Sari la conținut

plimabareala de weekend (propuneri )


CatalinC
 Share

Postări Recomandate

Salut. Am ajuns duminica seara acasa. Am luat-o pe valea oltului (Rm Valcea - autostrada).

Scuze ca n-am scris pana acum dar am avut treburi pe la servici.

Cu noi au fost si Dragos si Dana (Intruder).

Catalin, revin cu link catre 2-3 poze.

 

Multumesc pt organizare si cazare :)

A fost suuuupeeeeeeer zice Alexandra (zice acum dar pe mine m a batut la cap ca nu mai merge la drum lung :))) )

 

Cei care au dormit in casa bantuita sunt ok ? :) stii tu acolo peste drum langa curtea cu motoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Helloo ! Super plimbarica! Pacat ca ne-am despartit ca s-a mers cam tare la un moment dat pe liniile alea drepte spre sibiu. Drumul a fost superb, am avut parte si de dat pe curbe si de touring si de pozat si de 'enduro' (care apropos mie mi-a placut la nebunie).

 

Filmuletele facute cu action cam-ul au iesit decente, o parte sunt la mn (cele facute in prima zi, care nu sunt deosebite, doar mers in grup). Cei 2gb de filmat interesant sunt la iulia. Eu din pitesti am plecat pe rucar bran si am dormit la fundata.

 

Drumul bestial si in partea aia. Total peste 1100 km din care cam 700 de curbe la mn si un cauciuc facut zob pe toate partile :D pana schimb cauciuciu, pun mobra in cui. Pozele si filmarile in seara asta sau maine ca noi abia am ajuns azi.

 

Apropos, un mare + pt george ca a venit mai departe cu noi ! Fruntea sus !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care au dormit in casa bantuita sunt ok ? :) stii tu acolo peste drum langa curtea cu motoare

 

Daca sunt ok ?? A fost asa de ok ca ma mai duc odata, bine doar in judet dar e totusi aproape.

Adrenalina sa te dai tare pe curbe, dar sa vezi cum este sa te alergi cu fantomele. Daca imi vinde mie casa aia ma las de motociclism, o sa imi ajunga adrenalina de acolo.

Pacat ca fantomele alea fugeau prea repede, n-am reusit sa prind sa va arat si voua una.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca sunt ok ?? A fost asa de ok ca ma mai duc odata, bine doar in judet dar e totusi aproape.

Adrenalina sa te dai tare pe curbe, dar sa vezi cum este sa te alergi cu fantomele. Daca imi vinde mie casa aia ma las de motociclism, o sa imi ajunga adrenalina de acolo.

Pacat ca fantomele alea fugeau prea repede, n-am reusit sa prind sa va arat si voua una.

 

Zi tu ca nu era tare tabloul ala cu popa care tinea un copil in brate :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Filmuletele facute cu action cam-ul au iesit decente, o parte sunt la mn (cele facute in prima zi, care nu sunt deosebite, doar mers in grup). Cei 2gb de filmat interesant sunt la iulia. Eu din pitesti am plecat pe rucar bran si am dormit la fundata.

 

 

 

 

astept si de la tine si de la iulia poze , si apoi o sa le trimit la toti :) maine , nu e nici o problema , am vazut ca ai trimis niste filme , nu am apucat sa ma uit la ele dar maine le fac arhive si le urc si le aveti . iulia are niste poze interesante din mers :) le asteptam :D

 

@ dan: deci toata lumea a ajuns intreaga , a fost misto , mai facem , stati pe faza ;)

 

urmatoarea iesire , mai aproape se zvoneste ca va fi marea , care vrea sa vina , iar cea mai indepartata undeva prin mijlocul tarii , acum incercam sa vedem cum facem sa reducem costurile ;)

 

partea nasoala din toata plimbarea asta ?

 

am de frecat la costum de-mi vine rau :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

urmatoarea iesire , mai aproape se zvoneste ca va fi marea , care vrea sa vina , iar cea mai indepartata undeva prin mijlocul tarii , acum incercam sa vedem cum facem sa reducem costurile ;)

 

am de frecat la costum de-mi vine rau :)

 

In Eforie, pentru cei complet nepretentiosi, am eu o casuta veche si batraneasca, neingrijita si nelocuita de vreo 2-3 ani, cu vreo 7-8 camere. Trebuie doar sa fiu anuntat din timp sa trec sa fugaresc paianjenii. Ne-bantuita !

Chiar daca stau prost cu lenjeriile de pat, macar e loc bun de gratar.

 

Costumul il cureti usor tu. Da-l cu solutie si da-i forja pe A2. O sa zboare totul de pe el. Problema e ca o sa se lipeasca alte muste, dar cel putin sunt proaspete.

