Jump to content

Romanii din Belgia

Recommended Posts

• Replies 458
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu e relevant la ce am pus. Personal ma tentează 28 dar sunt la Graspop pentru Slayer.

Hehe, imi aduc aminte de 2010, parca nu-mi venea sa cred ca era pe bune , toate trupele alea la un loc intr-un singur week end(bine, Kiss si Aerosmith nu se pun :)) )

Edited by Emperor

Sa știi ca nici anul asta nu e rău deloc. Dar Slayer au primul turneu fără Kerry King și sunt tare curios sa vad cum o sa fie live. Vezi pe site la Graspop.

bine bine muzica ca muzica dar cu iesirea de duminica cum ramane?haideti hotarativa cativa pana diseara sa avem ce iesi maine:)daca sunt 2-3 eu vin

Pentru prima oara imi merge motorul bine si as fi tentat sa vin dar nu singur, vad ca Gianni nu a scris nimic inca, iar prietena nu cred ca e dispusa sa mearga atata drum pasager ...

Pana un alta ce se intampla acolo? Parada, apoi ce ...

Pai uite aici, stii cum se spune ca o imagine face cat o mie de cuvinte dar din pacate in afara de fb nu gasesc nimic pe net, totul a ramas pe fb

La 12 e adunarea, la cinquantenaire

La 11 cei din bruxelles se vad la atomium, se pleaca la 11:30

Se pleaca de la Wavre si la Louviere la 10:30

Se pleaca de la Mons,Tournai, Namur la 9:30, Charleroi, Liege la 10,

» Post actualizat in 21 Jun 2014 18:01

Vlad , stiu cum este, nici eu nu am avut pana de curand Fb, il urasc dar exact ca tine nu am stiut de multe intruniri pt ca totul se face pe fb.

Plecarile se fac la 9:30, 10 sau 10:30 din diverse orase.

La bruxelles intrunirea se face la 11, plecarea la 11:30 la atomium.

Strangerea se face la 12 la Cinquantenaire.

Eu personal cred ca am sa ma duc pana la Bierges la benzinarie de unde se pleaca la 10:30, asa mai fac un pic de drum, sa am de unde sa ma intorc :-)

Pana una alta vad ca nu sunt amatori, pacat , vremea frumoasa si pretextul sa ne fi strans mai multi.

pai hai sa facem sa fie la 11 vine careva la ora 11 la atom ? in afara de mine si dan? haideti motociclisti de weekend acu e momentu:)) iesiti in fata si anuntati-va prezenta

Da, is foarte organizati vad ... din toata belgia plecari doar din 4-5 orase, si niciunul langa mine. Am vorbit cu Gianni, nu poate ... sincer sa fiu nu am mai mers de mult cu motorul si in momentul de fata sa vin pana acolo singur imi e urat, tu'i ...

» Post actualizat in 24 Jun 2014 19:45

Si pana la urma am ajuns, cu tot prietena, a fost interesant desi nu ma asteptam ca plimbarea sa fie pana in Ardennes, sincer nu pot sa zic ca as mai face-o odata in aceleasi conditii(prima iesire pe sezonul asta, sezonul trecut nu am facut km, etc, etc). Pana una alta ma bucur ca am ajuns sa va cunosc intr-un final.

e drept thundere..cu pasager ...e un pic mai naspa ca nah nu poti sa mergi cum vrei si nici nu poti iesi din sa,dar in rest ...eu cred ca conditiile au fost ok ....viraje cat de cat iar drumul ok fara nisip fara gropi.

vedem weekendul asta duminica poate iesim doar baieti la o tura in ardenne da un semn daca esti liber

e drept thundere..cu pasager ...e un pic mai naspa ca nah nu poti sa mergi cum vrei si nici nu poti iesi din sa,dar in rest ...eu cred ca conditiile au fost ok ....viraje cat de cat iar drumul ok fara nisip fara gropi.

vedem weekendul asta duminica poate iesim doar baieti la o tura in ardenne da un semn daca esti liber

Nu e vorba de iesit din sa ca nu sunt eu asa "racer" dar sunt chestii care pe mine ma deranjeaza, gen la franare cand unde daca nu e atenta vine peste mine, daca imi mai taie vreunu fata si se intampla ceva o mai am si pe constiinta ... am un prieten care a patit-o cu prietena in spate, in oras nu la viteza mare si totusi e destul de nasoala treaba. Nu vreau sa ajung in aceeasi situatie.

a zis cineva ardenne? vine si mosu? :D sa puneti poze plz :D

sunt niste poze imprastiate pe la joker pe la mine:) dar data viitoare cand iesim roxi punem poze sa bucuri si tu ochiul poate mi dai o tura pe aici si stai 1 sapt:)

thundere de aia ziceam ca singur e mai fain..nu e ca si cu pasager,si eu am bagat un coleg in spital iar acum cu pasager in afara de prietena nu ma mai duc si cu ea mai incet,ca mia ramas frica inca in mine

chiar frumoasa iesirea din weekendu asta...asa neplanificata, a fost mai fain :D

@roxy, am eu ceva poze, cred ca am si pe fb...pana una alta zi cand mai vi in belgia, ca mie mi dor de rasul tau :crack:

@kharly, din pacate weekendul asta sunt la munca, si sambata si duminica...daca iesiti ce sa zic....sa dea domnu sa ploua :tempted:

sunt niste poze imprastiate pe la joker pe la mine:) dar data viitoare cand iesim roxi punem poze sa bucuri si tu ochiul poate mi dai o tura pe aici si stai 1 sapt:)

thundere de aia ziceam ca singur e mai fain..nu e ca si cu pasager,si eu am bagat un coleg in spital iar acum cu pasager in afara de prietena nu ma mai duc si cu ea mai incet,ca mia ramas frica inca in mine

chiar frumoasa iesirea din weekendu asta...asa neplanificata, a fost mai fain

@roxy, am eu ceva poze, cred ca am si pe fb...pana una alta zi cand mai vi in belgia, ca mie mi dor de rasul tau

@kharly, din pacate weekendul asta sunt la munca, si sambata si duminica...daca iesiti ce sa zic....sa dea domnu sa ploua

nu stiu ce sa zic cu venitul in belgia ca in tura de anul asta nu mai sunt singura si anul asta ma duc si pe alte meleaguri ...ete

/index.php?/topic/713183-excursie-nordkapp/&do=findComment&comment=3779784

pai jokere ar fi o idee sa mai dai prin tara si ne vdm la o bere ceva ca sa rad mai cu pofta :P

sa pupati fetele din partea mea iote asa :makeout: :wink:

• 3 weeks later...

Salutare vreau sa imi schimb tobele daca ma puteti ajuta cu un link.Merci..

Pai ce vrei sa schimbi la ele nene?

https://www.facebook.com/MadrasMotoparts/photos_stream

» Post actualizat in 20 Jul 2014 18:09

E bay is your friend :)

http://www.ebay.co.uk/itm/Yamaha-XJ600N-Diversion-4BP-4XW-4-1-exhaust-system-carbon-look-can-spares-repair-/181467550222?pt=UK_Motorcycle_Parts_13&hash=item2a404f120e

Edited by ThunderByte
  • 1 month later...

Salut romani din Belgia. Se pare ca in aproximativ 2 ani (stiu ca mai e mult), dupa ce termin masterul, in proportie de 99% ma voi alatura voua.
Din pacate am auzit ca vremea e cam neprietenoasa pentru motociclisti acolo. Sunt curios, voi cum va descurcati ?