Sari la conținut

chopperele din grupul chopperistilor


robychopper
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 520
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Brici, Raducule. Daca-i ala pe care-l aveau expus la United Motors, sa stii ca l-am calarit si eu la rece ca la test drive n-au vrut sa-l bage.

Pe asta o sa-l ai?

Sa-l stapanesti sanatos! Si sa ne vedem calari.

 

exact asta e, am acte pe el. Nu ti l-au dat la test drive pentru ca nu mai este al lor. Inca astept sa mai soseasca accesoriile comandata tot prin ei ca sa le monteze ei.

Acu sunt in cautare de protectie pt radiator, cum ai si tu pe care o vreau obligatoriu, si nu prea o gasesc.

 

.... si sa ne vedem calari...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am cerut in test-drive prin iulie, nu era dat. Si mai aveau unul bej la Constanta. Ala ma coafa mai mult, daca cumparam de la ei.

Eu ma sui calari marti, si bag un Bucuresti-Targoviste, imi vin actele si-l duc acasa. (sunt din Targoviste, dar locuiesc in Bucurestid e doi ani).

 

Ia zi, cat te-au costat suportii de coburi?

 

motocicleta pe care am facut eu poze este adusa in showroom acum 2 saptamani. Si fiind deja vanduta (catre mine) nu i-au afisat caracteristici sau ceva de genu asta. (Cat despre culoare am avut de ales daca sa fie rosie sau bej, si m-am hotarat spre rosu. Oricum sunt hotarat sa ii fac custom paiinting pe ea.

 

cat priveste pretu la suportii de coburi au fost 125 euro

Iar restu : crashbar -155 euro, sisybar - 170 euro

Editat de raducu21
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raducule, la banii astia imi faceam 5 suporti de coburi. Sa vezi ce suporti o sa-mi faca tata. E mester mare.

Si crashbar tot eu imi fac. La cati km fac cu banii aia... Budapesta si retur, ca si-asa mi-am propus sa o vad. Bune tare unguroaicele.

Cred ca era mai faina bej. Da' de, mopedu' tau!

Te pup cozoroc.

ideea e ca sunt originale Kawasaki si am facut factura pe motocicleta+accesorii. Deci leasingul e la suma totala. Stiu ca sunt cam scumpe dar asta e ... noi sa fim sanatosi :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salutare,

 

Imi pun si eu poza aici, cu noul motor (luat cam de o luna): Yamaha XVS400 Dragstar Custom.

 

DSC_4332_1_resize.jpg

 

DSC_4341_1.jpg

 

Deocamdata fara modificari. Ma gandesc ca in viitorul mai indepartat sa-i schimb esapamentul cu un Vance&Hines. E drept ca-i pt. modelul de 650cc dar cred ca merge si la al meu.

 

Numai bine,

utzelu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ai venit in grupul chopperistilor :yikes:

unde sunt facute pozele ?franta,spania

puneti si tu locatia la profil sa stim si noi unde esti ....

 

frumos dragstar ai...la cit mai multi km si drum uscat :yikes:

 

salut :yikes: roby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Imi pun si eu poza aici, cu noul motor (luat cam de o luna): Yamaha XVS400 Dragstar Custom.

 

Deocamdata fara modificari. Ma gandesc ca in viitorul mai indepartat sa-i schimb esapamentul cu un Vance&Hines. E drept ca-i pt. modelul de 650cc dar cred ca merge si la al meu.

 

Numai bine,

utzelu

 

 

da-ne cateva detalii.....ma intereseaza si pe mine dragstar de 400.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@robychopper: pozele-s facute cu 2 saptamani in urma, in Cipru. Vremea-i super pentru mers cu motorul. In schimb nu am inca echipament complet, asa ca nu ma aventurez afara din oras (si la viteze mari). Acu sunt in cautari pt. geaca de piele (am gasit un Alpinestars Spinner cu $250) si apoi niste pantaloni din piele/textil. In rest am echipament.

 

@Blackrider: Motorul e luat de aici, din Cipru. A costat $3100 si e din 1996 (adus din Japonia in 1998). Sunt al 4-lea proprietar. Pretul a fost misto (din ce mi-au zis cipriotii care l-au vazut). Am cautat cam 2 luni pana l-am gasit pe asta. Tineam si la pret si la capacitate (am cautat maxim 400cc). Modelul este identic cu XVS650 Custom (care se vinde in Europa si State), diferenta fiind numai in capacitatea mai mica a motorului. Asta e Japan only.

 

Proprietarul de dinainte era pe afara in domeniul motoarelor; nu avea nici macar permis de motocicleta. L-a tinut 2 ani, din care mai mult de 6 luni nu a mers cu el. Asa ca dupa ce l-am luat i-am facut full service, schimbat toate lichidele, filtrele, bujii, baterie, ajustat carburator etc.

Motorul e in buna stare (asa mi-au zis si cei de la service). Nu pot sa-l compar cu altceva pt. ca nu am mai avut altul. Are acceleratii destul de puternice, dar fiind V2 400 custom, se limiteaza destul de repede in ture. Asa ca trebuie sa lucrezi mai des la schimbatul vitezelor. Nu i-am dat mai mult de 80km/h, dar un prieten de al meu a mers cu 120km/h si spunea ca mai poate sa traga. Probabil ca mai mult de 140km/h nu trage. Si oricum de la 80 in sus vantul e destul de puternic.

 

Daca mai ai intrebari stau la dispozitie.

Editat de utzelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate pe mobile.de nu gasesc de 400cc....poate la tomina,ca ei aduc din japonia....asta e un model care nu se face pt europa,nu?

B.

 

Da, modelul nu se face pt. Europa ci numai pt. Japonia (si piata asiatica). In general modelele de 400cc, japoneze, sunt facute pt. piata asiatica din cauze de legislatie. Din cate am inteles, acolo se respecta foarte strict categoriile de permis. Asa ca un incepator nu poate "sari" peste categorii de cc si putere. Motoarele de 400 se incadreaza la o astfel de categorie (nu stiu care, dar am citit pe un forum din Singapore).

 

Se pare ca in Europa motociclistii incep pe motoare mai mari si le limiteaza puterea.

 

De obicei modelele de 400 sunt versiuni "micsorate" ale modelelor ce se vand in Europa/State (vezi Dragstar 400, Shadow 400, Steed 400, Vulcan 400).

Editat de utzelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate pe mobile.de nu gasesc de 400cc....poate la tomina,ca ei aduc din japonia....asta e un model care nu se face pt europa,nu?

B.

 

Black vezi ca daca vrei un Drag de 400 este pe site-ul vecin la sect. chopere

:cheers: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...