Editat de undacover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci ne miscam cu talent si pentru mare :)

 

ok , ne auzim ;)

 

Nu recomand jud. Constanta. Totul e asa de drept aici ca poti sa blochezi ghidonul si sa te culci pe rezervor. Pui ceasul sa sune la destinatie.

Mie din toata plimbarea, curbele mi-au placut. Aici doar in sensul giratoriu poti sa te inclini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si mai era cineva cu un cbr galben care a fost in spatele meu cand am intrat in ala cu masina, Stefan parca il chema.Cum fac sa dau si eu de el, poate imi explica si mie ce am vrut sa fac, sau ce a vazut el :D

 

salutare

 

eu am ramas in Brasov sambata, insa duminica am plecat pe Cheile Bicazului si luni m-am intors in Bucuresti pe Piatra Neamt.

Imi pare rau ca nu am reusit sa merg cu voi, dar data viitoare nu ratez.

 

G3org3, nu stiu ce ai vrut sa faci, insa aveai loc destul si pentru depasirea masinii. Bine ca esti ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu credeam ca ne strangem atat de multi . Pot spune ca a fost o mica parada .

Pacat ca TA nu a iesit cum trebuia .Daca nu se pierdea timpul cu TF, unde a fost groaznic de aglomerat , era de nota 10.

Eu m am intors de la cascada , si m am dus la Sibiu .Acolo m am intalnit,din intaplare, cu un 3 motociclisti din BZ care facusera TA si mi au spus ca nu are rost sa plecam la 15:00 din Sibiu .O sa ne apuce noaptea pe cea mai frumoasa portiune.

Am vorbit cu Iulia(XNA), la telelefon , i am explicat problema , dar mi a spus ca plecati pe TA. Eu am dat de Dan (Ducati ), prin Sibiu, care, initial, plecase la Sighisoara. Ne am intors in Bucuresti, pe Valea Oltului . A fost frumos , dar ... nu o sa mi scape TA

Daca ati finalizat pozele , va rog sa ma luati in calcul si pe mine

 

ma bate un gand :-L http://www.naturaparc.ro/Node.aspx?NodeId=26

Editat de aldo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost foarte, super , cel mai ne-mai-pome, extraordinar !!!!!!!

NU avem cuvinte, AVEM POZE !!!!

 

TRANSALPINA is the best!

 

Pacat ca ne-am cam separat pe drum, dar va arat cateva poze unde am innoptat noi, la dl primar la cabana :)) Lucky us :)))

post-2550-0-77319500-1313609905_thumb.jpg

post-2550-0-63565700-1313610133_thumb.jpg

post-2550-0-02483500-1313610160_thumb.jpg

post-2550-0-98935600-1313610259_thumb.jpg

post-2550-0-77493600-1313610329_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte tare poza aia in aer, la fel si cabana (banuiesc ca era cea din Orlat).

 

am mai fi stat si noi de poze pe TA, dar ne cam gadila noaptea, somnu si 'rezervoarele' :)

 

multumiri lui Catalin pt. tot !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa poveste celor care au ramas peste noapte , dar si noi restu am avut experiente de neuitat :)

 

De neuitat sunt clar...chiar si pentru George :) big hug Georgica >:D<

Hai sa va mai arat niste amintiri....

post-2550-0-66779900-1313646485_thumb.jpg

post-2550-0-67921700-1313646583_thumb.jpg

post-2550-0-73461100-1313646645_thumb.jpg

post-2550-0-75190500-1313646724_thumb.jpg

post-2550-0-01416600-1313646903_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De neuitat sunt clar...chiar si pentru George :) big hug Georgica >:D<

Hai sa va mai arat niste amintiri....

 

 

:D mersi.Azi tractez bestia in Bucuresti, sa o consulte doctorul si sa vad ce decizie iau.Oricum nu regret ca am venit, ii multumesc lui Dan ca m-a luat pasager.A fost super, 10+ pentru gasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D mersi.Azi tractez bestia in Bucuresti, sa o consulte doctorul si sa vad ce decizie iau.Oricum nu regret ca am venit, ii multumesc lui Dan ca m-a luat pasager.A fost super, 10+ pentru gasca.

 

Asta zic si eu : nota 10+ pentru toata gasca, TOTI au fost super! Temerile mele de la inceputul topicului au fost spulberate inca de vineri cand ne-am intalnit la suc la OMV....Super baieti !!!

Editat de beware !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lume, lume...ne intrunim la un suc in Constanta in acest weekend sa ne povestim....everybody's invited :)

 

Daca o sa fie maine, chiar daca e foarte departe de mine, o sa incerc sa dau cu subsemnatul pe condica.

Daca e poimaine, sunteti pe cont propriu :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...