Sari la conținut

CBR F3


mserrgiu
 Share

Postări Recomandate

Salutare, urmaresc si eu de ceva ani forumul dar pana acum nu m-am bagat in "seama" neavand capra :P de 3 luni sunt posesorul unui CBR F3 '98 de care m=am indragostit, permisul il am de un an, dar lipsa de bani = lipsa motor pana acum :)))) Va pun si niste poze, momentan este in service :)))) garnitura chiuloasa dusa :|

post-58790-0-30730200-1311928910_thumb.jpg

post-58790-0-38891200-1311928917_thumb.jpg

post-58790-0-23048900-1311928926_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, este mata :),o sa incerc sa nu o scap :|, in schimb e destul de pretentioasa, frec la ea cam la 3,4 zile, se infig toate musculitele in ea :))) dar imi place sa am grija de ea :P

 

nu a fost un criteriu in achizitionarea ei, omu' era din oras cu mine, il si cunosteam asa ca pot sa zic ca a fost un bonus culoarea :))

 

Multumesc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici nu ai luat-o bine si deja i-ai ars garnitura ?:|

cum ai reusit ?

felicitari oricum pt achizitie...modelele f3/f4 le urmaream si eu inainte sa achizitionez waka...

Editat de bike me
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:agree:

 

1600euro pe un motor din 98 nu e mult, daca este bine intretinuta din punct de vedere mecanic (si optic).

 

 

 

S-o stapanesti sanatos. Este foarte buna mobra pentru incepatori. Eu am inceput pe F4 si am fost mai mult decat multumit de ea.

Ai grija ca este totusi un motor de 600 intre craci, si o sa te duca cu viteze foarte mari daca nu stii cat sa tragi de maneta.

 

Si eu i-am schimbat garnitura de chiuloasa, asa ca nu te panica, nu e mare tragedie.

Daca tot este la mecanic si iti desface motorul, zii sa se uite si la el, in general, sa ajusteze intinzatorul de distributie, (care oricat de mult vrei sa scapi de hârâitul ala, n-ai cum, e un fel de trademark Honda)... chestii mici dar care conteaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

700 de posturi in care iti dai cu parerea despre tot ce misca, de la nipru la cbr si s1000rr. motor ai?

'ț dai seama.

Dacă nu vă convine, vă rog să-mi adăugați profilul in lista de ignore.

Editat de skvj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...