Sari la conținut

my new toy - BMW r 1000 rs


rob_debruce
 Share

Postări Recomandate

Azi a fost o zi mare pt mine..am platit prima parte pt un motor la care doar visam.(iubesc motorul boxer :rolleyes: am avut o fixatie pt nipra acum ceva vreme );. este vorba despre un BMW r 1100 rs din 1994, foarte bine intretinut. Am tot cautat pe forum dar nu sunt foarte multi posesori de astfel de motor, m-am dat cu el putin (nu este inca inmatriculat) imi place cum merge insa va trebui sa ma obisnuiesc cu el, este cu totul altceva. Atasez si niste poze:

post-57230-0-22237400-1311442844_thumb.jpg

post-57230-0-34820700-1311442856_thumb.jpg

post-57230-0-56118000-1311442867_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are aproape 20 de ani si arata mai bine ca una noua. Cum naiba a pastrat-o atat de bine? Cati km are?

 

Felicitari pentru achizitionarea ei si spor la motociclit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am vazut r1000rs nu stiam despre ce e vorba ca asa ceva nu a existat :D

 

Am avut si eu un R1100RS timp de 3 ani cu care am parcurs vreo 36.000km fara probleme; mi-a placut mult, un sport-touring echilibrat si confortabil.

A fost primul model BMW boxer din noua generatie cu 4 supape de cilindru.

 

Cauta la "motocilete de strada" ca era un topic dedicat acestui model.

 

S-o stapanesti sanatos! ;)

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam fain pt urari :cheers: km? 58000 pe bord, nu cred ca sunt reali dar motorul merge ceas, nu are nici un zgomot ciudat, nu scoate fum...am citit si topicul de la motociclete de strada dar nu era mare lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Foarte frumoasa, un clasic pe sosea, vorba cuiva mai sus!

Extraordinar de bine intretinuta.

Vad ca are si ABS..esti un fericit!

Ai sa te intelegi de minune cu ea..vei constata ca-ti vine de minune, manuse, dupa prima suta de metri.

Nu te mira, astia sunt kilometrii la cum arata si daca este adusa de afara, propietarii de BMW nu sunt niste pusti sa le alerge toata ziua.

Foarte important, la fiecare 10.000 km sa-i faci balansul injectiei+tachetii, dupa aia vei avea alt motor.

Vad ca esti din Arad, ia legatura cu userul GIV, aici pe forum, mare cunoscator de boxere..

Intra si pe topicul dedicat BMW, de aici si nu te jena sa intrebi orice, sunt cativa care cunosc motoarele astea de-a fir a par!

/index.php?/topic/47068-grupul-posesorilor-de-bmw/page__st__3120

Bafta si sa-l stapanesti sanatos..

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi a fost o zi mare pt mine..am platit prima parte pt un motor la care doar visam.(iubesc motorul boxer :rolleyes: am avut o fixatie pt nipra acum ceva vreme );. este vorba despre un BMW r 1100 rs din 1994, foarte bine intretinut. Am tot cautat pe forum dar nu sunt foarte multi posesori de astfel de motor, m-am dat cu el putin (nu este inca inmatriculat) imi place cum merge insa va trebui sa ma obisnuiesc cu el, este cu totul altceva. Atasez si niste poze:

 

vezi ca astepata un nume. nu-l lasa sa astepte prea mult...

sa va purtati de grijanie fericiti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam fain pt urari..din pacate va mai astepta un pic..luna viitoare il voi achita complet si abia peste 2 luni sper sa mai am bani sa-l si inscriu, dupa aceea schimbul de ulei si consumabile.

Editat de rob_debruce
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...