tare in gura " ce-i asta ?

nu am intentia sa ma cert sau sa intru in polemici , dar daca insisti sa jignesti gratuit.................putem s-o facem si pe asta , cu toate ca nu ar ajuta pe nimeni .

si nu sunt " tare-n gura " , doar am postat parerea mea care a fost off topic , cum de altfel nici voi nu ati fost on topic

mi-ar parea rau sa incep a-mi schimba parerea despre acest site , care pana in momenntul de fata mi-a adus numai lucruri bune

singurul lucru care-l fac si pentru care sunt pe moto.ro este : documentatia si totodata deprinderea unor lucruri noi , nu ptr. a ma certa

nu am timp si nici nu vreau sa raspund la provocari virtuale care in viata de zi cu zi nu fac nici 2(doi) bani

p.s. : multumesc calin , dar eu am schimbate becurile din 10w in 21w

intrebarea este daca merge releul si in situatia data ?

multumesc anticipat

respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"coane " ? " nu fi tare in gura " ce-i asta ?

nu am intentia sa ma cert sau sa intru in polemici , dar daca insisti sa jignesti gratuit.................putem s-o facem si pe asta , cu toate ca nu ar ajuta pe nimeni .

si nu sunt " tare-n gura " , doar am postat parerea mea care a fost off topic , cum de altfel nici voi nu ati fost on topic

mi-ar parea rau sa incep a-mi schimba parerea despre acest site , care pana in momenntul de fata mi-a adus numai lucruri bune

singurul lucru care-l fac si pentru care sunt pe moto.ro este : documentatia si totodata deprinderea unor lucruri noi , nu ptr. a ma certa

nu am timp si nici nu vreau sa raspund la provocari virtuale care in viata de zi cu zi nu fac nici 2(doi) bani

p.s. : multumesc calin , dar eu am schimbate becurile din 10w in 21w

intrebarea este daca merge releul si in situatia data ?

multumesc anticipat

respect

Petrece mai mult timp pe aici si o sa vezi cum merge treaba :)

 

Acuma. Ai psu becuri de 21w in loc de ala de 10W. Din experienta iti pot spune ca ala de 21 s-ar putea sa iti topeasca sticla galbena din semnal. E si mai aproape de ea si da si mai multa caldura.

 

Acuma cu releul. Daca iei aia pe care scrie 30W max, poate ca nu o sa iti clipeasca la fel de repede/incet ca si inainte. Daca iei ala de 10A, o sa iti mearga totul normal. 21W\12V= ~ 2A. 2Ax2 becuri e 4 A. Daca vrei si avarii o sa mearga, ca is cam 8A.

 

Deci ia ala de 10A si e totul OK, poate mai putin partea cu topitul sticlei :D .

Editat de Dan Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

Petrece mai mult timp pe aici si o sa vezi cum merge treaba :)

 

Omul sta prost cu cititul (printre randuri) :grinbandit:

 

Asteptam sa se maturizeze :smoke:

 

Dupa aia poate va intelege :drink:

 

documentatia si totodata deprinderea unor lucruri noi , nu ptr. a ma certa

 

depinde de tine ce vrei sa faci, sa te documentezi sau sa te certi. deocamdata eu vad ca nu stii de gluma si cauti scandal.

Editat de corleone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...