Sari la conținut

Coclaureala sambata - 09.07.11


throttle
 Share

Postări Recomandate

E o tura interesanta de antrenament pentru hard-enduro totusi, avand suficiente obstacole de dificultate medie/mare.

 

:blink:

 

hai bai Mihaita ca hard enduro fac baietii la Romaniacs,

si un pic a facut nebunul care a fost cu noi cu LC4 de a urcat cu slickuri si a luat-o pe coastele alea de credeam ca nu-l mai gasim in veci... :burnout: :peace:

 

a fost o plimbare de duminica REUSITA!!

 

:cheers:

post-37681-0-43155900-1312285972_thumb.jpg

post-37681-0-28358800-1312285983_thumb.jpg

post-37681-0-59304400-1312286013_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 114
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca sunteti liberi saptamana asta poate favem o tura pe la piatra arsa,babele,vf omu,sau daca aveti alte idei sunt binevanite.

 

Atentie ca la Babele si Vf. Omu e interzis cu moto, atv etc, vreo 30 de bulioane amenda daca va prind jandarmii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Majoritatea vad ca vor sa mearga duminica, asa ca o lasam pe duminica.

 

Distanta pana la Maneciu e de cam 100 km, iar la intors, din sacele, de unde iesim din munte, cam 160.

restul sunt prin padure (distanta prin padure e trecuta pe graficul care apare in harta).

Editat de UciUci
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

p.s. ai voie cu mobra pana la Babele dar doar pe drum, nu si in afara lui.

 

Acest semn se afla la intersectia drumurilor dinspre Piatra Arsa si Babele.

post-5780-0-25482000-1312564351_thumb.jpg

Fiecare intelege ce are chef. Eu inteleg ca acolo se termina DJ713 si accesul cu mijloace motorizate in afara drumurilor publice este interzis. Din moment ce acolo scrie clar ca DJ713 se termina si-ti mai apare si semnul "accesul interzis", trag concluzia ca daca mergi mai departe esti in afara drumului public.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acest semn se afla la intersectia drumurilor dinspre Piatra Arsa si Babele.

post-5780-0-25482000-1312564351_thumb.jpg

Fiecare intelege ce are chef. Eu inteleg ca acolo se termina DJ713 si accesul cu mijloace motorizate in afara drumurilor publice este interzis. Din moment ce acolo scrie clar ca DJ713 se termina si-ti mai apare si semnul "accesul interzis", trag concluzia ca daca mergi mai departe esti in afara drumului public.

Ai dreptate, fiecare intelege ce vrea, dar asa arata indicatorul anul asta! :cheers:

post-49126-0-76593600-1312571175_thumb.jpg

Editat de SUN_83
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru duminica ma inscriu si eu... interesant drumul propus, in mare parte l-am facut eu anul trecut. Daca nu este noroi nu pune probeme deosebite!

 

Asta pentru duminica... dar pentru maine e cineva cu vre-o propunere?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ora 9.00 la Academie in Baneasa sa ramana...cu plinul facut!

 

Pana maine, daca tot nu e hotarat 100% incotro o apucam, bag la dezbatere urmatorul traseu: dupa lacul Paltinul in Valea Doftanei facem dreapta pe forestierul care urca pe creasta, avem vre-o 30-35km pe gol alpin (drumul ajunge pana pe la 1700m altitudine) ca pe final sa coboram in drumul de Cheia-Brasov exact in parcarea din Pasul Bratocea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

am urcat acum vreo luna pana la Babele si de la semnul ala si pana sus era "plin" de jeep-uri.

plus ca am vbit cu baietii de la Salvamont si mi=au confirmat ca pana la Babele e voie, dar nu in afara drumului.

 

Tibi, George dati-mi un tel maine de dimineata inainte sa plecati de la academie si am sa va astept pe DN1, la intersectia de la Potigrafu, pe partea dreapta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti niste incurca lume! Am plecat de ieri si am facut Piatra Arsa, Pestera.

Astazi Muntele Rosu si v-am asteptat la Barajul de la Maneciu. Vazand ca nu veniti, am plecat pe la 12 singur pe traseul propus de voi, cca 20 km. E drum de creasta, frumos, dar are mai multe bifurcatii, astfel ca m-am intors. Credeam ca ati intarziat. Ati schimbat traseul in ultimul moment?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata inca o tura! 6 motoare, 42 km de forestiere intre Valea Doftanei si Cheia, vreme buna, pietre multe dar si ceva zone cu noroi... ca si astea au farmecul lor!

Pacat ca nu ne-am sincronizat si cu dl Constantin, dar de sambata am anuntat posibilitatea deturnarii traseului...

Urmeaza pozele! :haha:

post-52162-0-32932100-1312745212_thumb.jpg

post-52162-0-35868700-1312745238_thumb.jpg

post-52162-0-24171200-1312745319_thumb.jpg

post-52162-0-12355100-1312745340_thumb.jpg

Editat de vlaadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...