Sari la conținut

accident cheile bicazului


raducanescovan
 Share

Postări Recomandate

ieri,seful meu a trecut prin cheile bicazului si imi spunea ca era un motociclist intins pe jos si un coleg il resurscita....

asta se intampla in jurul orei 14....

stie cineva ce s-a intamplat?

zona e foarte virajata....din ce imi spune seful meu...masina era in coborare si motociclistul urca....

masina era lovita in partea stanga fata....

 

sper ca motociclistul si-a revenit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri,seful meu a trecut prin cheile bicazului si imi spunea ca era un motociclist intins pe jos si un coleg il resurscita....

asta se intampla in jurul orei 14....

stie cineva ce s-a intamplat?

zona e foarte virajata....din ce imi spune seful meu...masina era in coborare si motociclistul urca....

masina era lovita in partea stanga fata....

 

sper ca motociclistul si-a revenit...

in zona aia daca ai cazut ai puso pina vine ambulanta ai tot timpul din lume sa crapi linistit.

sper sa si fi revenit !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce in ce mai bine.. :blink: daca-l resuscitau inseamna ca este urata treaba.

A fost un accident aproape de Lacu Rosu.

 

E in ungureste, dac vreti detalii traduc:

 

http://szekelyhon.ro/szekelyfold/gyergyo/halalos-baleset-a-gyilkos-tonal

 

In mare este vorba de un om care avea 45 de ani. Era din Ungaria. Prieteni zic ca ii era rau dimineata, si incercau sa tina acasa, dar tot a plecat. A intrat intr-un tir. Nu avea viteza dupa potitisti, dar nici urma de franare.... Dupa 40 de minute de resuscitare, medicii au renuntat. Avea trei copii acasa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inseamna ca asta este accidentul despre care titrau cei de la antena 3 pe crawl. :( Pacat de copilasii pe care i-a lasat in urma, exact cand aveau nevoie de ajutor mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Suspectam ca accidentul s-a produs din cauze medicale, intrucât fata motociclistului prezenta o culoare albastruie, caracteristica persoanelor care au suferit un infarct miocardic, dar certitudinea o vom avea abia dupa ce medicul legist se va pronunta, in urma autopsiei", a precizat seful Politiei Rutiere Harghita, comisarul sef Cornel Achelaritei.

 

Dacă-Âşi asculta familia Âşi stătea acasă, acum poate era în viață :(

 

RIP :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(Mediafax) Harghita: Cetățean ungar, mort după ce a intrat cu motocicleta într-o dubă, pe DN 12C

 

Un bărbat de 45 de ani din Ungaria a murit, joi, după ce a intrat cu motocicleta într-o dubă, pe DN 12C, în județul Harghita, existând ipoteza ca accidentul să se fi produs după ce bărbatul ar fi suferit un infarct, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Purtătorul de cuvânt al Poliției Județene Harghita, Gheorghe Filip, a declarat corespondentului MEDIAFAX că un cetățean ungar de 45 de ani conducea o motocicletă pe DN 12C, între Gheorgheni Âşi Lacu RoÂşu, iar într-o curbă deosebit de periculoasă la stânga a ajuns pe contrasens Âşi s-a izbit frontal de o dubă înmatriculată în Harghita, care circula regulamentar.

În urma impactului, motociclistul a murit pe loc.

"Suspectăm că accidentul s-a produs din cauze medicale, întrucât fața motociclistului prezenta o culoare albăstruie, caracteristică persoanelor care au suferit un infarct miocardic, dar certitudinea o vom avea abia după ce medicul legist se va pronunța, în urma autopsiei", a precizat Âşeful Poliției Rutiere Harghita, comisarul Âşef Cornel Achelăriței.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...